Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/

Ako vyberať badmintonové rakety - časť 1. parametre

Badminton, jeden z najstarších športov vôbec, sa v slpvenskom prostredí teší veľkej obľube. Nie je divu. Na rozdiel napríklad od tenisu si badminton môžeme zahrať aj doma na záhrade a ani vybavenie nie je finančne náročné.

Najdôležitejšia športová pomôcka je prirodzene badmintonová raketa, ktorá sa výrazne (uvádza sa až 15%) odráža na kvalite vašej hry. Ak vás badminton naozaj chytí, vaše herné technika sa zlepší a obyčajná rekreačná badmintonová raketa vám už stačiť nebude.

Váš športový e-shop https://www.najlacnejsisport.sk/ pre vás teda pripravil tento dvojdielny návod, kde sa dozviete, ako vybrať badmintonovú raketu podľa parametrov badmintonovej rakety, úrovne hráčov a štýlu hry. V prvom diele sa zameriame na relevantné parametre badmintonovej rakety.

Vlastnosti badmintonovej rakety

Pružnosť a vyváženie

Najdôležitejšími vlastnosťami badmintonovej rakety sú jej pružnosť (resp. tuhosť) a vyváženie. Informácie o pružnosti a vyváženie preto nájdete v popise každej kvalitnej badmintonovej rakety v našom e-shope.

Pružné badmintonové rakety s vyvážením do ruky sa hodia pre technický či obranný štýl hry, pretože umožňujú lepšie odrážať súperove prudké smeče dlhými aj krátkymi obrannými lobmi. Stredne tuhé rakety s vyvážením na stred odporúčame pre univerzálnych hráčov, ktorí kombinujú rôzne typy úderov.

Tuhé badmintonové rakety s vyvážením do hlavy oceníte pri útočnej hre, ktorá sa vyznačuje prudkými, razantnými smečmi, "falšom" atď.

Materiál

Materiál badmintonovej rakety je tiež podstatným faktorom. Iba najlacnejšie rakety sú v dnešnej dobe vyrábané z ocele. Lacnejšie rakety na badminton pre úplných začiatočníkov sú zvyčajne z hliníka. Hliníkové aj oceľové badmintonové rakety však pokročilejším hráčom stačiť nebudú, a preto ich skôr neodporúčame.

Profesionálne rakety majú dnes vo väčšine prípadov grafitovú konštrukciu, ktorá zaručuje ľahkosť a ďalšie priaznivé herné vlastnosti. Tieto rakety síce vyjdú drahšie, v našom športovom e-shope ich však zakúpite za prijateľné ceny.

Kvalitnejšie rakety sú vyrábané len z jedného materiálu!

Hmotnosť

Hmotnosť badmintonovej rakety berú na zreteľ predovšetkým pokročilí hráči. Všeobecne platí, že pre efektívnu hru by váha rakety nemala presahovať 100 gramov. Až na lacnejšie modely, určené rekreačným hráčom a začiatočníkom, sa hmotnosť kvalitnej bedmintonovej rakety pohybuje okolo 90 gramov.