Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/
Tipy na darčeky
Bojové športy
Bojové športy
Boxovacie vrece 30 kg 104.60 € 84.10 € Detail produktu
Akcie

Ako vybrať stan - podľa používania stanu

Kvalitné stany od renomovaných výrobcov, ako sú Husky, Coleman či Jurek, tvoria základný sortiment nášho outdoor vybavenia. Stany na hory aj do kempu, na chrbát aj do auta, stany pre manželský pár aj pre rodinu s deťmi, to všetko nájdete na najlacnejsisport.sk.

V prvom diele nášho návodu si pripomenieme hlavné zásady, ako vyberať stan na mieru vlastným potrebám. Široká ponuka našich stanov je tu od toho, aby uspokojila rôzne nároky našich klientov. Či už sa rozhodnete pre stany Jurek, Husky či inú značku, veríme, že si prídete na svoje!

KDE budem stan používať?

Na záhrade či v kempe, alebo pod horskými štítmi rumunských Karpát či rakúskych Álp?

Stany pre kempovanie (tzv. obytné stany) by mali byť priestranné, rozmerné a mali by ponúkať dostatočný komfort pre dlhodobý pobyt pri priehrade či na záhrade. Nároky na ľahkosť, skladnosť či výšku vodného stĺpca (tj odolnosť voči dažďu) sú prirodzene nižšie, pretože do kempu zvyčajne dôjdete autom a strávite v ňom dlhší čas. Ideálnou voľbou môžu byť pomerne lacné, ale veľmi kvalitné stany KingCamp, ktoré tiež nájdete v našej ponuke.

Stan určený na hory, pre turistiku je naopak žiaduca jeho nízka váha (ponesiete ho na chrbte), stabilita, skladnosť a kvalitné prevedenie (výška vodného stĺpca u podlahy i tropika, priedušnosť, vetranie atď), ktoré zabezpečia, že v stane prečkáte iv náročných horských podmienkach.

AKO ČASTO budem stan stavať a baliť?

Prirodzene súvisí so spôsobom a miestom používania. Zatiaľ čo pri prechode Tatier budete stan rozoberať, stavať a baliť každý večer a ráno, na dovolenke pri jazere ho pravdepodobne raz postavíte, raz zbalíte a hotovo. V prvom prípade určite využijete stany s duralovými tyčami, ktoré sú odolnejšie voči permanentnému ohýbaniu, su ľahšie a stojí si za ne priplatiť. Ak bude váš stan väčšinu času stať, vystačíte s lacnejšími modelmi, ktoré využívajú laminátové či durawrapové prúty.

KOĽKO OSÔB bude v stane nocovať?

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že vybrať stan podľa počtu osôb je hračka, nemusí to tak byť. Pre uľahčenie vášho výberu sme stany rozdelili do kategórií stany pre 1-2stany pre 5 a viac osôb. Majte však na pamäti, že komfortný pobyt v stane vyžaduje, aby napr. v stane pre 2 až 3 osoby spali 2 ľudia a pod .(nie že by sa do neho 3 osoby nevošli, ale miesta bude prirodzene menej).

U každého stanu ďalej platí, že pri prepočte by každá osoba mala mať k dispozícii 55 cm šírky a na dĺžku by mal byť stan aspoň o 25 cm dlhší, než je spiaca osoba.


Prečítajte si tiež:

Ako vybrať stan - podľa parametra stanu

Ako si vybrať vhodné trekingové palice

Ako vybrať spací vak, v ktorom neumrznete ani sa neupečie

Základné pravidlá pri výbere spacáku alebo spacieho vaku

Pre pohodlné nocovanie v prírode je potrebné zvoliť vhodnú izolačnú podložku - rady a tipy, ako vybrať karimatku

Outdoor a camping vybavenie

Ako vybrať vhodné termoprádlo - funkčnú bielizeň

Outdoorové bundy - Ako vybrať správnu bundu pre turistiku (vlastnosti, materiály)

Termosky sú nepostrádateľnou súčasťou každého turistu - Viete, ako vybrať tu správnu?

alebo prejsť do kategórie stany v našom e-shope.