Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Domáca posilňovňa - alebo ako vybavi domácu posilňovňu

Prečo si zariadi vlastnú domácu posilňovňu?

Domáca posilňovňa vyžaduje počiatočnú investíciu, ktorá sa vám čoskoro niekožkonásobne vráti. Za cenu ročnej permanentky do fitness centra máte svoj vlastný posilňovací stroj a ďalšie fitness pomôcky, ktoré vám vydržia mnoho rokov, a hlavne, ktoré máte len pre seba! Keď pripočítame súkromie, možnos cviči, kedykožvek chceme, nie je pochýb, že domáca posilňovňa skrátka je dobrá a výhodná vožba.

Neviete, ako si zariadi posilňovňu doma? Poradíme Vám!

Kde umiestni domácu posilňovňu

Domáca posilňovňa by mala by oddelená od zvyšku interiéru. Ak pre svoju posilňovňu nenájdete samostatnú izbu, využite miestnos, kde sa zdržiavate najmenej. Vyhnete sa tak zvedavým otázkam návštevníkov, ale získate aj potrebný pokoj pre svoje cvičenie.
Ak vám to podmienky a peňaženka dovolí, vyberajte dobre vetratežné priestory s odolnou podlahou, ktorá bude schopná tlmi nárazy.

Medzi praktické doplnky každej posilňovne patrí zrkadlo, bez ktorého nie je možné kontrolova správne držanie tela.

Ako vybavi domácu posilňovňu

Najskôr si musíme uvedomi, aký typ posilňovania hodláme praktizova.
 
Ciežom silového tréningu je získavanie svalovej hmoty. U tohto tréningu potrebujeme dobrú posilňovaciu lavicu so sklopnou opierkou, vežkú nakládaciu činku a najlepšie kotúčové závažie rôznej hmotnosti. Nakladacie činky volíme preto, že nám umožňujú navyšova závažie s ohžadom na pokrok nášho tréningu. Ideálnym posilňovacím doplnkom je napr. hrazda do dverí, ale aj posilovací krúžok či pružinový posilovač.

Iný tréning potrebujeme, ak chceme zoštíhli a vytvarova postavu, spažova tuky a udržiava si dobrú fyzickú kondíciu. Vybavenie pre kondičné či aeróbne cvičenie by rozhodne malo zahŕňa posilovací stroj, akým môže by rotoped, ergometer či bežecký trenažér. Posilňovací stroj vožte podža svalstva, na ktoré sa chcete zamera, a podža obžúbenosti toho ktorého pohybu (behanie, veslovanie, jazda na bicykli).
Vežmi vhodné sú aj činky jednoručky. Zvl᚝ ženy využijú potrebné steppery, ďalším doplnkom môže by masážny prístroj pre strečing a uvožnenie svalstva.

Vybavenie pre domácu posilňovňu z e-shopu najlacnejsisport.sk sa oplatí!
Naša firma sa na posilňovacie stroje zameriava od svojich počiatkov. Naše vlastné posilňovacie stroje MASTER rovnako ako posilňovacie stroje iných renomovaných značiek tvorí nᚠzákladný predajný sortiment.
Preverená kvalita posilňovacích strojov všetkých dostupných typov, prijatežné ceny, akčné ponuky, to sú rozumné dôvody, prečo zakúpi posilňovacie stroje u nás!

Prečítajte si tiež:

Fitness pomôcky MASTER z Vás urobia naozajstných majstrov

Výhody domácej posilňovne

Ako vybra správny cyklotrenažér

Ako vybra správny rotoped

Ako pre seba vybra vhodný bežecký trenažér na domáce použitie

6 tipov ako vybra a používa činky

alebo prejdite rovno k výberu posilňovacích strojov v e-shope.