Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Korčuliari pozor - Jazdite bezpečne s in - line prilbou

Aké sú dôvody , prečo by ste si mali inline prilbu zaobstarať?

In-line korčulovanie sa stalo v dnešnej dobe veľmi zaujímavým a populárnym športom . Treba však tiež spomenúť , že podľa zdravotníkov ide tiež o veľmi nebezpečný šport . Títo odborníci sa zhodujú , že práve počas jazdy na inline korčuliach ( alebo tiež kolieskových korčuliach ) dochádza k najčastejším drobným ale tiež vážnym či niekedy smrteľným úrazom . Medzi tieto úrazy patria samozrejme aj úrazy hlavy , ktoré sú zapríčinené hlavne nezodpovednosťou korčuliarov, ktorí inline chrániče nepoužívajú . Dbajte preto na svoju bezpečnosť a kúpte si inline prilbu.

In - line chrániče patria medzi najdôležitejšiu časť výbavy každého korčuliara . Vôbec nezáleží na tom , či ste pokročilý či profesionálny korčuliar , alebo jazdíte na kolieskových korčuliach iba rekreačne .Prilba na inline sa v dnešnej dobe stala súčasťou základného vybavenia pre inline .

Čo všetko patrí do skupiny inline chráničov?

Medzi najdôležitejšie ochranné vybavenie každého korčuliara rozhodne patrí :

  • Inline prilby alebo tiež inline prilby
  • chrániče kolien
  • chrániče lakťov
  • chrániče dlaní

Aké sú dôvody, prečo by ste si mali inline prilbu zaobstarať?

Aj keď niekomu príde, že sa s kolieskovými korčuľami pravdepodobne narodil, je treba povedať, že rýchlosť , ktorou na korčuliach dosahujete, môže byť v prípade pádu veľmi vážne či aj niekedy smrteľné následky. Nepodceňujte svoju bezpečnosť na inline a určite si prilbu kúpte.

Inline helma , ktorá vám dobre padne!

Každý korčuliar , či už je to aktívny alebo príležitostný, moc dobre vie, aký je problém s výberom správnej prilby na inline. Na e-shopoch alebo v kamenných obchodoch nájdete širokú ponuku rôznych tvarov , modelov, designov a vychytávok . Akú teda zaobstarať? Správnu inline prilbu spoznáte tak, že vám musí veľmi dobre sedieť , mala by byť pohodlná a dobre odvetrávaná. Tento článok je určený pre všetkých, ktorí si s výberom in-line prilby nevie rad , zameriame sa na základné parametre, ktoré sú pri výbere prilby dôležité . Ak si aj napriek tomu nebudete s výberom vedieť rady, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám s výberom prilby pomôžeme !

Základné členenie inline prilieb

Inline prilby podľa jej typu

Na trhu inline prilieb nájdete niekoľko typov a tvarov. Typ prilby vyberajte podľa toho, aký korčuliar ste, aký štýl korčuľovania vykonávate. V prípade , že jazdíte na korčuliach častejšie a absolvujete s korčuľami častejšie výlety , hodí sa pre vás skôr ľahšia prilba s dôkladným systémom odvetrávania. Naopak, ak je váš štýl korčuľovania agresívnejší, kúpte si uzatvorenú prilbu, ktorá vás lepšie ochráni .

Je zásadný rozdiel medzi cyklistickou prilbou a prilbou na inline? V zásade takmer žiadny. Obe prilby sú si veľmi podobné, a to ako svojou konštrukciou, tak svojim systémom odvetrávania. Pre väčší komfort by inline prilba mala mať lepší systém odvetrávania a byť viac priedušná.

Inline prilby podľa pohlavia

  • Inline prilby pre deti
  • Detské prilby sú už k dostaniu od najmenších detí až po deti odrastenejšie
  • Dámske inline prilby
  • V ponuke sú aj prilby , ktoré sú priamo prispôsobené pre ženy
  • Unisex ( pánske ) inline prilby
  • Pre všetky ostatné, ktorým nevyhovujú predošlé dve kategórie , sú k dostaniu takzvané prilby " unisex "

Prečítajte si tiež :

Ako vybrať bezpečnú a správnu prilbu na bicykel - rady a tipy?

alebo prejdite rovno do kategórie inline prilby v e - shope .