Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Odrážadlá JD Bug Billy - recenzie

Detské odrážadlá umožňujú deťom osvojenie jazdných návykov a získanie stability, než sa začnú učiť jazdiť na bežnom bicykli. Jedná sa v podstate o detský bicykel (bez šlapiek). S úspechom sa dajú použiť už u detí od dvoch rokov veku. Deti odrážadlo naučí rovnováhe, odhadovanie vzdialenosti aj zatáčaniu. Pre dieťa je veľkou radosťou možnosť napodobniť svojich rodičov pri jazde na bicykli. Je to ideálna cesta, ako motivovať dieťa k postupnému zlepšovaniu jazdné techniky a pozvoľnému prechodu na klasický bicykel.

Niektoré odrážadlá umožňujú dokúpenie šlapadiel, vďaka ktorým sa z detského odrážadla stáva detský bicykel, kupujete tak vlastne dva výrobky v jednom.

Odrážadlá JD Bug

Ide o veľmi obľúbený typ odrážadla nielen v našom e-shope. To hlavne vďaka skvelému a deťmi obľúbenému dizajnu, veľmi nízkej váhe a dobrej kvalite. Model odrážadlo JD Bug Billy patrí k najpredávanejším detským odrážadlám. V roku 2015 patril podľa Heureka.sk medzi najlepšie recenzované a najpredávanejšie. V diskusiách ho ľudia považujú za najkvalitnejšie v pomere k cene.

Odrážadlo JD BUG je určené pre deti od 3 do 5 rokov s maximálnym zaťažením 30 kg. Jedná sa o veľmi kvalitný model odrážadlá za veľmi prijateľnú cenu. Odrážadlo je ľahké a dobre ovládateľné. Odrážadlo JD BUG je vyrobené ako prvé tréningové kolo pre najmenšie deti. Odrážadlo pomáha dieťaťu naučiť sa koordináciu telesných pohybov. Vedecké výskumy zdôrazňujú dôležitosť vývoja týchto zručností vo veľmi rannom veku. Odrážadlo je preto perfektným prostriedkom pre motorický vývoj dieťaťa aj pre skvelú zábavu.

Cena odrážadla JD bug Billy

Cena odrážadlá JD Bug Billy sa pohybuje okolo 60 eur. V našom e-shope je znížené na 49 eur.

Sedlo odrážadla JD Bug

Kvalita sedla je pre vaše dieťa veľmi dôležitá. Najmä ak budete s dieťaťom absolvovať dlhšie vzdialenosti. Príliš tvrdé nevypolstrované sedadlo môže deťom po dlhšom jazdení spôsobovať modriny na zadok a okolo slabín. Sedlo je na odrážadlo JD Bug z klasického penového materiálu, ktoré býva aj na bežných kolesách pre dospelých. To im zaistí komfort aj na dlhších trasách a nedochádza ku tvrobu modrín ani po cca 8 km jazdy dieťaťa (otestované zákazníkmi). Na najlacnejších odrážadlach je sedlo z obyčajného plastu, tu je potrebné uvažovať o dokúpenia iného sedla alebo modelu odrážadlá v prípade, že budete s dieťaťom absolvovať dlhšie vzdialenosti.

Gripy odrážadla Spartan JD Bug

Riadidlá sú opatrené penovými madlami príjemnými na dotyk, ktoré sú zabezpečené širokým zakončením z oboch strán, tak aby ruky neskĺzavali.

Brzda odrážadla JD Bug Billy

V recenziách sa často spomína fakt, že brzda sa nachádza neštandardne na ľavej strane. Brzdu však možno pomocou imbusového kľúča zložiť a premontovať na pravú stranu riadidiel. To odporúčame, pretože aj na bicykli je zadná brzda na pravej ruke. Návyk používať zadnú brzdu ľavou rukou by v budúcnosti mohol negatívne ovplyvniť používanie zadnej brzdy na bicykli, kde je to naopak. Brzdu zložíte tak, že imbusový kľúč prestrčíte prednou stranou páky brzdy. Stisk brzdy je pre dieťa trošku tuhšie, dieťa si tak musí zvyknúť brzdu poriadne stlačiť, aby k účinnému zastaveniu odrážadlá došlo. Prevedenie bŕzd je veľmi praktické. Bowden nejde okolo nôh dieťaťa, ale je vidieť až v okamihu, keď prejde imitáciou nádržky na benzín. Nikde sa tak nemotá, ani dieťaťu neprekáža.

