Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/

Domáce posilňovacie stroje z NAJLACNEJSISPORT.SK

Domáce posilňovacie stroje patria k základnému vybaveniu každej posilňovne, a to ako domáce, tak aj profesionálne. V prípade domácej varianty vďaka nej môžete udržiava kondíciu, bez toho aby ste museli navštevova posilňovňu.

Do tejto kategórie zaraďujeme posilňovacie stroje , ktoré slúžia na precvičovanie rôznych partií tela, patria tu napr.posilňovacie veže a posilňovacie lavice (šikmé lavice, benchpress lavice, nastavitežné lavice a pod.), posilňovacie stroje na nohy, posilňovacie stroje na brucho atď.

Komu a na aký účel posilňovacie stroje slúžia?

Elipticaly

Domáce stroje na posilňovanie využívajú s výhodou na udržiavanie kondície profesionálny kulturisti, športovci a nadšenci do fitness a kulturistiky, ako doplnok k cvičeniu v posilňovniach.

Mladí žudia a žudia strednej generácie používajú na zvežadenie svojej postavy alebo chudnutie (cvičenie je síce anaeróbne, ale pravidelné posilňovanie ako doplnok anaeróbneho cvičenia má svoj význam - napríklad väčšia svalová hmota spotrebováva väčšie množstvo energie, tým pádom sa zvyšuje denný výdaj energie, a to i samotným cvičením).

Domácu posilňovňu tak možno využi na tvarovanie a naberanie svalov, zlepšenie vašej fyzickej kondície . Cvičenie na nich je ideálnym doplnkom k aeróbnemu cvičeniu, či už napríklad k vonkajšiemu behu alebo sa výborne hodí k vašej ďalšej výbave doma (rotopedy, bežecké pásy a podobne).

Výhody domácich posilňovacích strojov

Obstaraním domácich posilňovacích strojov sa zbavujete povinnosti navštevova neustále posilňovňu, či už z dôvodov finančných, časových alebo z jednoduchej lenivosti. Pre uponáhžanej žudí s nedostatkom času je to ideálne riešenie, posilňova môžete ihneď, v akýkožvek čas a tiež kedykožvek presta.

Pravidelný tréning na posilňovacích strojoch má vplyv najmä na srdce a cievny systém, pomáha predchádza vzniku vysokého krvného tlaku, znižuje kžudový tep, posilňuje odolnos kardiovaskulárneho systému, podporuje spažovanie tukov pri aeróbnom cvičení a zvyšuje vašu kondíciu.

Pravidelný tréning na posilňovacích strojoch ovplyvňuje okrem fyzickej tiež stránku duševné, pôsobí psychologicky a uvožňovaním endorfínov a ďalších hormónov šastia v samotnom mozgu, pomáha bojova proti stresu, čo je v dnešnej dobe vežmi dôležité.

Cvičením na posilňovacích strojoch môžeme spevni a vytvarova požadované izolované svalové partie alebo sa zamera na celé telo komplexne.

Popis jednotlivých druhů posilovacích strojů

DP2

Základom väčšiny domácich posilňovní je zvyčajne univerzálna posilňovacia lavica s možnosou polohovania sedadla a chrbtovej opierky. Na tejto posilňovacej lavici možno cviči ako s vežkou obojručnou činkou za pomocou odkladacieho stojanu, tak s jednoručnými činkami. Stojan na vežkú činku môže by súčasou samotnej lavice alebo je k dostaniu zvl᚝. Dôležitým prvkom je horná a dolná kladka, ktoré vám umožní variabilné cvičeniu mnohých svalových partií na dolných a horných častiach tela.

Čo sú to posilňovacie veže?

Ide o univerzálne posilňovacie stroje, u ktorých nie je záaž vytváraná pomocou kotúčov a činiek, ale s pomocou sady závaží, ktorá je umiestnená v zadnej časti stroja. Počet závažia si volíme pomocou kolíka, ktorý zasunieme do požadovanej úrovne. Hmotnos tvorená týmito závažiami pri cvikoch na svalové partie prenášaná pomocou ocežových lán.

Posilňovacie stroje na činky

Ide o univerzálne posilňovacie stroje obsahujúce posilňovaciu lavicu, stojan na činku (integrovaný alebo samostatný) a kladky. Tieto posilňovacie stroje zaistia komplexné posilnenie mnohých svalových partií tela. Dôležitými parametrami sú najmä vežkos, rozsah polohovania sedadla a chrbtovej opierky a výškové polohy kopač. Tieto parametre nám umožnia zabezpeči variabilitu cvikov.

Posilňovacie lavice klasické

Jedná sa o rovné či polohovacie lavice, ktoré sú určené na cvičenie s činkami. Dôležitými parametrami sú u týchto lavíc opä vežkos a rozsah polohovania sedadla a chrbtovej opierky, ktoré nám zabezpečia rôzne nastavenia požadovaných cvikov.

Posilňovacia lavica na brušné svaly

DP3

Jedná sa o klasickú lavicu, na ktorej cvičíme s vlastnou váhou, patria tu klasické šikmé lavice a podobne.

Posilňovacie lavice na vzpriamovače chrbtice

Ide o špeciálnu posilňovacie lavice, ktoré nám slúžia na precvičovanie bedrových svalov, ktoré slúžia ako takzvané vzpriamovače. Tieto svaly sú umiestnené axiálne pozdĺž chrbtice a slúžia na zabezpečenie vzpriameného postavenia tela. Precvičovanie týchto partií vežmi dôležité, najmä v dnešnej dobe sedavého spôsobu života, ich ochabnutie často dôvodom bolestí chrbta. Precviči tieto partie je pomerne ažké, a preto je obstaranie týchto posilňovacích lavíc vežmi žiaduce.

