Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Basketbalové lopty a basketbalové príslušenstvo na najlacnejsisport.sk

Basketbal patrí popri futbalu k najobľúbenejším loptovým športom u nás. Okrem basketbalového koša a party spoluhráčov nesmiete chýbať ešte jedna vec: basketbalová lopta. V našom e-shope je vám k dispozícii široký výber basketbalových lôpt vhodných pre ženy, mužov i juniorov rovnako ako pre hru vonku alebo v hale.

Na najlacnejsisport.sk nájdete tiež kompletné basketbalové príslušenstvo, v ktorom nechýbajú pumpy, kompresory, píšťalky, siete na balóny, basketbalové sieťky a ďalšie basketbalové doplnky.

Ako vybrať správnu basketbalovú loptu

Rekreační hráči a basketbalisti-začiatočníci asi veľa času s výberom basketbalovej lopty netrávia. Je dobré si uvedomiť aspoň to, čo znamená číslovanie lôpt v škále 3, 5, 6 a 7. Ako asi tušíte, jedná sa o veľkosť či objem lopty. A ktorá veľkosť je komu určená? Najvyššia veľkosť 7 mužom, veľkosť 6 ženám, nižšia veľkosti 5 a 3 potom pre juniorov a detským hráčom. Basketbalové lopty veľkosti 6 odporúčame aj pre zmiešané hry, jeho kúpou nič nepokazia ani rekreační hráči.

Chystáte sa hrať vonku, alebo v hale? Aj toto kritérium by malo byť hlavne pri výbere kvalitnej basketbalovej lopty . V popise pri každej lopte na našom e-shope teda čítajte, kde je basketbalovú loptu vhodné používať.

Okrem materiálu (kvalitné sú syntetická useň alebo PUR) a značky (odporúčame českú stálicu GALA či japonskú značku Mikasa) je známkou kvality basketbalovej lopty jeho homologizácia (schválenie) Medzinárodnou basketbalovou federáciou (FIBA). Údaj o homologizácii basketbalovej lopty nájdete tiež v popise.

Basketbalové príslušenstvo, ktoré sa vždy bude hodiť

Hoci sa bez niektorého príslušenstva vaša hra iste zaobíde, niektoré vybavenie pre basketbal sa oplatí zakúpiť už vopred.

Patria k nim najmä pumpy na lopty, ktoré u nás zoženiete veľmi lacno (ak sa nerozhodnete pre drahší kompresor, ktorý dofuká vaše lopty behom pár sekúnd).

Každý, kto hral basketbal, vie, že nie je od veci jasne rozpoznať, kto patrí k jeho tímu a kto k súperovmu. K tomuto účelu slúžia naše rozlišovacie dresy..

Príslušenstvo pre basketbal, to sú tiež píšťalky, siete na lopty, merače tlaku, basketbalové sieťky a ďalšie!

Kompletnú športovú výbavu pre basketbal, ale aj iné loptové aj neloptové hry nájdete na najlacnejsisport.sk za priaznivé ceny.