MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Pripravte bazén a trampolínu na novú sezónu!

Tipy na to, čo skontrolovať a vymeniť




Údržba TRAMPOLÍNY = bezpečie!

Mohlo by sa zdať, že nákupom trampolíny všetko končí a budete ju využívať naveky bez väčšej údržby. Nie je to tak! Trampolína je zábava, ale bezpečnosť je na prvom mieste.

Pred každou sezónou (ideálne pred každým skákaním) je nutné trampolínu poriadne skontrolovať.

Na co si dát největší pozor?

  • Pružiny - pružiny musia byť všetky (žiadna by nemala chýbať), musia byť v dobrom stave, teda poriadne napnuté, bezpečne pripevnené na oboch koncoch a neporušené. Pokiaľ je pružina hrdzavá, vymeňte ju.
  • Kryt pružín – najviac zranení na trampolíne býva po náraze do rámu trampolíny, pozorne teda skontrolujte, že je rám bezpečne zakrytý krytom pružín.
  • Skákacia odrazová plocha – skontrolujte, že je skákacia odrazová plocha v poriadku, je pevná, nie je nikde prasknutá alebo sa nerozpadá.
  • Tyče a konštrukcia – skontrolujte, či nie sú železné tyče konštrukcie ohnuté alebo nalomené a preverte aj celkovú stabilitu trampolíny (zatraste s ňou, skúste do nej mierne strčiť).
  • Ochranná sieť – skontrolujte, či nie sú v ochrannej sieti diery, či je zatváranie siete funkčné, preverte pevnosť a pružnosť ochrannej siete.
  • Schodíky - skontrolujte, či sú všetky schodíky (rebríky) pevné.

Dokúpte, čo potrebujete


Trampolíny

rôzne rozmery, s/bez ochrannej siete

zobraziť
Ochranná sieť okolo trampolíny

chráni pred vypadnutím z trampolíny

zobraziť
Ochranná sieť pod trampolíny

chráni proti vlezeniu detí alebo domácich miláčikov pod trampolínu

zobraziť
Schodíky

pre lepší vstup/výstup na/z trampolíny

zobraziť
Náhradné diely

pružiny, odrazové plochy, schodíky, kryty na pružiny

zobraziť

Informácie, ktoré sa vždy hodia


Trampolíny MASTER - ktorá je naj?!


Čítaj viac

Príslušenstvo k trampolínam pre bezpečné aj zábavné skákanie

Čítaj viac

Ako vybrať správnu trampolínu - rady a tipy

Čítaj viac



Kontrola BAZÉNA ušetrí peniaze

Príprava bazénov nie je nič, do čoho by sa jeden hnal, ale čím skôr, tým lepšie. Budete mať dostatok času opraviť, čo je potrebné alebo si prípadne kúpiť nový bazén. V momentálnej situácii nedostatku skoro všetkého totiž platí, kto skôr príde, ten skôr berie ☺ Tiež je dôležité, že skontrolovaný a plne funkčný bazén vám ušetrí peniaze za prevádzku a tiež veľa nervov.

Čo všetko spraviť a skontrolovať?

  • Stav bazénu – vytiahnite bazén s dostatočným predstihom, rozbaľte ho a skontrolujte, či nie je nikde poškodený.
  • Vyčistenie bazénu – ešte než bazén postavíte a napustíte, dôkladne ho vyčistite od všetkých nečistôt, aby ste čo najviac zabránili znečisteniu vody.
  • Postavenie bazénu – pred postavením bazénu skontrolujte terén v mieste, kde chcete bazén postaviť a podľa potreby ho upravte. Nezabudnite dať pod bazén ochrannú plachtu, ktorá zabráni poškodeniu bazénovej fólie pred roztrhnutím, plesňou a prerastaním trávy. Pokladá sa na úplne rovnú presatú zeminu alebo piesok. Pre nafúknutie bazénu použite ideálne kompresor.
  • Kontrola filtrácie – po vyčistení a postavení bazénu skontrolujte filtračné zariadenie a všetko, čo k nemu patrí – hadice, ochranné sieťky, atď. Všetko dôkladne vyčistite a zmontujte. Všetky spoje je potrebné dôkladne dotiahnuť.Filtráciu je taky potrebné pred prvým použitím prepláchnuť.

    Nezabudnite na výmenu piesku! Pokiaľ máte pieskovú filtráciu, mali by ste meniť piesok každé 2 roky. Ako cez piesok preteká voda, časom sa zrnká zaobľujú a znižuje sa tak jeho filtračná schopnosť. To potom môže mať za následok napríklad zvýšenú spotrebu bazénovej chémie.
  • Napustenie bazénu - pred plným napustením vodou bazén ešte raz skontrolujte. Najskôr napustite len trocha vody, dočistite zvyšky nečistôt a zistite, či nie je bazén poškodený, roztrhaný a či je ventil pre vypúšťanie dosť tesný. Potom napustite vodu až do požadovanej úrovne. Pred úpravou vody bazénovou chémiou spustite filtračné zariadenie a niekoľko hodín nepretržite filtrujte, aby došlo k premiešaniu vody.

Čo robiť, keď je bazén poškodený?

  • Diera v nafukovacej časti – nie pri každom poškodení je potrebné hneď kupovať nový bazén. Pokiaľ máte celý nafukovací bazén alebo bazén s nafukovacím prstencom a je v ňom diera, často úplne stačí, keď dierku alebo odrenie zalepíte. Pokiaľ vám už došla lepiaca sada, ktorú ste dostali k bazénu, objednajte novú. V ponuke máme napríklad tieto super samolepiace záplaty, s ktorými je bazén opravený raz dva.
  • Potrhaná plachta – môže sa stať, že sa natrhne vnútorná plachta (stena) bazénu. Aj tú môžete zalepiť, dokonca, aj keď je vo vnútri voda. Existujú na to špeciálne lepiace sady.
  • Poškodená filtrácia - pokiaľ sa vám stane, že filtrácia ani po vyčistení nejde, budete musieť kúpiť novú – vybrať si môžete z kartušových alebo pieskových filtrácii.
Bazénové filtrácie – pieskové

vyššia cena, dlhľia životnosť

zobraziť
Filtračný piesok

do pieskovej filtrácie

zobraziť
Bazénové plachty

ochrana proti nečistotám + pre ohrev vody

zobraziť
Bazénová chémia

pre priezračne čistú vodu

zobraziť
Bazénové vysávače

rýchle a pohodlné vyčistenie bazénu

zobraziť


Na čo nezabudnúť? No predsa sa poriadne vybaviť na letné radovánky.





Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa