Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Ako vybrať a používať cyklistické trenažéry II.

Milovníci cyklistiky už nemusia smutne zízať na zasnežený alebo pochmúrny svet za oknami svojho domova. Kvalitnú jazdu na bicykli si totiž môžu vychutnať aj v zime, v noci alebo v garsónke. Cvičenie na cyklotrenažéri, s jeho citlivým nastavením maximálnej záťaže, robustným rámom, so skutočným závodným sedlom, riadidlami a pedálmi, napodobňuje jazdu na bicykli tak vierohodne, že sa vám pred očami dosť možno rozhýbu samotné steny izby!

Cyklotrenažéry , alebo tiež spinningové bicykle či cyklistické trenažéry, sú profesionálne posilňovacie stroje, ktoré ponúkajú intenzívny tréning, pri ktorom precvičíte predovšetkým partie sedacích svalov, stehien a lýtok, spálite prebytočné tuky a užijete si príjemný relax a veľa zábavy, kedykoľvek sa vám zachce!

Ako vyberať cyklotrenažéry

Detailný popis, ako vybrať vhodný spinningový bicykel, teda cyklotrenažér, sa dočítate v našom prvom článku . Ešte dodáme, že profesionálni športovci určite ocenia naše špeciálne cyklotrenažéry s až 30 kilogramovou záťažou, oceľovým kolesom, pokročilým počítačom s mnohými funkciami, závodným sedadlom a značnou nosnosťou (až 150 kg). Začiatočníci a relaxační športovci vystačia aj s jednoduchšími a lacnejšími modelmi , ktoré vždy disponujú kvalitným brzdným systémom, dostatočným záťažovým kolesom (od 18 kg), stabilným oceľovým rámom a ďalšími časticami.

Pokiaľ chcete na cyklotrenažéri chudnúť, prekračovať osobné rekordy v najazdených kilometroch či merať tepovú frekvenciu (odporúčame), určite vyberajte modely vybavené počítačom (väčšina), ktorý vás bude o všetkom podstatnom informovať.

Pohodlnejšie vám budú anatomicky tvarované sedla, pamätať by ste mali, že veľmi kvalitné čeľusťové brzdy vydávajú hluk. Rozhodne nepodceňujte váhové a výškové limity stroja. V našom veľkoobchode sú prichystané aj cyklotrenažéry s nosnosťou do 150 kilogramov, takže tieto starosti môžete hodiť za hlavu.

Ako cvičiť na stacionárnom bicykli

Zo všetkého najskôr svoj cyklotrenažér prispôsobte proporciám vášho tela. To sa týka hlavne sedla a riadidiel - pokyny sú rovnaké ako u jazdy na bicykli a vaše nohy by mali pri dopade na pedál zostávať napäté.

Ako každý iný tréning aj jazdu na cyklotrenažéri začnite strečingom a krátkou rozcvičkou. Až nastúpite do sedla, určite neprepáľte štart ťažkou záťažou. Radšej spočiatku uberte a zvyšujte zaťaženie až po rozohriatie svalov (podobne aj celý tréning zakončujeme s ľahkou záťažou). Pre spaľovanie tukov cvičte minimálne 20 až 40 minút 3 krát až 5 krát týždenne. Intenzita tréningu by nemala prekročiť 90% maximálnej tepovej frekvencie (zobrazí computer s pomocou napr. Ušného klipu). Každý tréning je vhodné zakončiť naťahovacími cvikmi na uvoľnenie svalov.

Teraz môžete rovno vstúpiť do našej ponuky cyklotrenažérov za akčné ceny a poriadne šliapnite do pedálov!

Prečítajte si tiež:

Čo je cyklotrenažér a ako vám pomôže?

Ako si vybrať cyklistický trenažér I.

Výhody domácej posilňovne

Domáca posilňovňa - alebo ako vybaviť domácu posilňovňu

Fitness pomôcky MASTER z Vás urobia naozajstných majstrov