0918 665 685

Na čo sú dobré solárne ohrevy bazénovej vody

Pretože šetríme vaše peňaženky, je dôležité, aby aj vaša investícia bola do zahradného bazéna čo najlepšie využitá. S bazénom je úzko spojený solárny ohrev, ktorý vám bazénovú vodu ohreje a kúpanie tak bude ďaleko príjemnejšie.

Prečo si ľudia k svojim bazénom kupujú solárny ohrev?

Bazény sú väčšinou používané sezónne a preto, aby ste si predĺžili kúpaciu sezónu, vďaka ohrevu bazénovej vody si tento problém vyriešite. S ohrevom vody sa môžete dokonca kúpať po celý rok.

Existuje mnoho spôsobov, ako si bazénovú vodu ohriať, líšia sa nielen svojim prevedením, ale aj svojou cenou. Všetko samozrejme tiež závisí na tom, aký veľký záhradný bazén máte.

Aké sú varianty ohrevu bazénovej vody?

Solárny ohrev vody

DP2 Ide o najlacnejšiu variantu ohrevu bazénovej vody, ktorú si môžete zvoliť. Solárny ohrev vody môže mať podobu čiernej hadicovej špirály alebo čierneho kolektora. Základným princípom je slnečné svetlo, ktoré svieti na čiernu hadicu alebo kolektor a vodu tak zahrieva. Je potrebné vlastniť pieskovú filtráciu, na ktorú sa solárny ohrev zapojí - bez nej to jednoducho nejde. Solárny ohrev vody priemerne zaistí ohrev vody až o 6 ° C. Tento solárny ohrev je určený pre malé bazény, dôležité je však mať na záhrade dostatok slnečného žiarenia.

Ohrev tepelnými čerpadlami

Najúčinnejším variantom ohrevu bazénovej vody je ohrev tepelnými čerpadlami. Je opäť dôležité, aby bazén disponoval pieskovou filtráciou, na ktorú sa ohrev napojí. Tepelné čerpadlo čerpá energiu z okolitého vzduchu, ktorý má nižšiu teplotu. Na základe kompresie a expanzie dochádza k premene energie na vyššiu teplotu. Je vhodné používať pre malé i veľké bazény. Ceny tohto ohrevu sú však ďaleko vyššie. Ohrev vody pomocou tepelných výmenníkov

Tento typ ohrevu bazénovej vody je možné použiť ako pre malé, tak veľké bazény. Samotné výmenníky možno vyhrievať cez kotly, ďalej tepelnými čerpadlami aj solárnymi kolektormi.

Elektrický ohrev vody

Jedná sa o finančne najnáročnejší ohrev bazénovej vody. Na druhú stranu umožňuje využívať bazén v akomkoľvek ročnom období. Ohrev vody zabezpečujú prietokové ohrievače, ktoré dokážu ohriať vodu až na 40 ° C.

Ako fungujú solárne ohrevy vody?

V súčasnej dobe sa čím ďalej tým viac ako zdroj energie používa slnečné žiarenie. Základnou premenou slnečnej energie je teplo. To je tiež hlavný dôvod zrodu solárneho programu a následne tiež solárnych ohrevov. Týmto šetríte nielen prírodu, ale aj vašu peňaženku.

Na akom princípe funguje solárny ohrev Pyramída?

DP3 Solárne ohrevy Pyramída sú určené pre nadzemné bazény a zaručuje ekologický a nenákladný ohrev bazénovej vody. Tento systém nie je spojený s elektrinou a nevlastný hlučný motor, je schopný ohriať bazénovú vodu až na 30 ° C. Typickými znakmi tohto solárneho ohrevu je jednoduchá inštalácia a jednoduchá obsluha.

Ako budete postupovať? Akonáhle máte pripravený nadzemný bazén a bazénovú filtráciu, pripojíte solárny ohrev Pyramída. Bazénová filtrácia potom bude z bazéna vháňať studenú vodu do solárneho ohrievača. Voda preteká solárnym hadom, v ktorom sa vďaka slnečnému žiareniu a danej technológii bazénová voda ohrieva.

V našom e-shope Najlacnejsisport.sk môžete zakúpiť:

Solárny ohrev k nadzemným bazénom Pyramida Sun

Tento solárny ohrev Pyramída je určený pre nadzemné i zapustené bazény a jeho schopnosť je ohriať vodu až o 6 ° C. Ak si zakúpite solárny ohrev v našom e-shope, v balíku dostanete solárny ohrev, základňu ohrevu, inštalačné komponenty, kryt ohrevu a vrchlíkový kryt. Tento ohrev je vhodný pre bazény do 7 kubíkov vody a ako pre kartušovú a pieskovú filtráciu.

