Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Domáce posilňovacie stroje a lavice z NAJLACNEJSISPORT.SK

Stroje na posilňovanie patria k základnému vybaveniu každej posilňovne, a to ako domáce, tak i profesionálne. V prípade domácej varianty vďaka nej môžete udržiava kondíciu, bez toho aby ste museli navštevova fitness centrum. Aké vybra vybavenie domácej posilňovne a aké sú hlavné prednosti? To sa dnes dozviete v našom článku.

Posilňujte celé telo

Do tejto kategórie zaraďujeme posilňovacie stroje, ktoré slúžia na precvičovanie rôznych partií tela, patria tu napr. posilňovacie veže a posilňovacie lavice (šikmé lavice, benchpress lavice, nastavitežné lavice a pod.), posilňovacie stroje na nohy, posilňovacie stroje na brucho atď.

Komu a na aký účel posilňovacie stroje slúžia?

Domáce stroje na posilňovanie využívajú s výhodou na udržiavanie kondície profesionálni kulturisti, športovci a nadšenci do fitness a kulturistiky, ako doplnok k cvičeniu v posilňovniach.

Mladí žudia a žudia strednej generácie ich používajú ku zvežadeniu svojej postavy alebo chudnutie. Cvičenie je síce anaeróbne, ale pravidelné posilňovanie ako doplnok anaeróbneho cvičenia má svoj význam - napríklad väčšia svalová hmota spotrebováva väčšie množstvo energie, tým pádom sa zvyšuje denný výdaj energie, a to i samotným cvičením).

Domácu posilňovňu tak možno využi ku tvarovaniu a naberaniu svalov, zlepšeniu vašej fyzickej kondície. Cvičenie na nich je ideálnym doplnkom k aeróbnemu cvičeniu, či už napríklad k vonkajšiemu behu alebo sa výborne hodí k vašej ďalšej výbave doma ( rotopedy, bežecké pásy a podobne).

MASTER Swot - 125 mm

Výhody domácich posilňovacích strojov

  • Zaobstaraním domácich posilňovacích strojov sa zbavujete povinnosti navštevova neustále posilňovňu, či už z dôvodov finančných, časových alebo z jednoduchej lenivosti. Pre uponáhžaných žudí s nedostatkom času je to ideálne riešenie, posilňova môžete ihneď, v akýkožvek čas a tiež kedykožvek presta.
  • Pravidelný tréning na posilňovacích strojoch má vplyv najmä na srdce a cievny systém, pomáha predchádza vzniku vysokého krvného tlaku, znižuje kžudový tep, posilňuje odolnos kardiovaskulárneho systému, podporuje spažovanie tukov pri aeróbnom cvičení a zvyšuje vašu kondíciu.
  • Pravidelný tréning na posilňovacích strojoch ovplyvňuje okrem fyzickej tiež stránku duševnú, pôsobí psychologicky a uvožňovaním endorfínov a ďalších hormónov šastia v samotnom mozgu, pomáha bojova proti stresu, čo je v dnešnej dobe vežmi dôležité.
  • Cvičením na posilňovacích strojoch môžeme spevni a vytvarova požadované izolované svalové partie alebo sa zamera na celé telo komplexne.

Popis jednotlivých druhov posilňovacích strojov

Posilňovacie lavice rozdežujeme podža použitia na:

  • Klasické, jednoduché posilňovacie lavice
  • Posilňovacie nastavitežné lavice
  • Univerzálne lavice, šikmé posilňovacie lavice a ďalšie

Základom väčšiny domácich posilňovní sú zvyčajne univerzálne posilňovacie lavice s možnosou polohovania sedadla a chrbtovej opierky. Na tejto posilňovacej lavici možno cviči ako s vežkou obojručnou činkou za pomocou odkladacieho stojanu, tak s jednoručnými činkami . Stojan na vežkú činku môže by súčasou samotnej lavice alebo je k dostatiu zvl᚝. Dôležitým prvkom je horná a dolná kladka, ktorá vám umožní variabilné cvičenie mnohých svalových partií na dolných a horných častiach tela.

Čo sú to posilňovacie veže?

Ide o univerzálne posilňovacie stroje, u ktorých nie je záaž vytváraná pomocou kotúčov a činiek, ale s pomocou sady závažia, ktoré sú umiestnené v zadnej časti stroja. Počet závažia si volíme pomocou kolíka, ktorý zasunieme do požadovanej úrovne. Hmotnos tvorená týmito závažiami je pri cvikoch na svalové partie prenášaná pomocou ocežových lán.

Posilňovacie stroje na činky

Ide o univerzálne posilňovacie stroje obsahujúce posilňovaciu lavicu, stojan na činku (integrovaný alebo samostatný) a kladky . Tieto posilňovacie stroje zaistia komplexné posilnenie mnohých svalových partií tela. Dôležitými parametrami sú najmä vežkos, rozsah polohovania sedadla a chrbtovej opierky a výškové polohy predkopávania. Tieto parametre nám umožnia zabezpeči variabilitu cvikov.

Posilňovacie lavice klasické

Jedná sa o rovné či polohovacie lavice, ktoré sú určené na cvičenie s činkami. Dôležitými parametrami sú u týchto lavíc opä vežkos a rozsah polohovania sedadla a chrbtovej opierky, ktoré nám zaistia rôzne nastavenia požadovaných cvikov.

Posilňovacia lavica na brušné svaly

Jedná sa o klasickú lavicu, na ktorej cvičíme s vlastnou váhou, patrí tu klasická šikmá lavica či lavica na bench a podobne.

MASTER Swot - 125 mm

Posilňovacia lavica na vzpriamovače chrbtice

Ide o špeciálne posilňovacie lavice, ktoré nám slúžia na precvičovanie bedrových svalov, ktoré slúžia ako takzvané vzpriamovače. Tieto svaly sú umiestnené axiálne pozdĺž chrbtice a slúžia na zabezpečenie vzpriameného postavenia tela. Precvičovanie týchto partií je vežmi dôležité, najmä v dnešnej dobe sedavého spôsobu života, ich ochabnutie je často dôvodom bolestí chrbta. Precviči tieto partie je pomerne ažké, a preto je obstaranie týchto posilňovacích lavíc vežmi žiaduce.

Posilňovacia lavica s integrovanými stojanmi

Ide o rovné alebo polohovacie lavice, ktoré sú určené na cvičenie s činkami. Stojan na vežké činky je integrovaný, teda napevno. Dôležitým parametrom je vežkos a rozsah polohovania sedadla a chrbtovej opierky a tiež výškové polohovanie nôh. Tieto parametre posilňovacej lavice nám opä umožní rôznorodos cvikov.

Samostatné stojany alebo horné a dolné kladky

Ide o doplnok k posilňovacím laviciam. Vhodné je kombinova produkty rovnakých výrobcov kvôli kompatibilite. Samostatný stojan na činku môže by z určitého pohžadu o niečo výhodnejší z hžadiska väčšej variability cvikov ako stojan integrovaný.

Ste pripravení? Ráčte si vybra z našej ponuky posilňovacích strojov na našom e-shope www.najlacnejsisport.sk.

Prečítajte si tiež:

Domáca posilňovňa - alebo ako vybavi domácu posilňovňu

Fitness pomôcky MASTER z vás urobia naozajstných majstrov

Bežecké pásy vám zaručene udržia či zlepšia kondíciu