Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Infrasauna - výborný pomocník pre relaxovanie a dobré zdravie

Saunovanie je výborný spôsob pre relaxovanie a predchádzanie bežným ochoreniam a rôznym druhom civilizačných chorôb, ako napríklad alergiám, cievnym chorobám alebo bolestiam chrbta.

O infračervenom žiarení

Infrasauna využíva infračerveného žiarenia, teda žiarenie v podobe elektromagnetického vlnenia, ktorého vlnová dĺžka leží medzi viditeľným svetlom a mikrovlnným žiarením. V závislosti na vlnovej dĺžke možno infračervené žiarenie ďalej rozdeliť na blízke, stredné a dlhé. Dlhé infračervené žiarenie má najväčšiu vlnovú dĺžku a zo všetkých troch druhov žiarenia najvyššiu účinnosť.

Infrasauna využíva energiu infračerveného žiarenia, ktorá preniká priamo do telesného tkanivá, do hĺbky väčšej ako 45mm. Naše telo absorbuje až 93% infračervených vĺn, ktoré dopadnú na našu pokožku.

Blahodarné pôsobenie infrasáun na naše zdravie

V mnohých štúdiách bolo preukázané, že optimálne využitie infračervenej energie má pozitívny vplyv na naše zdravie. Teplo spôsobené do hĺbky pôsobiacim infračerveným žiarením sa už mnoho rokov používa na terapeutické účely napríklad v medicíne. Infrasauny tohto princípu využívajú a sú tak prospešné pre naše zdravie a môžu pomôcť bojovať s niektorými chorobami. Výhodné je tiež to, že si infrasaunu môžete umiestniť aj do bytu v panelovom dome.

Infrasauna nám môže čiastočne nahradiť pôsobeniu slnečného žiarenia. Teplo, ktoré na nás pôsobí vplyvom slnečného žiarenia, je totiž z veľkej časti pôvodom z infračervenej oblasti. Toto teplo, ktoré infrasauna vyžaruje, pôsobí blahodarne na naše zdravie a celkovú telesnú a duševnú pohodu. V medicíne je infračervené žiarenie s úspechom používané napríklad pri rehabilitácii po poraneniach či chronických ochoreniach mäkkých tkanív a pohybového aparátu. Jedná sa o bezpečnú a dlhodobo overenú technológiu. Vplyvom infračerveného žiarenia pôsobiaceho v infrasaune je možné odstrániť rad toxických látok, ktoré sa v dnešnej dobe v našom organizme vo zvýšenej miere kumulujú. Infrasauna tiež uvoľňuje napätie a stuhnutosť svalov, kĺbov a spojivových tkanív pri patológii chrbtice a pohybového ústrojenstva.

Teplota okolo 60 ° v prostredí infrasauny predovšetkým uvoľňuje telo a tiež pomáha zbaviť sa námahy a stresu.

Pravidelné používanie infrasauny má celý rad pozitívnych zdravotných účinkov na naše zdravie. Medzi tie najvýznamnejšie patrí vplyv na kardiovaskulárny systém.

Organizmus reaguje na teplo vznikajúce zhruba 4 cm pod kožou snahou ochladiť sa. Znateľne preto zvyšuje srdcový rytmus a metabolický výdaj.

Teraz uvedieme, v ktorých oblastiach môže používanie infrasáun a pôsobenie infračerveného žiarenia blahodarne pôsobiť na naše zdravie:

  • Úľava od bolestí
  • Liečba stresu - uvoľňuje endorfíny, dôležité pre pocit pohody a dobrej nálady
  • Liečba pohybového ústrojenstva
  • Zdravšie vlasy a pokožka. Zlepšuje sa prekrvenie kože a zbavuje ju nečistôt, koža sa stáva pevnejšia, lesklejšia, elastickejšia. Zlepšuje sa tak akné, upchaté póry, suchý ekzém či lupienka
  • Dochádza k detoxikácii organizmu
  • Zlepšenie srdcových funkcií
  • Boj proti infekciám. Zvýšenie telesnej teploty vedie k usmrteniu baktérií a vírusov, prípadne aspoň na zastavenie ich ďalšieho šírenia a tým zastavenie zhoršovania infekcie
  • Spomaľovanie starnutia
  • Udržiavanie hmotnosti
  • Zlepšenie sexuálnej výkonnosti a plodnosti

Výhody infrasáun

Vďaka nižšej teplote sa v infrasaune lepšie dýcha. Je tiež všeobecne veľmi dobre tolerovaná, pretože na rozdiel od klasickej sauny dochádza k účinnej detoxikácii organizmu už pri teplote 50 - 60 ° C oproti klasickej saune, kde teploty dosahujú hodnôt 90 až 105 ° C. Infrasauny tak môžu využívať aj ľudia s ochoreniami, s ktorými si klasickú saunu nemôžu dovoliť používať. Ide napríklad o kardiakov, astmatikov, alergikov či ďalších osôb s neznášanlivosťou vysokých teplôt.

Ak si hodláte kúpiť infrasaunu, navštívte naše webové stránky v sekcii Sauny a vyberte si zo širokého výberu.

Pripravili sme pre vás tiež článok týkajúci sa výberu vašej infrasauny:

Ako vybrať infrasaunu