Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Čo by to bolo za zimu, keby tu neboli sane a boby, ktoré rozhodne patria k najobľúbenejším zimným radovánkam detí a dospelých.

Ak so svojími deťmi so zimnými športami ešte len začínate, je potreba tie najmenšie deti so snehom najprv zoznámiť a to pomocou najjednoduchších zimných aktivít, ktorými môžu byť buď zimné prechádzky, alebo to môže byť guľovanie, stavanie snehuliaka, alebo práve bobovanie či sánkovanie. V túto chvíľu budete vy, rodičia, zohrávať v živote dieťaťa hlavnú úlohu, ale nebojte, čím bude vaše dieťa staršie, tým bude pri zimných hrách oveľa samostatnejšie.

Niektorí z vás sa pýtate, kedy vlastne so zimnými športami u detí začať? Svoje dieťa môžete so zimou určite zoznámiť, akonáhle začne chodiť a behať, čo môže byť už napríklad okolo 2 rokov veku dieťaťa. U niektorých detí však neskôr.

Najjednoduchším zimným športom pre tie najmenšie deti je teda sánkovanie a bobovanie.

Čo si budeme rozprávať, sánkovanie a bobovanie k zime rozhodne patrí!

Bez čoho si zimu nedokážete predstaviť vy? Niekoho napadne, že zima bez Vianoc nie je zimou, alebo vás môže napadnúť, že zima bez sladkostí nie je tou pravou zimou.... Čo však povie vaše dieťa? No predsa, zima bez zimných radovánok na snehu nie je tou pravou zimou - to znamená bez stavanie snehuliaka, bez bunkrov, bez guľovačiek, no a predsa bez zimného vyčíňania na boboch či na veľmi obľúbených sánkach. Určite aj vaše deti, keď zbadajú prvé snehové vločky, berú sánky alebo boby a beží s nimi na svah.

Nemôžeme im to mať predsa za zlé, veď by sa v týchto chladných mesiacov a zároveň dlhých vianočných prázdnin doma zunovalo, keby si nemohli počas zimy vziať boby ani sánky a vyraziť s nimi na svah a poriadne na nich vyjašiť.

Deti jednoducho zimné obdobie a s tým spojené sane a boby zbožňujú a to nielen preto, že dostanú o vianociach darčeky, sneh a s ním spojené sánkovanie a bobovanie sú pre ne tým pravým vyžitím.

Ak ste so svojím dieťaťom ešte sánkovať či bobovať nezačali, potom vám môžem odporučiť to, že pre sánkovanie a bobovanie určite vyberajte miernejšie svahy bez prekážok a stromov, úplne nevhodné sú kopce, ktoré sú v blízkosti cesty (aj keby po nej malo ísť auto len raz za hodinu). Váš dohľad je nad vašimi deťmi u týchto zimných radovánkach určite nevyhnutný.

Pre všetkých rodičov: Viete, kde vybrať tie najlepšie boby a sane pre vaše dieťa? S výberom som sa rozhodla Vám trochu pomôcť a to týmto článkom, ktorý vám pomôže sa lepšie rozhodnúť, aké sane a boby sú pre vaše dieťa tie pravé.

Aké sane či sánky svojmu dieťaťu zaobstarať?

Sane, niekedy nazývame tiež sánky, sú tradičným zimným nástrojom, ktorý sa pohybuje pomocou saníc kĺzaním po snehu. Predtým boli sane určené prevažne na prevoz nákladu. Dnes sú sane využívané predovšetkým deťmi a to pri vykonávaní zimných radovánkach. V našej ponuke saní môžete nájsť drevené sane a sane plastové.

Výhody drevených a plastových saní

Výhody drevených saní:

  • sú pevnejšie,
  • sú trvanlivejšie
  • možnosť pripevniť drevenú ohrádku.

Výhody plastových saní:

  • majú nízku hmotnosť oproti dreveným saniam,
  • sú lepšie převozitelné,
  • nízka obstarávacia cena,
  • sú odolné,
  • široká ponuka farieb a modelov.

Tipy na drevené sane

Sane drevené o dĺžke 95 cm

SáněTieto detské sane sú vyrobené z dreva, a ako už z názvu vypovedá, ich dĺžka je 95 cm. Dôležitá pri výbere drevených saní je nosnosť, čo u týchto saní je 90 kg. Znamená to teda, že sa pokojne na týchto saní môže prejsť nielen vaše dieťa, ale aj dospelý človek (samozrejme s nižšou váhou). Sedadlo saní je vypletané textilnými nepremokavými popruhmi. Pre väčšie pohodlie z jazdy na týchto drevených saní, odporúčam prikúpiť ohrádku na sane drevenú a tažný popruh na ťahanie saní a bobov.

Ak máte zájem o sane drevené dĺžka 95 cm, môžeme vás uistiť, že ich v našom obchode určite najdete.

Sane drevené o dĺžke 125 cm

SáněAk plánujete pre svoje dieťa väčšie sane, potom vám môžem odporučiť tieto drevené sane o dĺžke 125 cm. Sane sú vyrobené z dreva a ich nosnosť je 140 kg. Teda sa na nich môže vyblázniť nielen vaše dieťa, ale aj vy, dospelý. Sedadlo saní je vypletané textilnými nepremokavými popruhmi. Ako u predchádzajúcich saní, odporúčam prikúpiť ohrádku na sane drevenú a tažný popruh na ťahanie saní a bobov.

Ak máte záujeme o sane drevené dĺžka 125 cm, prejdite priamo do nášho obchodu.

Sane drevené LION rohačky o dĺžke 125 cm

SáněTieto celodrevené sánky so zahnutým oblúčikom na ruky sú určené naozaj pre každého. Je to aj z toho dôvodu, pretože nosnosť týchto drevených saní LION rohačky je 120 kg. Sedadlo je vypletané textilnými nepremokavými popruhmi, sklznice, vruty a rozperka sú opatrené protikorodujúcim lakom. Tieto drevené sane LION roháčiky dĺžka 125 cm je možné doplniť o ohrádku na sane drevenú a tažný popruh na ťahanie saní a bobov.

Ak máte záujeme o sane drevené roháčky dĺžka 125 cm, prejdite priamo do nášho obchodu.

Tipy na plastové sane

Ak uvažujete o lacnejšie variante saní, môžem vám odporučiť jednu z variant plastových saní. Čo hovoríte na sane Kamzík - plastové? Tieto plastové sane patria medzi najobľúbenejšie sane v rade plastových saní a sú vyrobené v Českej republike. Dĺžka sedacej časti saní je 67 cm, takže pre deti ako stvorená. Čo sa nosnosti týka, maximálne zaťaženie týchto plastových saní je 80 kg, takže sú určené len pre deti.


Prečítajte si tiež:

Neviete aké boby pre svoje dieťa vybrať? Poradíme Vám! Kúpte mu boby, nasledovník drevených saní.

Zima nám práve začína a my sme sa rozhodli Vám oprášiť zimnú ponuku športových potrieb!

Boby a sane - zábava na zimu pre celú rodinu

Termosky sú nepostrádateľnou súčasťou každého turistu - Viete, ako vybrať tu správnu?


Chcete sa pozrieť na celú ponuku v našom e-shope? Prejdite jednoducho do celej kategórie sane.