Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Odrážadla Yedoo - recenzie

Odrážadlá Yedoo umožnia vašíim deťom osvojenie si princípu udržiavania rovnováhy a základných pravidiel jazdy pred jazdou na samotnom bicykli. Okrem toho odrážadlá silne pripomínajú klasický bicykel, čo je pre deti veľmi atraktívne, môžu tak napodobňovať svojich rodičov.

O značke Yedoo a ich odrážadlách

Značka Yedoo je pôvodne česká značka firmy INTREA. Vyrába okrem odrážadiel napríklad aj kolobežky alebo detské bicykle. Táto firma je na trhu už 13 rokov a je zárukou kvality a dostupnosti, čo nám v praxi potvrdzujú skúsenosti našich zákazníkov.

Odlišnosti u jednotlivých modelov Yedoo odrážadiel

Yedoo Fifty 50 A - jedná sa o odrážadlo bez brzdy, dieťa brzdí nohami. Výhodou je samozrejme nižšia cena.

Yedoo Fifty 50 B - odrážadlo je vybavené brzdou. Ide v podstate o predchodcu odrážadlá Yedoo Too Too B, od ktorého sa líši vlastne iba hmotnosťou - je 3,8 kg. Ďalej je rozdiel už len vo farebných kombináciách, čo je z hľadiska úžitkových vlastností nepodstatné.

Yedoo Too Too B a všetky verzie edície Štvorlístok - odrážadlá s brzdou, bez dorazov kolies. Nie sú vybavené hlavovým zložením riadidiel. Hmotnosť činí 3.95 kg.

Yedoo Too Too I alebo Too Too C - jedná sa o odľahčenú verziu s brzdou. Hmotnosť činí 3.7 kg. Okrem toho je vybavené ložiskovým hlavovým zložením riadidiel s dorazmi.

Odrážadla Yedoo typu Štvorlístok

Recenziu predstavíme na odrážadle typu Štvorlístok. Drobné rozdiely od ostatných modelov, boli vysvetlené vyššie. Všeobecne sú si všetky modely Yedoo čo do kvality veľmi podobné.

Celkový dojem

Odrážadlo je veľmi ľahké a pripomína koleso so všetkým. Dĺžka je rovnaká ako u odrážadiel JD Bug, teda 83cm. To postačuje pre deti do 4 rokov, ak budete chcieť odrážadlo pre dieťa uchovať dlhšie, odporúčame zakúpiť dlhšiu verziu. Pre väčšie deti je tak zaistený vyšší komfort jazdy.

Hmotnosť odrážadla Yedoo Štvorlístok

Odrážadlo má 3,95 kg. V porovnaní s JD Bug má teda skoro o 1kg viac, ale rozdiel ani pri dlhšom nosení v podstate nespoznáte. Mohutné sedlo navyše nosenie uľahčuje.

Sedlo odrážadla Yedoo Štvorlístok

Sedlo je veľmi pohodlné a dostatočne veľké, čo deťom zaisťujú pohodlnú jazdu. Výhodou je tiež jeho veľký rozptyl výškového nasadenia (34 až 46 cm). Odrážadlo tak možno kúpiť deťom už od 2 rokov a naopak výška 46 cm môže stačiť aj pre päťročné deti. Staršie deti bude však trochu obmedzovať už spomínaná dĺžka odrážadlá.

Brzda odrážadla Yedoo Štvorlístok

Odrážadlá sú vybavené kvalitnými alumíniovými brzdami. Zatiaľ sme v tomto smere nezaznamenali žiadnu reklamáciu. Brzda možno ľahko stlačiť a tak s ňou nebudú mať problémy ani najmenšie deti, čo sa u niektorých odrážadiel stávať môže. Dvojročné deti ale obvykle rovnako brzdia skôr nohami, takže tu by sa dalo uvažovať o modeli 50 A bez brzdy.

Gripy odrážadla Yedoo Štvorlístok

Gripy sú pre vysvetlenie držadlá na riadidlách. Gripy na Štvorlístkoch majú dostatočný rozmer pre daný vek dieťaťa. Vnútorný priestor pre ruky má 6,5 cm. Na bokoch sú vykonané zábrany, aby dieťaťu neskĺzla ruka dole z riadidiel. Zábrany tiež deti chráni, keď sa niekde s odrážadlom odrú alebo spadnú. Materiál je príjemný na dotyk.

Záver k recenzii

Odrážadlá Yedoo u nás zakúpite podľa výbavy už od 55 eur. Jedná sa o nízku cenu a vzhľadom k celkovej kvalite nemôžete kúpou tohto výrobku rozhodne prerobiť. Yedoo rozhodne patrí v rámci odrážadiel k vyššej triede.

Na webových stránkach nášho e-shope môžete nájsť všetky nové modely odrážadiel Yedoo, rovnako ako odrážadlá iných značiek.

Prečítajte si aj ďalší článok:

Odrážadlo JD Bug - recenzia

alebo prejdite rovno k výberu Odrážadlá v našom e-shope.