Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/

Ako vyberať badmintonové rakety - časť 2. úroveň hráča, štýl hry

Badminton, jeden z najstarších športov vôbec, sa v českom prostredí teší veľkej obľube. Nie je divu. Na rozdiel napríklad od tenisu si badminton môžeme zahrať aj doma na záhrade a ani vybavenie nie je najdrahšie. Najdôležitejšia športová pomôcka je prirodzene badmintonová raketa, ktorá má výrazný (uvádza sa až 15%) podiel na kvalite vašej hry. Ak vás badminton naozaj chytí, vaša herné technika sa zlepší a obyčajná rekreačná badmintonová raketa vám už stačiť nebude.

V druhom diele sa teda dozviete, ako vybrať badmintonovú raketu podľa úrovne hráčov a štýlu hry.

Úroveň hráča

Je úplne zásadné kritérium, podľa ktorého by ste mali svoju raketu vyberať. Náš športový e-shop vám našťastie prácu už uľahčil: na našom webe totiž nájdete badmintonové rakety pre juniorov, začiatočníkov, pokročilých a profesionálnych hráčov!

Zároveň platí, že začiatočníci a rekreační hráči by mali voliť pružné alebo stredne pružné rakety s vyvážením do ruky. Tie sú totiž ohybnejšie, lepšie kontrolujú loptičku a ľahšie si s nimi osvojíte základné techniky úderu (napr. dlhý lob).

Pokročilí hráči a profesionáli potom vyberajú skôr podľa svojho herného štýlu (pozri nižšie). Býva však pravidlom, že kým ženy preferujú stredne pružné badmintonové rakety, muži naopak uprednostňujú tuhšie rakety, ktoré umožňujú rýchlu hru, prudké smeče, drajvy a pod.

Herný štýl

Pri kúpe prvej badmintonovej rakety toto kritérium spravidla toľko neriešime, lebo ešte nevieme, či nám viac sedí technická (inak tiež obranná), útočná či univerzálna (kombinovaná) technika hry. U druhej rakety a vtedy, ak to s badmintonom myslíme vážne, sa už oplatí zohľadniť, aký herný štýl mi vyhovuje, a podľa toho aj volíme danú raketu.

Pre technickú hru, ktorá si poradí aj tými najťažšími údermi súpera a preferuje preto vysoké loptičky (obranné loby), sú vhodné pružné badmintonové rakety s vyvážením do ruky. Útoční hráči budú pre ukojenie svojich tvrdých úderov a smrtiacich smečov potrebovať naopak tuhé badmintonové rakety vyvážené v hlave.

Zlatú strednú cestu potom ponúkajú stredne tuhé badmintonové rakety s vyváženým stredom. Takéto odporúčame aj stredne pokročilým hráčom ako ideálnu raketu, ktorá uspokojí ich potreby.

Náš športový e-shop vám ponúka široký výber badmintonových rakiet, takže si u nás vyberie naozaj každý. Najlepšie urobíte, keď sa budete najskôr riadiť naším rozdelením podľa pokročilosti hráča a vnútri danej kategórie si potom vyberiete raketu, ktorá vám naozaj padne ruky!