Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/
Tipy na darčeky Akcie

Ako vyberať posilňovacie lavice

Posilňovacia lavica je základná športová pomôcka pre posilňovanie, a preto sa jej výbere oplatí venovať chvíľku pozornosti. Než prejdeme k radám, ako vyberať posilňovacie lavice, musíme vás upozorniť na akčné cenové ponuky, v rámci ktorých môžete na najlacnejsisport.sk zakúpiť kvalitné posilňovacie lavice naozaj za nízke ceny!

Ako vybrať posilňovaciu lavicu

Na prvom mieste by ste sa mali rozhodnúť, ktoré svalové partie máte v pláne posilňovať. Klasické šikmé lavice sa používajú pre posilňovanie chrbta a brušných svalov. Posilňovacie lavice pod činku, vybavené tiež stojanom pre odkladanie činky, slúžia k posilňovaniu medzi mužmi asi najobľúbenejším partiám pŕs a rúk. Ak máte doma dostatok priestoru (ďalšie dôležité kritérium výberu), môžu byť ideálnou voľbou multifunkčné posilňovacie lavice, akým je napríklad tento skvelý model HAMMER SOLID XP.

Všeobecne platí, že ženy rady cvičia brucho, zatiaľ čo muži sa zameriavajú na bench-press (cvik rozvíjajúci svaly hrudníka a rúk), ale samozrejme to nemusí platiť absolútne.

Ďalším závažným meradlom je nosnosť posilňovacej lavice. Všetky posilňovacie lavice na našich stránkach obsahujú informácie o nosnosti a hmotnostných parametroch cvičiaceho. V prípade, že by ste narazili len na údaj o maximálnej hmotnosti, nezabudnite k svojej hmotnosti pripočítať tiež váhu závažia, s ktorým budete posilňovať. Rozhodne posilňovacie lavice nepreťažujte, lebo tak nielen riskujete ich poškodenie, ale hlavne ohrozujete svoje zdravie!

V neposlednom rade je potrebné zvážiť vaše finančné možnosti. Zatiaľ čo začiatočníci a záujemcovia o posilňovanie brucha a chrbta vystačia s lacnejšími, šikmými lavičkami, náročnejší športovci, ktorí chcú spevňovať celé telo, už budú potrebovať lepšie modely umožňujúce posilňovanie s činkami.

Ak sa však rozhodnete zakúpiť posilňovaciu lavicu u nás, určite nájdete ideálne riešenie v podobe kvalitnej posilňovacej lavice za výhodnú cenu - dobrým príkladom je kompaktná šikmá posilňovacia lavica MASTER, ktorá vám ponúkne široké možnosti pre posilňovanie rôznych svalových partií!

Na najlacnejsisport.sk na vás čaká bohatá ponuka (nie len) posilňovacích strojov (rotopedy, trenažéry, posilňovacie veže, steppery a mnohé ďalšie), z ktorej si zaručene vyberie každý z vás.

Nezabudnite sledovať naše akčné zľavy dňa, využívajte dopravné zdarma, odborný servis, či možnosti nákupu na splátky!