Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Paddleboard - originálna vodná zábava pre celú rodinu

Pre niekoho životný štýl, pre iného neznáme slovo - je načase sa zoznámiť s moderným vodným športom, ktorý pobláznil nielen profesionálnych športovcov, ale hlavne akčné rodiny po celom svete. Stále hľadáte niečo originálne, čím zabavíte cez víkend či prázdninách mamu, otca a ratolesti? Jedna doska, akákoľvek vodná hladina, trochu odvahy a bláznovstvo, veľké dobrodružstvo - to je všestranný paddleboarding.

Čo je paddleboarding?

Jedná sa o nadčasový šport s oficiálnym názvom Stand Up paddleboarding (skrátene SUP), kedy vlastníte krásne a dizajnové pevné alebo nafukovacie dosky, na ktorých pri jazde stojíte, pádlujete a užívate si krásy okolitej prírody. Vďaka tomuto športu zapájate svaly celého tela, posilňujete kondičku, rozvíjate zmysel pre rovnováhu, ale hlavne spokojne relaxujete. Nie je určený len pre surfistov, ale aj milovníkov divokých riek, pokojných jazier alebo vlniacich sa morí.

Aloha paddleboard

Hoci zažíva tento šport raketový vzostup až v posledných rokoch, tak história siaha až do roku 1960, kedy havajskí surferi pádlovali na svojich longboardov, aby odfotili turistov, ako sa učia surfovať. Neskôr už sa paddleboard stal alternatívou pre surfing, keď neboli dostatočne veľké vlny a teraz sa na nich preháňajú ľudia po celom svete - na oceánoch, moriach, jazerách i riekach.

Paddleboarduje celá rodina

Úžasnou záležitosťou je fakt, že paddleboard (občas zle napísané padlboard alebo paddlboard) je určený pre všetkých, ktorí milujú šport a majú kladný vzťah k vode a prírode. V dnešnej dobe je veľmi ťažké vybrať spoločnú aktivitu pre celú rodinu, vyhovieť malým deťom aj puberťákom a pritom si oddýchnuť. Pokiaľ už vás nebaví, že deti doma vysedávajú pri počítačoch, tak stavte na originálny šport a zažite spoločné dobrodružstvo. Dbajte ale na výber vhodného paddleboardu.

Pokiaľ s paddleboardingom vaša rodina začína, odporúčame vyberať širšie dosky s protišmykovou úpravou a strednou dĺžkou (270 - 370 cm), ktoré sú stabilnejšie a určite bezpečnejšie pre prvé pokusy na vode. Najrozšírenejším typom sú nafukovacie paddle boardy, ktoré sú maximálne skladné a môžete ich kedykoľvek vyfúknuť, uskladniť alebo jednoducho previesť k inému jazeru či rieke. Súčasťou balenia býva pádlo, pumpa aj batoh na dosku.

Športujúcim mamičkám môžete doporučit YOGA Paddle Board - ak milujete jogu a fitness, tak je táto doska ako stvorená pre vás. Kým sa otecko bude preháňať na inom boarde s vašimi ratolesťami, vy môžete v pokoji rozjímať a cvičiť na pokojnej jazernej hladine. Stabilný, bezpečný a dizajnový paddleboard má nosnosť až 120 kg a je odolný voči soli a UV žiareniu. Ale máme tu pre vás tiež vypilovaný model Aqua Marina Paddle Board BREEZE, ktorý sa ľahko ovláda, je rýchlejší a drží perfektne smer. S nižšou nosnosťou je určený pre staršie deti a ženy do 95 kg. Rovnakú službu vám dopraje tiež Paddle Board Z-Ray X1 s nosnosťou do 110 kg a dĺžkou 297 cm.

Pracujúci oteckovia si potom môžu perfektne oddýchnuť na nafukovacom Aqua Marina Paddle Board SPK-2, ktorý je určený aj pre pokročilejších jazdcov a ideálny je do slovenských vôd alebo stojatých azúrových morí. Pre väčších oteckov ponúkame paddleboard Z-Ray X2 s nosnosťou až do 130 kg z extrémne tuhého materiálu. A alebo je načase oprášiť svoje zručnosti lovca a vyskúšať rybárčenie na DRIFT FISHING Paddle Boardu - stabilný, vybavený držiakmi na udice a sedadlom s chladiacim boxom a to už je ozajstná výzva pre milovníkov rybacích špecialít.

V našej ponuke ale môžete naraziť priamo na rodinné dosky SUPER TRIP Paddle Board Aqua Marina, ktoré sú široké a dlhé a sú určené pre 2 dospelých a dieťa. Po stranách boardu sú úchyty, aby sa každý člen dostal pohodlne na dosku. Môžete si tak vychutnať úžasnú zábavu v troch.

Čo vám tento šport prinesie?

Ak hľadáte šport, ktorý stmelí celú rodinu, zažijete zábavu, oddýchnete si od práce a stresov a ešte k tomu posilníte celé telo, tak máte rozhodnuté. Je vlastne vašou povinnosťou paddleboarding vyskúšať a dopriať rodine trochu adrenalínu, dobrodružstva a srandy.

Prečo teda paddleboard vyskúšať?

  • Odpočinie si telo i duša - a to je v dnešnej dobe na nezaplatenie!
  • Zbavíte sa stresov - a získate energiu na zvládnutie ďalších náročných úloh
  • Zažijete parádnu zábavu, pretože s rodinou to ani inak nejde
  • Spevníte celé telo a ušetríte za permanentku do posilňovne
  • Môžete pretekať so svojimi deťmi a posilníme tak ich bojovnosť a súťaživosť
  • Zlepšíte rovnováhu, aby ste potom nebalancovali ani v osobnom živote
  • Budete tráviť viac času s deťmi a partnerom a to už sa oplatí, nemyslíte?

Prečítať tiež:

Ako vybrať paddleboard?