Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Ako vybrať sieťky na stolný tenis

Sieť na stolný tenis patrí do základného vybavenia stolného tenisu. Hlavnou úlohou sieťky na stolný tenis je tá, že rozdeľuje hraciu plochu pingpongového stola. Hlavnou úlohou pingpongové sieťky je teda prekonanie siete, ktorá nás oddeľuje od herného priestoru súpera.

Čo si budeme rozprávať, všeobecne sieť patrí k najčastejšie používanému materiálu (vybavenie) väčšiny druhov športu. Či už sa jedná o volejbalovú sieť, tenisovú sieť, nohejbalové sieť, badmintonovú sieť, futbalovú sieť, hokejovú sieť alebo v našom prípade sieť na stolný tenis. Každá sieťka musí mať svoje špecifické parametre, podľa ktorých sa potom odvíja celý charakter hry.

Počiatky vzniku sieťky na stolný tenis

V začiatku stolného tenisu nemala pingpongová sieťka súčasnú podobu, to znamená prepletané siete s okami. V čase vzniku tohto športu, tzn. ping pongu, hráči stolného tenisu iba potrebovali niečím oddeliť svoj herný priestor. K tomuto účelu používali napríklad rad kníh postavenú uprostred herného priestoru pingpongového stola.

Neskôr tento spôsob oddelenia hernej plochy hráči nahradili napnutú strunou. Aj tento spôsob nebol vyhovujúci, avšak pretrval až do roku 1937, kedy bola stanovená výška sieťky na 15,25 centimetrov. Tento rozmer sieťky na stolný tenis je platný až dodnes.

Určite vás zaujíma, podľa čoho si sieťku stolnotenisový môžete vybrať?

Pomôžeme vám. Pripravili sme pre vás parametre, podľa ktorých si sieťku na stolný tenis môžete vybrať.

Parametre sieťky na stolný tenis - Na čo sa pri výbere sieťky zamerať.

Rozmery sieťky na stolný tenisSitka na stolni tenis

Sieťka na stolný tenis musí mať štandardne výšku 15,25 centimetrov ao rovnakú mieru musí presahovať stôl na stolný tenis po oboch stranách. Tento rozmer vychádza zo súčasných nastavených pravidiel.

Farba sieťky na stolný tenis

Väčšinou je sieťka na stolný tenis farby zelenej (rovnako ako stôl na stolný tenis). Tiež sa môžete stretnúť so sieťami v čiernej farbe.

Hustota ok sieťky na stolný tenis.

Ďalšou vlastnosťou pingpongové sieťky je, ktoré sú dané súčasnými pravidlami, že oká sieťky musí byť pevne pletená a zároveň dostatočne hustá.

Olemovanie sieťky na stolný tenis

Páska, ktorá ohraničuje sieťku na stolný tenis, musí byť dostatočne napnutá a to tak, aby požadovaná výška bola rovnaká po celej dĺžke sieťky.

Akú značku sieťky na stolný tenis zvoliť?

V našom obchode môžete zakúpiť jedny z najznámejších značiek zo sveta stolného tenisu:

sieťky na stolný tenis Sponeta

sieťky na stolný tenis Donic

sieťky na stolný tenis Double Happines

sieťky na stolný tenis Sedco

sieťky na stolný tenis Spartan Sport


Prečítajte si tiež:

Všetko o stolnom tenise čiže ping pongu

Ako vybrať stôl na stolný tenis čiže tiež pingpongový stôl?

Ako vybrať rakety na stolný tenis

Vyberáme rakety na stolný tenis

Ako vybrať loptičky na stolný tenis?

Aké príslušenstvo na stolný tenis možno dokúpiť


alebo prejdite rovno k výberu sieťky na stolný tenis v našem e-shope.