Posilňovacie lavice s integrovanými stojanmi

Jedná sa o rovné alebo polohovacie lavice, ktoré sú určené na cvičenie s činkami. Stojan na vežkej činky integrovaný, teda napevno. Dôležitým parametrom je vežkos a rozsah polohovania sedadla a chrbtovej opierky a tiež výškové polohovanie nôh. Tieto parametre posilňovacej lavice nám opä umožnia rôznorodos cvikov.

Samostatné stojany alebo horné a dolné kladky

Ide o doplnok k posilňovacím laviciam. Vhodné kombinova produkty rovnakých výrobcov kvôli kompatibilite. Samostatný stojan na činku môže by z určitého pohžadu o niečo výhodnejší z hžadiska väčšej variability cvikov ako stojan integrovaný. Na čo sa zamera pri výbere posilňovacích strojov a lavíc?

DP4

Výber posilňovacích strojov všeobecne

Posilňovacie stroje a posilňovacie lavice musíme vybera podža účelu. Iné preferencie bude pochopitežne ma profesionálny a aktívny športovec a iné starší žudia alebo ženy. Ďalej zvažujeme ostatné parametre spomínané ďalej.

Výber posilňovacej lavice

Pri výbere posilňovacej lavice sa najskôr musíme rozhodnú, akú partiu tela chcete posilňova, a podža toho volíme:

  • Posilňovacej lavici pre posilňovanie chrbta a brušných svalov
  • Klasickú bench press lavicu pre cvičenie s činkami
  • Zvážime svoje finančné možnosti a dostupné priestory

Ženy chcú väčšinou cviči brucho, muži zase obvykle benchpress. Pri nákupe do obmedzených priestorov často volíme kompromis v podobe multifunkčnej posilňovacej lavičky.

Dôležité parametre pri výbere:

DP5

Polohovanie jednotlivých opierok a adaptérov u posilňovacích strojov

Pri výbere posilňovacích strojov na doma je úplne zásadným parametrom polohovanie jednotlivých opierok a adaptérov, ako už bolo spomenuté.

Ak máme možnos tohto nastavovania, možno na základe osobných telesných proporcií žubovožne upravova posed a priebeh cvikov, nedochádza tak k poškodzovaniu kĺbov a šliach a cvičenie je komfortné a variabilné. Konkrétne ide u posilňovacích laviciach najmä o rozsah a vežkos uhla sedáku a chrbtovej opierky a výškové nastavenie kopača, tieto zaisujú možnosti požadovaných prevedenia cvikov.

Konštrukcia rámu posilňovacieho stroja

Robustnos a masívnos rámu je základný parameter posilňovacích strojov a laviciach. Celá vaša váha sa pri cvikoch na tento prvok prenáša, a preto je jeho kvalitné prevedenie úplným základom celého posilňovacieho stroja. Treba da pozor na niektoré lacné modely, pri ktorých môže by správne prevedenie cviku až nemožné z dôvodu nestability rámu. Odporúčame si radšej priplati za kvalitu alebo vychádza z overených recenzií.

V tomto ohžade sa nemusíte obáva nakupovania cez www.najlacnejsisport.sk, aj s lacnejšími modelmi značky Master, ktoré máme v ponuke, sú dobré skúsenosti a tiež ponúkame predĺženú záruku 5 rokov na stroje značky MASTER. Pri akýchkožvek problémoch je navyše promptne riešená reklamácie a servis.

Kladky a prevody

Jedná sa o vežmi dôležitú súčas posilňovacieho stroja z hžadiska funkčného a z hžadiska drahého servisovania. Prevodové lanka a kladky zaisujú prevedenie samotných cvikov prenášaním hmotnosti rôznych závaží na svalové partie. Lanka majú pochopitežne určitú životnos, ktorá je daná kvalitou materiálu a správnym priemerom lanka.

Čo sa týka kladiek, tu dôležité osadenie ložiskami a opä kvalita a pevnos materiálu, v ktorom sú tieto ložiská osadené. Nie príliš vhodné umiestnenie ložísk v plastových kladkách, tie majú totiž pomerne nízku životnos.

Závažie na posilňovacích strojoch

DP6

Činky a záaž je u posilňovacích strojov tvorená samostatnými kotúčmi a činkami, ktoré sa naložia podža požiadavky ciežovej váhy na takzvané nakladacie tŕne. Možno ich podža žubovôle doobjednáva. Ďalšia možnos vytvárania záaže je riešená pomocou sady závažia (takzvaných tehličiek), kedy záaž meníme príslušným zastrčením kolíka do správnej výšky.

Pri dokupovania ďalších kotúčov si musíme dáva pozor na priemer otvoru v kotúčoch, aby bola vyhovujúca nakladaciemu tŕňa na našom posilňovacom stroji. U tehličiek je nutné dba na to, aby tehličky boli kovové s pojazdnou vložkou, čo zaisuje tichý a plynulý chod pri cvičenie.

Prečítajte si tiež:

Domáca posilňovňa - alebo ako vybavi domácu posilňovňu

Fitness pomôcky MASTER z vás urobia naozajstných majstrov

Bežecké pásy vám zaručene udržia či zlepšia kondíciu

alebo prejdite do kategórie posilňovacej stroje na online e-shopu NAJLACNEJSISPORT.SK