Máte záujem o tento solárny ohrev? prejdite na Solárny ohrev k nadzemným bazénom Pyramida Sun

Solárny ohrev k nadzemným bazénom Pyramida XXL

K vášmu nadzemnému bazénu možno tiež zakúpiť solárny ohrev Pyramída XXL, ktorý je väčší a výkonnejší ako predchádzajúci model. Tento solárny ohrev je určený ako pre nadzemné i zapustené bazény, ktorý dokáže ohriať vodu až o 6 ° C. Máte záujem o tento solárny ohrev? prejdite na Solárny ohrev k nadzemným bazénom Pyramida XXL

Na akom princípe funguje panelový solárny ohrev Slim?

V čase vysokých cien energií, rozmachu "zeleným" trendom a vzhľadom k ľahkej dostupnosti najrôznejších veľkostí záhradných bazénov, je stále viac obľúbený solárny ohrev bazénovej vody. Vďaka tomuto sa rozrástol trh a orientovať sa v parametroch a názvoch môže byť niekedy zložité. Pri výbere solárneho ohrevu vody je dôležité sa riadiť niekoľkými jednoduchými radami - plocha, kvalita, materiál a náročnosť inštalácie solárneho panelu. Novinkou na trhu je solárny ohrev Slim. Princípom solárneho ohrevu Slim je, že pohlcuje tepelnú energiu slnečných lúčov, následne ju potom odovzdáva vode, ktorá panelom prúdi. Chladná voda je pomocou bazénovej filtrácie vháňaná do solárneho ohrevu. Priechodom malými obdĺžnikovými trubičkami, z ktorých je panel tvorený, sa voda ohreje, a potom sa vracia späť do bazéna. Takto potom využívate zadarmo slnečnú energiu na ohrev bazénu. Výhodou je, že pevný polypropylén nehrdzaví a netvorí sa ani vodný kameň.

Solárny ohrev Slim zvýši teplotu bazénovej vody až o 6 ° C počas letnej sezóny oproti bazénom bez ohrevu. Ak je chladnejšie počasie, solárny ohrev pracuje horšie, na druhú stranu však stačia maximálne dva teplé dni a teplota sa rýchlo vráti späť. Všeobecne je dané, že by teplota vody nemala presiahnuť 30 ° C. Ak máte bazénovú vodu teplejšiu ako 30 ° C, neodporúča sa používať solárny panel. Teplá voda vás totiž neosvieži a navyše sa môžu tvoriť riasy. Rovnako aj niektoré komponenty bazénov majú teplotné obmedzenia. Solárny panel umiestnite tam, kde je dostatok priameho slnka (aspoň 6 hodín denne). Čím viac sa slnečné žiarenie opiera do panela, tým bude výsledok z ohrevu lepší. Ďalej sa odporúča cez noc bazén zakryť solárnou plachtou.

V našom e-shope Najlacnejsisport.sk môžete zakúpiť:

Solárny ohrev k nadzemným bazénom 180 Slim

planek Ohrievajte bazénovú vodu zadarmo a kúpte si tento solárny ohrev Slim, ktorý je určený pre nadzemné bazény. Vďaka tomuto solárnemu ohrevu si predĺžite zadarmo svoju kúpaciu sezónu a zvýšite tak kúpací komfort. Tento solárny panel pohlcuje tepelnú energiu slnečných lúčov a odovzdáva ich bazénovej vode, ohreje vodu až o 6 ° C.

Máte záujem o tento solárny ohrev? Prejdite na Solárny ohrev k nadzemným bazénom 180 Slim alebo Solárny ohrev k nadzemným bazénom 360 Slim.

Prečítať tiež:

Bazény Intex a bazény Bestway

Piesková alebo kartušová filtrácia do bazéna

Kompletná starostlivosť o váš bazén za dobrú cenu - to je bazénové príslušenstvo na najlacnejsisport.sk

Nadzemný bazén - vhodný sezónne bazén pre deti

alebo prejsť do kategórie bazény v našom e-shope.

Chcete dostávať náš newsletter a mať dopravu nad 80 € ZADARMO?
Zaregistrujte sa