0918 665 685
Niekedy sa oplatí vidieť veci čierno 💣 BLACK FRIDAY 💣

4 kolieska a doska – to nie je len skateboard!Skateboard, longboard, pennyboard, miniboard, waveboard...

Točí sa Vám z tých názvoch hlava? Možno ste ani netušili, že existuje toľko rôznych druhov „boardov“ a všetko, čo má štyri kolieska a dosku je pre váš jednoducho skateboard. Vďaka nasledujúcim riadkom v tom budete mať konečne jasno a konečne pochopíte, o čom vaše deti vlastne hovoria.


Skateboard

Skateboard je najznámejší a najrozšírenejší typ „dosky“ ako sa často medzi skejťákmi skateboardom prezýva. Skateboard má obdĺžnikový tvar a šírku štandardne 7.5" - 8". Oproti longboardu, s ktorým sa často zamieňa, je menší, má menšie a tvrdšie kolieska. Skateboard je pomerne univerzálny. Dá sa na ňom jazdiť po meste aj v parkoch, odkiaľ ho ale rýchlo vytláča longboard. Na rozdiel od longboardu sa na skateboarde dajú robiť aj rôzne triky, skákať cez prekážky a svoje najväčšie využitie nájde potom v skateparku, napríklad v U-rampe.

Horná strana dosky skateboardu má protišmykový povrch, tzv. grip, ktorý zaisťuje, aby noha držala presne tam, kde má. Spodná strana dosky ponúka priestor pre dizajn, na ktorý si nejeden skejťák alebo skejťačka potrpí. Na našom e-shope máme na výber skateboardy so štýlovými dizajnami.

Špecialitou na našom e-shope je skateboard pre najmenšie deti, ktorý má odpojiteľné riadidlá, vďaka ktorým si aj tie najmenšie deti na jazdu na skateboarde postupne zvyknú, a to maximálne bezpečným spôsobom.

produkt

Skateboardy

Pozrieť sa
produkt

SKATEBOARD PRE NAJMENŠÍCH

Pozrieť sa

Longboard

Longboard je síce omnoho mladšia záležitosť ako skateboard, ale našiel si svojich priaznivcov veľmi rýchlo. Hlavným poznávacím znakom je, že má omnoho dlhšiu dosku ako skateboard, bežne okolo 1 metra. Tvar dosky sa líši podľa toho, na čo je longboard určený (cesty alebo downhill). Najčastejšie sa ale môžete stretnúť s tvarom pretiahnutej kvapky.

Vďaka väčším a mäkším kolieskam je longboard určený skôr na rýchlejšiu jazdu. Triky a preskoky sa na ňom moc preto nedoporúčajú. Zato je ideálnym prostriedkom na prepravu do mesta.

produkt

Longboardy

Pozrieť sa

Penny board

Penny board, ktorý sa inak nazýva aj cruiser (z angl. slova cruising = brázdiť), je najmenší „skateboard“ na trhu. Doska penny boardu je najčastejšie vyrobená z plastu, vďaka čomu má extrémne nízku hmotnosť. Penny board má veľké mäkké kolieska a vďaka tomu je rýchly a jazda na ňom je hladká, bez otrasov na zlom povrchu. Jedná sa o nejakú zmenšeninu longboardu, pretože má podobné vlastnosti, ale je omnoho menší a je tak ideálny ako približovadlo do preplneného mesta.

Bez problémov sa vlezie do batohu, vezmete ho do ruky v MHD alebo ľahko schováte do školskej šatne či pod pracovný stôl. Je vyrobený z plastu, má veľkú nosnosť, takže na ňom môžu brázdiť ulice ako deti, tak dospelý. V e-shope máme širokú ponuku penny boardov a niektoré z nich sú veľmi vychytané, napríklad tie so svietiacimi kolieskami.

Pod penny boardy môžeme zaradiť ešte naše špeciálne mini boardy, o niečo menšie a skladnejšie a poslúžia rovnako dobre.

produkt

Penny boardy

Pozrieť sa
produkt

BOARDY SO SVIETIACIMI KOLIESKAMI

Pozrieť sa

Wave board

Wave board je od ostatných „dosiek“ odlišný. Názov je odvodený od slova wave (z angl. vlna), a to práve preto, že pohyb pri jazde je podobný vlneniu. Vďaka tomuto vlneniu sa svalstvo pri jazde zapája rovnomerne a kĺby se nepreťažujú. Vylepšuje sa rovnováha a s ňou aj celá koordinácia tela. Jazda na wave boarde je tiež veľmi dobrá príprava pre ďalšie športy. Vďaka technickému riešeniu - jeho základom je súčiastka nazvaná Caster, vďaka nej sa na waveboarde môžete pohybovať dopredu bez toho, aby sa jazdec musel odrážať nohou od zeme (a to aj do kopca). Wave board je teda veľkou zábavou a zároveň výzvou pre každého športovca.

produkt

Waveboardy

Pozrieť sa

Keď sa nechcete moc nadrieť...

Pokiaľ vás láka jazda na skateboarde, ale nechcete sa moc nadrieť, obstarajte si elektrický skateboard.


Nezabudnite na bezpečnosť!

Pri každej jazde by ste mali myslieť na pravidlo „safety first“, teda bezpečnosť na prvom mieste.

Najdôležitejšia je samozrejme prilba, ktorá chráni to najcennejšie, vašu hlavu. Neriskujte a kúpte si svoji vlastnú prilbu, ktorú môžete využiť nielen na skateboarde, ale napríklad tiež na kolobežke.

K prilbe dokúpte aj chrániče, ktoré vás ochránia nielen od odrenín, ale zmierni dopad a nárazy.

produkt

Chrániče

Pozrieť sa

Čo by ste ešte mohli potrebovať?

Občas se nieco pokazí, opotrebuje alebo stratí. Nemusíte ale zúfať, v ponuke nášho e-shopu je veľké množstvo príslušenstva pre skateboardy, longboardy a ďalšie dosky. Kúpte ložiská, kolieska aj gripy.

Stále si neviete rady? Přečtěte si:

Ako vybrať skateboard

Ako vybrať longboard

Ako vybrať waveboard

Všetko o skateboardingu