Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685
TIP: Parkour Akcie Výpredaje

Kolobežky pre dospelých, do mesta i do terénu

Kolobežky zažívajú v súčasnosti obrovský boom. Jasným dôkazom sú nielen deti, ale aj dospelí brázdiaci na kolobežkách po chodníkoch, parkoch aj lesných a poľných cestách. Kolobežka pre dospelých je moderný a hlavne zdravý dopravný prostriedok, ktorý šetrí Váš čas, zdravie, ale aj životné prostredie. Cesta do práce, do obchodu či do reštaurácie na kolobežke sa stane zábavnou a ekologicky šetrnou variantou cesty autom. Kolobežky (nielen) pre dospelých skvele využijete v meste aj v teréne.

Ako vybrať kolobežku pre dospelých?

V dnešnej dobe je na trhu veľmi široký výber kolobežiek určených pre deti, dospelých, pre rekreačnú jazdu i freestyle, kolobežky vybavené čeľusťovými aj kotúčovými brzdami, a pod. Všímame si najskôr nosnosť kolobežky. Pri každej kolobežke máte uvedenú jej maximálnu nosnosť. Túto maximálnu hranicu radšej nepokúšajte, ale vyberajte kolobežky s nosnosťou cca 20 kg navyše. Jazda na kolobežke v teréne zvyšuje nároky na odolnosť kolobežky. Adepti športovej jazdy teda k svojej váhe pripočítajú ďalších 10 až 20 kg. Dostatočne vysoké riadidlá, kvalitné brzdy, stabilná konštrukcia, to sú ďalšie dôležité vlastnosti kolobežiek, ktorým venujeme pri výbere pozornosť. Kolobežka pre dospelého musí byť vybavená riadidlami vysokými minimálne 90 centimetrov. Riadidlá kolobežiek v našej ponuke je možné posúvať a upravovať podľa Vašich potrieb. Popri klasických čeľusťových bŕzd sú obľúbené tiež kotúčové brzdy, ktoré dobre poznáme z bicyklov. Kotúčové brzdy oceníte najmä pri športovej jazde na kolobežke, zatiaľ čo rekreačným jazdcom postačia brzdy tradičné (často iba jedna, zadná brzda). Ak chcete naozaj kvalitnú, stabilnú kolobežku, žiadajte kolobežku z hliníka, prípadne karbónu. Za takúto kolobežku síce zaplatíte viac, bude to však investícia za kvalitne vykonanú, a hlavne ľahkú kolobežku, ktorá Vám dlho vydrží.

Ideálna kolobežka pre dospelých, to je MASTER 26-20

Táto robustná kolobežka s nafukovacími gumami má čo ponúknuť pri jazde na chodníku v meste aj v miernom teréne za mestom! Pohodlné riadidlá, oceľový predĺžený rám, silné pneumatiky, a ďalšie technické atribúty zaručujú rýchlu aj bezpečnú jazdu, ktorú si vychutnáte hlavne pri dlhších zjazdoch v kopcoch.

Prečo by mali dospelí jazdiť na kolobežke?

Jazdu na kolobežke si osvojíte ľahko a rýchlo. Napriek tomu v začiatkoch, bez pár modrín asi nevyviaznete. Akonáhle sa naučíte udržať rovnováhu a osvojíte si správny štýl odrazu, kolobežku nebudete chcieť pustiť z rúk! S pomocou skladnej kolobežky sa rýchlo a zdravo dostanete do obchodu, do školy aj do obľúbenej krčmičky. Jazdu na kolobežke ocení Vaše telo (pretiahnete svalstvo, zlepšíte svoju kondíciu, spálite kalórie) a psychika, rovnako ako zvierací miláčikovia. Oproti jazde na bicykli posilňujete na kolobežke aj svalstvo hornej časti tela. Kolobežky sú lacný, ekologický, zdraviu prospešný a moderný dopravný prostriedok, s ktorým sa dostanete kamkoľvek potrebujete!

Kolobežky pre dospelých, skladacie kolobežky i kolobežky s nafukovacími kolesami sú pripravené na Váš prvý odraz na Najlacnejsisport.sk.

Prečítajte si tiež:

Ako vybrať správnu kolobežku

Aké sú základné dôvody, kvôli ktorým si ľudia kupujú kolobežku

Kupujeme základné príslušenstvo a doplnky pre kolobežky

Kolobežky pre dospelých zaručujú zábavu a adrenalín v jednom!