Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Ako vybrať tenisovú raketu - základné ponaučenie

Chystáte sa sebe alebo niekomu inému kúpiť tenisovú raketu? Zoznámte sa najskôr s týmito základnými radami a tipmi, ako vybrať tenisovú raketu, tak aby vám padla do ruky! Tenisová raketa musí spĺňať hneď niekoľko kritérií, ak majú vaše loptičky patrične svišťať! Ako vybrať tenisovú raketu vám vysvetlí váš športový e-shop www.najlacnejsisport.sk , kde už na vás čakajú kvalitné tenisové rakety za skvelú cenu!

Dľžka tenisovej rakety

Tenisová raketa musí veľkostne korešpondovať s výškou hráčov, ktorá sa s vekom prirodzene mení. Na našom webe sme vám výber uľahčili a tenisové rakety pre deti a juniorov vyčlenili do samostatných sekcií (stačí kliknúť na odkaz). Aj tak si radšej zapamätajte, že tenisová raketa pre deti by mala merať do 680 mm, pre dospelých 680 až 690 mm a tenisová raketa pre vyšších hráčov aj nad 690 mm.

Veľkosť hlavy

Hlava rakety, ako je nazývaná vypletená časť rakety, je dôležité kritérium najmä u tenistov začiatočníkov. Čím väčšia plocha hlavy, tým ľahšia a úspešnejšia bude vaša hra. Začiatočníci preto volia priestrannejšie hlavy (691 až 740 cm2), zatiaľ čo pokročilí a profesionálni hráči ocenia aj malé hlavy tenisových rakiet (690 až 600 cm2).

Hmotnosť rakety

Predovšetkým deti a juniori by mali voliť ľahšie a pre ne ovládateľnejšie tenisové rakety. Okrem zdravotných problémov by im ťažšie rakety zbytočne komplikovali prvotné návyky a osvojenie hry.

Ťažké tenisové rakety však zabezpečia väčšiu ovládateľnosť a istejšiu kontrolu loptičky, bez čoho sa profesionálny tenista nezaobíde.Hrúbka rukoväti

Tenisové rakety sa líšia aj pokiaľ ide o hrúbku tzv. gripu čiže rukoväte. Deti a ženy budú potrebovať tenšie rukoväte (označenie 4' = 0 a 4 1/8' = 1), hráči s veľkými dlaňami volia naopak širšiu veľkosť (4 1/2' = 4). Tenší grip odporúčame aj vtedy, ak si nie ste istí, aký model vám bude sedieť. Hrúbka rukoväte sa totiž dá zväčšiť pomocou tenisovej omotávky (overgrip).

Výplet

Vo väčšine prípadov naše tenisové rakety dodávame už s výpletom. Ten si však môžete zakúpiť podľa svojej voľby a svojich požiadaviek aj zvlášť - týka sa hlavne profesionálnych a závodných hráčov. Kým mladším a príležitostným tenistom bohato vystačia struny z umelých materiálov, profesionáli patrične docenia tzv. prírodné výplety, ktorými sú vybavené závodné tenisové rakety.

Vyváženie rakety

Má vplyv na dynamiku a kontrolu úderu. Vyváženie v oblasti hlavy rakety vyhovuje začiatočníkom, ktorým zabezpečí silnejší úder. Pokročilí, technickí hráči lepšie zužitkujú vyváženie na stred alebo do ruky, ktoré umožňuje presnejšiu kontrolu loptičky.

Na záver znovu pripomíname, že tenisové rakety sa oplatí vyberať nie podľa ceny, ale po objektivnom zhodnotení veku a skúseností hráčov. Preto najlepšie urobíte, ak sa budete riadiť kategóriami typu hráčov, ktoré nájdete na našich webových stránkách.