Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Ako vybrať tenisovú tašku

Tenisové vybavenie nie je len o výbere správnej tenisovej rakety, tenisového výpletu či tenisovej loptičky. Aby nedošlo k poškodeniu vašej drahej tenisovej rakety, aby ste mohli pohodlne uložiť svoje tenisové oblečenie a ďalšie osobné veci, je potrebné si zaobstarať aj kvalitnú tenisovú tašku.

Športová tenisová taška je veľmi často nazývaná aj ako "BAG" (z anglického slova Bag = taška) a patrí do základného tenisového vybavenia. Ak si myslíte, že vám stačí obyčajná "igelitka", alebo nejaká menšia cestovná taška alebo batoh, rozhodne to nie je adekvátna náhrada a nikdy neposkytne tie výhody, ktoré taška na tenis má.

Kritéria výberu tenisovej tašky - na aké parametre sa zamerať

Ak idete cestou, že si chcete zaobstarať naozaj kvalitnú tenisovú tašku, môžete si byť úplne istí, že vaše tenisové vybavenie vrátane vašich osobných potrieb (obuv, oblečenie), bude bezpečne uskladnené pred nepriaznivými vplyvmi okolitých teplôt či iných prírodných živlov, napríklad voda, vlhkosť , vysoká či nízka teplota.

Účel tenisovej tašky

V dnešnej dobe je ponuka tenisových tašiek široká, okrem rozdielnych veľkostí, farieb a vzorov, nadštandardných funkcií a praktických prvkov, sa predávajú aj tašky s bežnými, jednoduchými funkciami. Pri výbere tenisovej tašky je potrebné si uvedomiť, na aký účel tašku vôbec potrebujem a čo všetko budeme v taške nosiť. Výber záleží na našej náročnosti a požiadavkách. Niekomu stačí obyčajná jednoduchá tenisová taška, niekto vyžaduje, aby tenisová taška bola maximálne spoľahlivá, a ktorá je vyrobená z prémiových materiálov, je vybavená najlepšou výbavou a polstrovaným chrbtovým systémom.

Základom je však sa zamerať na dôležité základné prvky, ktoré by taška mala mať, určite ju dlhodobo oceníte a budete spokojní.

Taška na tenisMateriál tenisovej tašky

Všetky kvalitné tenisové bagy sú vyrobené z vysoko kvalitného thermoizolačného a vodoodpudivého materiálu. Týmto tenisový bag dokáže zabrániť k poškodeniu vašej drahej tenisovej rakety, a to napríklad vplyvom priameho slnečného žiarenia.

Chrbtové popruhy tenisovej tašky

Jedným z parametrov, ktoré je potrebné vziať pri výbere tenisovej tašky do úvahy, sú chrbtové popruhy. Tieto popruhy oceníte hlavne pri dlhších peších trasách, pri jazde na bicykli atď. Uvedomte si, že si tenisovú tašku nekupujete len na pár mesiacov, ak popruhy nepotrebujete, nevadí, môžu sa vám však v budúcnosti hodiť, poprípade je možné ich kedykoľvek odopnúť a uschovať v prípade potreby.

Samostatný priestor tašky pre umiestnenie obuvi

Tenisová taška by mala mať samostatný vak alebo priestor určený pre obuv. Tento priestor oceníte hlavne v prípade, že hráte tenis na antuke.

Konštrukcia tenisovej tašky

Tenisová taška by mala mať dostatočne pevnú konštrukciu. Pevná konštrukcia tašky na tenis zaistí dostatočnú ochranu vašej tenisovej rakety.

Stredové ručné a bočné ucho tašky na tenis

Pre lepšiu manipuláciu s tenisovou taškou je potrebné, aby bola vybavená stredovým ručným a bočným uchom. Bočné ucho je dobré v prípade, že staviate tašku na bočnú hranu.

Rozdelenie tenisových tašiek

Základným ukazovateľom, podľa ktorého tenisové tašky rozdeľujeme, je veľkosť. Obvykle sa tenisové tašky vyrábajú v troch veľkostiach. U tenisových tašiek sa väčšinou uvádza celkové množstvo tenisových rakiet, ktoré sa do tašky vojdú. Je to určené prevažne pre závodných hráčov, ktorí si so sebou nosia navyše náhradnú tenisovú raketu.

