0918 665 685

Bazénová piesková filtrácia - prečo sú pieskové filtrácie tak obľúbené

Hadice k filtraciAko už ste sa mohli dočítať v článku Bazénová filtrácia - základné vybavenie každého bazéna, na slovenskom trhu sa môžete stretnúť s dvoma typmi bazénovej filtrácie. V tomto článku sa zameriame na pieskovú filtráciu.

Aký je princíp pieskovej filtrácie?

Piesková bazénová filtrácia sa používa na oddeľovanie nečistôt pomocou kremičitého piesku, ktorý kladie pretekajúcej vode z bazéna prirodzený odpor a zachytáva týmto väčšinu nečistôt, ktoré v bazéne sú. Vyčistená voda sa potom vracia späť do bazéna. Princíp pieskovej filtrácie sa používa i pri čistení pitných vôd.

Do akých bazénov je vhodná piesková filtrácia?

Piesková filtrácia patrí medzi najpredávanejšie bazénové filtrácie a je vhodná pre všetky typy a rozmery záhradných bazénov - nadzemné bazény, prstencové bazény aj nafukovacie bazény.

Piesková filtrácia je ďaleko viac obľúbenejšia, než filtrácia kartušová, a to hlavne vďaka svojim výhodam.

Medzi hlavné výhody pieskovej filtrácie patrí:

  • veľmi jednoduchá údržba,
  • dlhá životnosť filtrácie
  • a vysoký výkon.

Z čoho sa piesková filtrácia skladá?

Piesková filtrácia sa skladá z:

  • filtračnej nádoby,
  • bazénového čerpadla,
  • ovládacích ventilov
  • a vnútornej pieskovej náplne.

Ako filtračné médium sa najčastejšie používa kremičitý piesok, ktorý svojím zložením najlepšie vyhovuje filtračnej nádobe. Bazénové čerpadlo filtrácie nasáva bazénovú vodu, ktorú pretláča cez filtračnú dobu s pieskom. Filtrovaná voda je zbavená všetkých mechanických nečistôt a následne je vytláčaná cez bazénové trysky späť do bazéna.

Ako sa starať o pieskovú filtráciu?

Hlavnou výhodou pieskovej filtrácie je jej ľahká údržba - vyčistenie piesku možno spätným preplachom pomocou ovládacích ventilov. Spätný preplach odstráni všetky nečistoty a pieskovú filtráciu možno opäť využiť na plný výkon. Užitočným pomocníkom je manometer, ktorý určuje, kedy je potrebné pieskovú filtráciu prepláchnuť - zvýšením tlaku na manometri udáva signál zanesenia filtračného piesku a znížený výkon bazénovej filtrácie.

Počas letnej sezóny je potrebné náplň filtrácie preplachovať aspoň jedenkrát za týždeň. Celková výmena je potom potrebná zhruba za 2 až 3 roky podľa intenzity používania bazénu. Pre čistenie pieskovej náplne sa používa ovládací ventil. Ak vyberáte vhodnú filtráciu, zamerajte sa na možnosti pripojenia k bazénu.

Aké typy pieskovej filtrácie v našom e - shope odporúčame:

Piesková filtrácia BESTWAY Standard prietok 2.006 l/h

Filtrace BESTWAYPiesková filtrácia značky BESTWAY Standard má prietok 2.006 litrov za hodinu, patrí k štandardným a lacnejším modelom filtráciou. Túto bazénovú filtráciu odporúčame pre tých, ktorý vlastnia bazén s objemom vody do 10.000 litrov. Objem filtračnej nádoby je na cca 25 kg piesku. K tejto filtráciu môžete zakúpiť bazénovú filtračnú pieskovú náplň 25 kg.

Pre viac informácii prejdite na detail pieskové filtrácie s prietokom 2,006 l/h.

Piesková filtrácia s prietokom 3.066 l/h

Písková filtraceTáto piesková bazénová filtrácia patrí medzi najpredávanejšie a je určená pre všetky typy nadzemných bazénov. Piesková filtrácia s prietokom 3,066 l/h je vhodná pre bazény s objemom do 16.000 litrov. Objem filtračnej nádoby je na cca 20 kg piesku. Súčasťou balenia je tiež hadica na pripojenie k bazénom a šesťcestný ventil. K tejto filtráciu možno zakúpiť bazénovú filtračnú pieskovú náplň 25 kg.

Pre viac informácii prejdite na detail piesové filtrácie s prietokom 3,066 l/h.

Piesková filtrácia BESTWAY Rapid - prietok 3.785 l / h

Písková filtraceTáto výkonnejšie bazénová filtrácia je určená pre všetky typy nadzemných bazénov s objemom do 20.000 litrov. Piesková filtrácia značky BESTWAY Rapid je s prietokom 3,785 litra za hodinu. Objem filtračnej nádoby je na cca 25 kg piesku. K tejto pieskovej filtrácii je automaticky pribalený šesťcestný ventil, hadica na pripojenie k bazénom a ukazovateľ tlaku. K tejto filtráciu možno zakúpiť bazénovú filtračnú pieskovú náplň 25 kg.

Pre viac informácii prejdite na detail pieskové filtrácie BESTWAY Rapid - prietok 3.785 l/h.

Ďalšie pieskové filtrácie:

Piesková filtrácia BESTWAY Profi - prietok 5.678 l/h

Piesková filtrácia MARIMEX ProStar 4

Piesková filtrácia MARIMEX ProStar 6

Aké ďalšie príslušenstvo k bazénovej filtrácii možno zakúpiť?

Bazénová filtračná piesková náplň

Hadice k filtrácii


Prečítajte si taktiež:

Bazénová filtrácia - základné vybavenie každého bazéna!

Aké sú hlavné výhody a nevýhody bazénovej kartušové filtrácie

Piesková, alebo kartušová filtrácia do bazéna

Kompletná starostlivosť o váš bazén za dobrú cenu - to je bazénové príslušenstvo na najlacnejsisport.sk

Ako postupovať pri výbere bazéna a jeho príslušenstva

Bazény Intex a bazény Bestway

Nadzemný bazén - vhodný sezónny bazén pre deti


Alebo prejdite do kategorie bazénová filtrácia v našom e-shope.

Chcete dostávať náš newsletter a mať dopravu nad 80 € ZADARMO?
Zaregistrujte sa