Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

5 dôvodov, prečo zaobstarať kolieskové korčule svojim deťom

...... Alebo ako zabaviť deti a neprísť o nohavice

Rodičia, tiež premýšľate ako najlepšie zabaviť svoje deti? Najlepšie urobíte, ak je donútite k nejakému športu. Tým skôr, že obdobie vonkajších športových aktivít vzhľadom k priaznivému počasie už začalo a bude len intenzívnejšie. Teraz je čas zamýšľať sa, ako budú vaše deti tráviť voľný čas v nasledujúcich mesiacoch. Vzhľadom k obrovskému rozmachu a obľúbenosti in-line korčuľovanie v posledných rokoch, rozhodne nemôžete prepadnúť nákupom kolieskových korčúľ. In-line korčuľovanie totiž bude vaše deti zaručene baviť. My sme pre vás pripravili odpovede na najčastejšie otázky, ktoré si kladú rodičia v súvislosti s vyhotovením in-linu a ktoré vypichujeme ako výhody.

Bude moje dieťa korčuľovanie vôbec baviť, keď už do in-linu investujem pomerne dosť peňazí?

V tomto ohľade v podstate nemôžete, až na úplné výnimky, naraziť. In-line korčule sú fenoménom modernej doby. Od čias, kedy sa tieto moderné kolieskové korčule dostali na trh, si vydobyli veľmi silné postavenie u nadšených užívateľov. To sa pritom týka všetkých vekových skupín. Akonáhle sa urobí len trochu pekné počasie, sami iste na každom rohu stretávate nespočetné množstvo in-line korčuliarov, a to od tých najmenších až po staršie športovcov vo veku nad päťdesiat rokov. In-line korčuľovanie potom baví najmä deti, ktoré si tieto kolieskové korčule často želajú. K tomu navyše prispieva variabilita ich využitie. Svoj štýl si nájdu ako dievčatá, tak chlapci, najmladší aj dorastenci.

Čo znamená variabilita kolieskových in-line korčulí a prečo je výhodná?

Kolieskové korčule sú veľmi variabilné z hľadiska použitia. Existuje totiž mnoho rôznych druhov korčúľ, ktoré sú určené pre rôzne využitie. Svoj štýl korčuľovania si tak nájdu všetky vekové skupiny. Rozlišujeme nasledovné druhy in-line korčulí:

  • Fitness in-line korčule, ktoré sú univerzálne a najrozšírenejšie, určené pre rekreačné, športové aj výkonnostné korčuľovanie.
  • Detské in-line korčule, ktoré sa vyznačujú nastaviteľnosťou veľkosti
  • Aggressive in-line korčule, ktoré majú špeciálny ochranný skelet k jazdenie na rampách
  • Speed in-line korčule s veľkými kolieskami, ktoré určené na rýchlostné jazdenie
  • Freestyle in-line korčule, ktoré sú určené pre slalom s trikmi
  • Off-road in-line korčule, ktoré sú špeciálne upravené aj pre jazdu mimo spevnený terén
  • Hokejovej in-line korčule, určené špeciálne pre hranie in-line hokeja

Ako sami môžete vidieť je možné vyberať zo značne širokej ponuky. Ak máte doma napríklad násťročné dieťa, ktoré je "skejťákom" a chce jazdiť na rampách a v skate parkoch, môžete mu rovno zaobstarať aggressive in-liny. Vyznávačom univerzálny jazdy, teda najmä dievčatám a bežným korčuliarom, zase zaobstaráte fitness in-line korčule. Speed korčule sú skôr pre pokročilých korčuliarov vyznávajúci rýchlu jazdu. Všetkým deťom a najmä tým najmenším, ktoré rastú najrýchlejšie, môžete zaobstarať nastaviteľné detské in-liny, takže nebudete musieť kupovať po pol roku zase nové alebo kupovať rovno korčule o číslo alebo dve väčšie, v ktorých sa dieťaťu bude horšie jazdiť.

Vyplatí sa zhotovovať in-line korčule?

In-line korčule sa rozhodne oplatia. Ako už sme spomenuli, úplnú väčšinu detí budú baviť, takže si týmto darčekom môžete byť istí, že neskončí zaprášený v skrini. Okrem toho sú korčule dobrou investíciou, ich cena dnes už nie je nijako závratná a kvalitné korčule sa dajú kúpiť aj za cenu okolo tridsať. Okrem toho majú in-line korčule dobrú životnosť a vydržia vám mnoho rokov. Jediné čo budete potrebovať, bude výmena koliesok.

Určite tu namietnete, že deti rastú, takže im korčule nevydržia tak dlho ako dospelým. U väčších detí, ktorým budete chcieť zaobstarať nejaké špeciálne dospelácke korčule, to je bohužiaľ pravda, ale situácia nie je stratená, pretože korčule potom napríklad môže zdediť mladší súrodenec. Ak však dieťaťu zaobstaráte priamo detské in-line korčule, ktoré umožňujú nastaviť veľkosť (až v rozmedzí veľkostí 29 - 42 podľa EÚ), tieto vám naozaj vydržia dlho, pretože je u nich s rastom vašich detí počítané.

Prečo by vôbec malo moje dieťa športovať?

Iste ste počuli vyjadrenie, že deti majú dnes málo pohybu. Možno to pozorujete aj na dieťati svojom. Za vašich mladých rokov, keď neboli digitálne technológie na tak vysokej úrovni a tak rozšírené, mali deti prirodzený pohyb a značnú časť svojho voľného času trávili vonku na čerstvom vzduchu a aktívne. Dnešné deti majú bohužiaľ málo prirodzeného pohybu, nadmerne sedí, a to už v škole a potom doma pri počítačoch a televízie.

Radom vedeckých štúdií bolo dokázané, že to má neblahý vplyv na ich zdravie, zvyšuje sa u nich riziko výskytu chronických chorôb v dospelosti, trpia napríklad srdce a cievny systém, pohybový systém a podobne. Veľmi nebezpečná je pre deti obezita, ktorú ich dnes trpí stále viac, v dospelosti sa ju potom veľmi ťažko zbavujú. Ak chcete urobiť niečo pre zdravie svojich detí, Nuťte ich k aktivite a športovanie. Kolieskové in-line korčule sú k tomu ideálnym pomocníkom.

Čo mi ešte môže priniesť obstaranie kolieskových in-line korčúľ pre svoje deti?

Možno najdôležitejší zisk z obstaranie kolieskových in-line korčúľ deťom je fakt, že s nimi budete môcť tráviť voľný čas. Kúpte in-line korčule pre celú rodinu ao zábavu na víkendy máte postarané, namiesto výletu do nákupného centra vezmete deti a partnera a spoločne môžete utužovať vzájomné rodinné puto.

Budete tak prispievať k psychickému aj fyzickému zdraviu celej svojej rodiny.

Ak chcete deťom zaobstarať kolieskové korčule, navštívte náš internetový obchod na tomto odkaze, kde nájdete široký výber in-line korčúľ.

Prečítate si aj ďalšie články o kolieskových korčuliach:

Podľa čoho vyberať in-line korčule

7 dôvodov prečo si zaobstarať kolieskové korčule