Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Domáca posilňovňa - alebo ako vybaviť domácu posilňovňu

Prečo si zariadiť vlastnú domácu posilňovňu?

Domáca posilňovňa vyžaduje počiatočnú investíciu, ktorá sa vám čoskoro niekoľkonásobne vráti. Za cenu ročnej permanentky do fitness centra máte svoj vlastný posilňovací stroj a ďalšie fitness pomôcky, ktoré vám vydržia mnoho rokov, a hlavne, ktoré máte len pre seba! Keď pripočítame súkromie, možnosť cvičiť, kedykoľvek chceme, nie je pochýb, že domáca posilňovňa skrátka je dobrá a výhodná voľba.

Neviete, ako si zariadiť posilňovňu doma? Poradíme Vám!

Kde umiestniť domácu posilňovňu

Domáca posilňovňa by mala byť oddelená od zvyšku interiéru. Ak pre svoju posilňovňu nenájdete samostatnú izbu, využite miestnosť, kde sa zdržiavate najmenej. Vyhnete sa tak zvedavým otázkam návštevníkov, ale získate aj potrebný pokoj pre svoje cvičenie.
Ak vám to podmienky a peňaženka dovolí, vyberajte dobre vetrateľné priestory s odolnou podlahou, ktorá bude schopná tlmiť nárazy.

Medzi praktické doplnky každej posilňovne patrí zrkadlo, bez ktorého nie je možné kontrolovať správne držanie tela.

Ako vybaviť domácu posilňovňu

Najskôr si musíme uvedomiť, aký typ posilňovania hodláme praktizovať.
 
Cieľom silového tréningu je získavanie svalovej hmoty. U tohto tréningu potrebujeme dobrú posilňovaciu lavicu so sklopnou opierkou, veľkú nakládaciu činku a najlepšie kotúčové závažie rôznej hmotnosti. Nakladacie činky volíme preto, že nám umožňujú navyšovať závažie s ohľadom na pokrok nášho tréningu. Ideálnym posilňovacím doplnkom je napr. hrazda do dverí, ale aj posilovací krúžok či pružinový posilovač.

Iný tréning potrebujeme, ak chceme zoštíhliť a vytvarovať postavu, spaľovať tuky a udržiavať si dobrú fyzickú kondíciu. Vybavenie pre kondičné či aeróbne cvičenie by rozhodne malo zahŕňať posilovací stroj, akým môže byť rotoped, ergometer či bežecký trenažér. Posilňovací stroj voľte podľa svalstva, na ktoré sa chcete zamerať, a podľa obľúbenosti toho ktorého pohybu (behanie, veslovanie, jazda na bicykli).
Veľmi vhodné sú aj činky jednoručky. Zvlášť ženy využijú potrebné steppery, ďalším doplnkom môže byť masážny prístroj pre strečing a uvoľnenie svalstva.

Vybavenie pre domácu posilňovňu z e-shopu najlacnejsisport.sk sa oplatí!
Naša firma sa na posilňovacie stroje zameriava od svojich počiatkov. Naše vlastné posilňovacie stroje MASTER rovnako ako posilňovacie stroje iných renomovaných značiek tvorí náš základný predajný sortiment.
Preverená kvalita posilňovacích strojov všetkých dostupných typov, prijateľné ceny, akčné ponuky, to sú rozumné dôvody, prečo zakúpiť posilňovacie stroje u nás!

Prečítajte si tiež:

Fitness pomôcky MASTER z Vás urobia naozajstných majstrov

Výhody domácej posilňovne

Ako vybrať správny cyklotrenažér

Ako vybrať správny rotoped

Ako pre seba vybrať vhodný bežecký trenažér na domáce použitie

6 tipov ako vybrať a používať činky

alebo prejdite rovno k výberu posilňovacích strojov v e-shope.