0918 665 685

Nadzemné bazény s kovovou konštrukciou

Nafukovacie bazény s pevnou podpornou konštrukciou

Skladajú sa z rúrkovej podpornej konštrukcie, ktorá sa do seba zacvakává pomocou jednoduchých klipsní. Ich stena je stále kolmá a rovná a tak u týchto bazénov pri kúpaní neprichádzate o kúpaciu plochu, ako je tomu pri bazénoch nafukovacích. Lepšie tak využijete vnútorné priestory bazénov a môžete tak urobiť nejaké to tempo navyše. V týchto bazénoch sa teda lepšie pláva. Ich montáž je opäť veľmi jednoduchá. Bazény môžu byť okrúhle alebo obdĺžnikové. Na čistenie vody u týchto bazénov môžete využiť mechanické aj automatické vysávače. Je potrebné pamätať, že tieto bazény nemožno zakopávať do zeme, inak by sa zdeformovali a zničili.

Bazény s kovovou plnou stenou

Tieto bazény sú vybavené súvislou plechovou stenou s antikoróznou ochranou a mrazuvzdornou fóliou. Stabilitu zaisťujú zvislé kovové vzpery. Jedná sa o kruhové a oválne bazény. Vnútorné fólie z mäkkého PVC je dostatočne bezpečná aj pre deti. Na niektoré typy plechových bazénov môžete umiestniť aj dekoratívnu fóliu, imitujúcu napríklad rôzne typy dreva. S pevnou konštrukciou sa rozširuje pole pre nákup prídavných zariadení ako sú ohrievače vody, bazénové vysávače nečistôt či tepelné čerpadlá. Kvalitu vody najlepšie udrží piesková filtrácia. Tieto bazény sú o niečo drahšie. Ceny najmenších pevných nadzemných bazénov sa pohybujú už okolo 100 eur, väčšie nás vyjdú aj na viac ako 333 eur bez príslušenstva.

Zapustiteľné nadzemné bazény

Nielen pre svahovité terény sú určené nadzemné montované bazény, ktoré možno čiastočne alebo úplne zapustiť do zeme. Tieto bazény sú vyrobené zo špeciálne odolných materiálov s vysokou antikoróznou ochranou. Ich konštrukcia je pevnejšia a umožňuje väčší výber z rôznych objemov a tvarov. Ostatné vyššie uvádzané bazény preto rozhodne nezapúšťajte (pokiaľ to nie je deklarované výrobcom), nie sú na to stavané.

Príslušenstvo k nadzemným bazénom

K záhradným bazénom je možné dokúpiť celý rad príslušenstva. Toto príslušenstvo Vám buď môžu pomôcť s jeho údržbou (bazénové vysávače, plachty, skimmery, a tak ďalej), alebo Vám spríjemnia kúpanie (ohrievače, bazénové zastrešenie) alebo sa môžu postarať o zábavu (šmykľavky, protiprúdy a podobne). Pre hygienicky nezávadnú a na esteticky dobre vyzerajúcu vodu je nevyhnutná tiež bazénová chémia.

Ako vyberať záhradný bazén?

Pri výbere bazéna by sme mali okrem finančných prostriedkov zhodnotiť najmä počet osôb a účel použitia. Pre deti sú určené detské bazény, ktoré spĺňajú adekvátne nároky. Dospelí plavci budú voliť drahšie a väčšie varianty. Pre kondičné plávanie Vám môže postačiť bazén s rozmermi približne 2,5 × 4,5 m, s protiprúdom a hĺbkou okolo 1,3 m. Pre rodinu s deťmi je zasa dobrou voľbou napríklad bazén rozlične zalomených tvarov alebo bazén s oddeleným bazénom.

Prečítajte si aj ďalšie články o záhradných bazénoch:

Domáce vírivky = wellness za pár euro

Ako vybrať vhodný bazénový vysávač

Chcete dostávať náš newsletter a mať dopravu nad 80 € ZADARMO?
Zaregistrujte sa