Tenisová taška vo veľkosti 1

Tenisové taškyDo tejto skupiny patria tenisové tašky, ktoré majú veľký rozmer a objem a sú v praxi označované ako x12, 12-Pack, Mega Bag, a pod. Všeobecne majú 3 hlavné sekcie a vojdú sa do nej až 12 tenisových rakiet (niekedy aj viac). Tieto tašky sú vhodné pre hráčov, ktorí potrebujú priestor. Do štandardnej výbavy patria chrbtové popruhy, dajú sa nosiť rovnako ako batoh, majú tiež samostatný priestor či vak na obuv.

Taška je určená pre tých, ktorí na tenis nesú so sebou viac ako tri tenisové rakety, obuv, športové oblečenie, viac ako dve tuby s tenisovými loptičkami, fľaša na vodu, uterák a ďalšie hygienické veci, doklady a ďalšie osobné veci.

Medzi hlavné výhody týchto tenisových bagov je dostatočný priestor na všetky veci, ktoré na tréning potrebujete, ďalšou výhodou je, že je možné túto tašku nosiť na chrbte, rovnako ako batoh, čím vám taška umožní napríklad jazdu na bicykli.

Nevýhodou je, že v prípade plného naloženia tašky, je obtiažna manipulácia s taškou a nevhodná na dlhé pešie dochádzky na tenis.

Tenisová taška vo veľkosti 2

Patria tu tenisové bagy menších rozmerov a objemu a sú v praxi označované ako x6, 6-Pack, Combi bag a pod. Obvykle majú dve hlavné oddelenia a vojde sa do nej až 6 tenisových rakiet. Súčasťou sú dva samostatné popruhy, umožňujú aj nosenie na chrbte.

Medzi hlavné výhody patrí, že majú kompaktnú veľkosť a možnosť nosiť tašku na chrbte podobne ako batoh. Táto varianta tašiek nemá niektoré prvky a funkcie tašiek prvej kategórie.

Tenisová taška vo veľkosti 3

Tretia skupina tenisových bagov je obsahovo a objemovo menšia a pojme jednu tenisovú raketu a základné potreby hráčov. Tento typ tašiek má jednoduchú výbavu a je vybavená jedným popruhom na rameno. Tieto tašky môžete kúpiť za nízku cenu, čo je hlavnou výhodou tohto typu bagu.

Tenisové batohy

Alternatívou medzi tenisovými bagy sú batohy. V praxi sú niektoré batohy vybavené lepšou výbavou ako niektoré samotné jednokomorové tenisové tašky. Ak hľadáte skôr batoh, môžete sa stretnúť s batohom, ktorý má základné funkcie tenisovej tašky - špeciálny priestor pre raketu, vypolstrovaný chrbtový systém, chrbtové popruhy, samostatný priestor pre obuv, veľa odkladacích vreciek, celoplastová ochrana batohu, ochrana gripu atď.

Doporučujeme tieto tenisové tašky:

Tenisová taška MERCO Tournament Line T12

Táto tenisová taška je ideálna na prepravu tenisových, squashových či bedmintonových rakiet. Je určená pre prepravu až 12 tenisových rakiet, má 2 chrbtové popruhy.

Prejsť na tenisovú tašku MERCO Tournament Line T12

Tenisová taška HEAD Women Club Bag

Pre ženy odporúčame túto elegantnú tenisovú tašku značky HEAD. Táto taška má optimálnu štruktúru priehradiek a vreciek pre ešte vyššiu funkčnosť. Hlavný dôraz bol však kladom na štýl a dizajn. Táto taška ponúka tepelne odizolovanú kapsu na jednu tenisovú raketu a vnútorné sieťované vrecko. Súčasťou sú nastaviteľné ramenné popruhy.

Prejsť na tenisovú tašku HEAD Woman Club Bag


Prečítajte si tiež:

Tenis, squash, badminton a ďalšie raketové športy

Všetko o tenise a jeho vybavenie

Ako vybrať tenisovú raketu?

Tenisové rakety Babolat a tenisové rakety Head

Ako vybrať loptičky na tenis?

Aké príslušenstvo na tenis možno dokúpiť

Ako vybrať vhodný tenisový výplet?


alebo prejdite rovno k výberu tenisovej tašky v našom e-shope.