Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Ako vybrať vhodný bazénový vysávač

Samotné obstaranie bazénov, bazénovej filtrácie či bazénového príslušenstva, nie je jedinou investíciou, ktorá vás pri prevádzkovaní bazéna môže stretnúť. K tomu, aby ste mali bazénovú vodu stále priezračne čistú, bez nečistôt, a zároveň bez použitia neskutočného množstva chemických prostriedkov, je potrebné o váš bazén pravidelne a dôkladne starať.

K základnej výbave každého záhradného bazéna rozhodne patrí bazénový vysávač alebo tiež bazénový robot.

Prečo je bazénový vysávač tak dôležitý?

Bazénový vysávač je veľmi užitočným pomocníkom pri vašej údržbe a starostlivosti o nadzemné alebo zapustené bazény.

Počas činnosti a používaní bazéna, tým mám na mysli - pri kúpaní, vplyvom počasia či vplyvom okolitého prostredia, sa do bazéna dostanú rôzne mechanické nečistoty, ktoré plávajú na hladine. Po čase sa tieto nečistoty dostávajú do bazénovej filtrácie, kde sa zachytí. Tie nečistoty, ktoré sú väčšej váhy, sa k bazénovej filtrácii vôbec nedostanú, tie klesnú až na samotné dno bazéna. Ak sa tieto nečistoty neodstránia, dôjde tak po čase k ovplyvneniu celkovej kvality a vzhľadu bazénovej vody.

S týmto problémom si hravo poradí bazénový robot, ktorý je schopný vysať všetky nečistoty z dna bazéna.

Ako často by sme dno bazéna mali čistiť?

Vždy záleží, ako zašpinený bazén máte, to znamená podľa vašej potreby, väčšinou to býva tak raz za štrnásť dní. Údržbu bazénového dna môžete oddialiť, a to napríklad použitím bazénovej plachty, a to počas nepoužívania bazéna. Bazénová plachta krásne kryje vodnú hladinu pred okolitými nečistotami.

Aké typy bazénových vysávačov existujú?

Ručný bazénový vysávač

Tento bazénový vysávač používa saciu sily bazénovej filtrácie. Princíp je taký, že koncovku hadice bazénového vysávača pripojíme k bazénovej filtrácii a počas zapnutia bazénovej filtrácie sa pomaly posúvame, vysávame, robotom nečistoty umiestnené na dne bazéna. Tieto nečistoty sa potom zachytia v bazénovej filtrácii.

Poloautomatický bazénový vysávač

Bazénové vysavačePoloautomatické bazénové vysávače sú ďaleko komfortnejšie než ručné bazénové vysávače. Tento typ bazénového vysávača takisto využíva saciu silu bazénovej filtrácie, avšak sa jedná o vyššiu triedu robotov.

Medzi výhody poloautomatického bazénového vysávača určite patrí, že ušetrí váš čas (pracujú bez vašej prítomnosti), ďalej majú veľmi jednoduchú a rýchlu inštaláciu. Tieto bazénové vysávače sa samé pohybujú po dne bazéna a zbierajú nečistoty, samozrejme za použitia pripojenia k bazénovej pieskovej filtrácii.

Malou nevýhodou je, že pohyb vysávača nie je riadený, ale náhodný, to znamená, že sa môžu objaviť miesta, kde poloautomatický bazénový robot vôbec nedôjde.

Kvalita vyčistenie bazéna poloautomatickým bazénovým vysávačom sa pohybuje okolo 80 % - je to dané hlavne tvarom bazéna, výkonom bazénovej filtrácie a nastavením bazénového vysávača.

Automatický bazénový vysávač

Patrí k najlepším a najvýkonnejším bazénovým vysávačom. Tieto bazénové vysávače prinášajú veľké uľahčenie práce a maximálnu úsporu času počas starostlivosti o bazén.

Tieto vysávače sú vybavené vlastným čerpadlom, to znamená, že nepotrebujú k svojej práci bazénovú filtráciu. Tieto automatické vysávače pracujú v niekoľkých režimoch, ich ovládanie je spravidla pomocou mikročipu. Veľkou výhodou týchto robotov je, že dokážu čistiť okrem dna bazéna i celej jeho steny, vrátane miesta, kde sa voda dotýka steny, čím odstraňuje linku, ktorá vzniká vplyvom zanášania mastnoty a nečistôt z hladiny bazéna. Všetky nečistoty sa ukladajú do filtračného vaku, ktorý je umiestnený v tele bazénového vysávača.

V našom e-shope najlacnejsisport.sk můžete zakoupit tyto plně automatizované bazénové vysavače:

Bazénový robot - vysávač MASTER 100

Bazénový vysavačTento kvalitný plne automatizovaný bazénový vysávač značky MASTER vám dokonale vyčistí plochy vášho bazéna. Slúži pre kompletnú údržbu, nie je však vybavený diaľkovým ovládaním. Tento model vysáva, má manuálne alebo automatické programy, ktoré môžu byť nastavené na dobu 3 alebo 5 hodín. Vo vnútri vysávača je účinný filtračný vak, ktorý slúži na uchytenie aj tých najjemnejších nečistôt vo vnútri bazéna. Následne možno tento vak vybrať a vyčistiť.

Všetky časti bazénového robota sú navrhnuté a vyrobené pre každodennú prevádzku. Robot je bezpečný podľa prísnych európskych noriem. Pozor! Tento robot nie je určený pre slanú vodu.

Pre viac informácií prejdite na bazénový robot - vysávač MASTER 100.

Bazénový robot - vysávač MASTER 200

Bazénový vysavačDruhý model bazénového vysávača značky MASTER je určený pre maximálnu a kompletnú údržbu dna a stien vášho bazéna. Tento model je opäť bez diaľkového ovládania. Ide o plne automatizovaný bazénový vysávač, ktorý je vysoko odolný a priľnavý k stenám bazéna. Zaručí tak maximálny čistiaci účinok. Tento vysávač sa odporúča pre tieto povrchy bazéna - mozaika, kachličky, keramika, betón s bazénovým náterom a líniovými povrchmi. Vo vnútri vysávača je opäť filtračný vak pre uchytenie tých najjemnejších nečistôt. K tomuto bazénu dostávate aj stojan pre pohodlné premiestňovanie a skladovanie bazénového robota.

Rovnako ako u predošlého modelu sú všetky časti bazénového robota navrhnuté pre každodennú prevádzku a bezpečnosť je zaručená prísnymi európskymi normami.

Bazénový vysavačPre viac informácií prejdite na bazénový robot - vysávač MASTER 200.

Bazénový robot - vysávač MASTER 200 RC

Chcete si zaobstarať bazénový robot s diaľkovým ovládaním? Voľte tento plne automatizovaný bazénový vysávač značky MASTER s diaľkovým ovládaním.

Pre viac informácií prejdite na bazénový robot - vysávač MASTER 200 RC.


Prečítať tiež:

Ako postupovať pri výbere bazéna a jeho príslušenstva

Bazény Intex a bazény Bestway

Piesková, alebo kartušová filtrácia do bazéna

Kompletná starostlivosť o váš bazén za dobrú cenu - to je bazénové príslušenstvo na najlacnejsisport.sk

Nadzemný bazén - vhodný sezónny bazén pre deti

Bazénové schodíky pre bezpečný prístup do bazéna


alebo prejsť do kategórie bazénové vysávače v našom e-shope.