Riadidlá odrážadlá JD Bug Billy

JD Bug Billy má dorazy na riadidlá a tie tak nemožno pretočiť. To zvyšuje bezpečnosť jazdy vášho dieťaťa.

Hmotnost odrážadla JD Bug Billy

JD Bug Billy má hmotnosť 3,5 kg, čo ho v porovnaní s inými modelmi robí ľahším. Dvojročné dieťa ho bez problému zdvihne. Odrážadlo JD Bug má totiž rám a ďalšie časti z ultra ľahkého hliníkového materiálu, čo zaisťuje jeho bezpečnosť a jednoduchú manipuláciu, pretože je celková hmotnosť odrážadlá veľmi nízka, a ak na dieťa odrážadlo náhodou spadne, nemalo by ho vážnejšie poraniť.

Výška sedla a dĺžka odrážadlá

Odrážadlo Billy je vhodné pre deti od výšky asi 90 cm. Pri výške cca 85 cm, dosiahne dieťa len špičkami topánok, čo nie je vhodné. Aj napriek tomu sa jedná o jedno z najmenších odrážadiel. Najnižšia výška sedla činí 37 centimetrov. Výška riadidiel v strede chytov je 55 centimetrov.

Dĺžka odrážadlá je 83cm. Ak dieťa odloží odrážadlo do 4 rokov, nemusíte dĺžku odrážadlá riešiť. Ak bude dieťa jazdiť aj dlhšie alebo sa budú striedať mladší a starší súrodenci, môžu sa už pri tejto dĺžke staršie deti na odrážadle cítiť mierne stiesnene.

Odrážadlo JD Bug umožňuje nastavenie výšky sedla, takže sa vám nemôže stať, že vám dieťa po roku z odrážadlá vyrastie. Celková výška sedadla od zeme je pre vás najdôležitejším parametrom pri výbere odrážadlá. Musí byť vhodne zvolená k výške dieťaťa. Ideálna poloha sedla je taká, aby dieťa dosiahlo oboma chodidlami na zem, ak sa totiž bude odrážať iba špičkami, nemôže nohami bezpečne brzdiť a bude tiež hroziť nebezpečenstvo prepadávanie dieťaťa do strán vďaka nízkej stabilite.

Kolesá odrážadlá.

Loukotové kolesá sú opatrené širokými nafukovacími pneumatikami o rozmere 12 ". Tá dieťaťu zaistí pohodlnú jazdu aj na hrboľatom teréne. Navyše nafukovacie kolesá umožňujú dieťaťu rýchlejšiu jazdiť. Okrem toho sú kolesá osadené vysoko účinnými zadnými bubnovými brzdami, ktoré sa ovládajú na riadidlách stláčaním páky s lankom , rovnako ako na klasickom dospelom bicykli. Pre dieťa je táto imitácia dospelého kolesa veľmi atraktívna.

Montáž odrážadla

Odrážadlo dostanete čiastočne rozmontované, ale celá montáž spočíva iba v zasunutia riadidiel a zaskrutkovanie jednej skrutky priloženým imbusovým kľúčom. Montáž ľahko zvládne každý.

Prídavné pedále - odrážadlo sa mení v koleso

Ako jediné odrážadlá majú odrážadlá JD Bug možnosť montáže prídavných pedálov. To z nich potom vyrobí klasický bicykel a vy tak pre dieťa zakupujete v podstate dva výrobky v jednom, čo sa oplatí. Tieto pedále môžete rovno zakúpiť v našom e-shope na odkaze prídavné pedále pre odrážadlo JD Bug.

Celkový dojem z odrážadla

Najmä chlapci ocenia dizajn, mamičky zase nízku váhu pri prenášaní. Vzhľadovo odrážadlo pripomína dospelý bicykel. To aj vďaka nafukovacím (dušovým) pneumatikám s ventilom. Tie sú vyvedené do strany. Dušu tak možno lepšie dofúknuť. Výmena duše prebieha ako u bežného dospeláckeho bicykla. Predný i zadné blatník je z pružného plastu.

Kovová konštrukcia sa neprehne, ani keď sa do nej zaprie dospelý človek. Zvary trubiek rámu sú plne zvárané. Plastový výplet kolies je z pružného materiálu, ktorý sa hneď tak nezlomí.

K zvýšeniu bezpečnosti je vhodné používať bezpečnostné prilbu a chrániče rovnako ako u bicyklov.

Prečítate si tiež ďalší článok:

Odrážadlo Yedoo

alebo prejdite rovno k výberu Odrážadlá v našom e-shope.