Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Prečo sú nafukovacie kajaky a kánoe tak obľúbené - užite si to na divokej vode aj na mori

Chystáte sa na vodu a neviete, akú loď vybrať. Vyskúšajte nafukovacie kajaky a kanoe.

Nafukovacie kajaky sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú mobilnú alternatívu klasického plastového alebo laminátového kajaku. Nafukovacie kajaky sú určené pre všetkých, ktorí si chcú spestriť svoju dovolenku pri jazere, alebo sa chystajú na zjazd po rieke či na pokojnú jazdu po mori. Ak sa chcete vydať na divokú rieku, je potrebné počítať s kameňmi, ktoré môžu spôsobiť odery na kajaku. V tomto prípade si určite zaobstarajte nafukovací kajak s hrubšou vrstvou materiálu.

Nafukovacie kánoe sú tiež mobilnou alternatívou klasickej plastovej a laminátovej kanoe. Aj keď je nafukovacie kanoe alternatívou, nemôžeme ju s klasickou variantom úplne porovnávať. U nafukovacej kanoe treba strážiť výšku hladiny a to hlavne preto, aby nedošlo k predratiu prípadne možného pretrhnutiu kanoe. Jazdné vlastnosti nafukovacej kanoe sú tiež iné.

Prečo sú nafukovacie kajaky tak obľúbené?

Medzi hlavné výhody nafukovacích kajakov a kánoí sú:

 • ľahká preprava kajaku a kanoe (na prepravu nepotrebujete vozík ani strešný nosič auta),
 • nafukovacie kajaky a kanoe sú behom pár minút pripravené na použitie,
 • skladnosť (vyfúkol nafukovací kajak sa vám vojde pokojne do vašej batožiny),
 • nízká hmotnosť,
 • veľká nosnosť,
 • nafukovací kajak je bezpečný - nepotopí sa vám,
 • pohodlná jízda - komfort,
 • široká ponuka nafukovacích kajakov a kanoe,
 • nafukovacie kajaky a kanoe môžete kúpiť za priaznivé ceny.

Aké sú naopak nevýhody nafukovacích lodí?

 • jazda môže byť trochu pomalšia,
 • je potrebné vziať do úvahy možnosť prasknutia na slnku,
 • či nevyhnutnou súčasťou je tiež občasné dofukovanie.

Nafukovacie kajaky a kanoe rozlišujeme hlavne podľa svojho účelu.

Chystáte sa skôr na pokojnú dovolenku pri vode?

Rekreačné nafukovacie kajaky

KajakDo skupiny kajakov možno zaradiť rekreačné nafukovacie kajaky, ktoré sú určené do pokojnej vodnej plochy, napríklad na rybníky, jazerá, more či pokojnejšie rieky. Ich hlavnou prednosťou je výborná skladnosť, nízka hmotnosť, jednoduchá obsluha a priaznivá cena. Výhodou je, že je možné ľahko ovládať a na vode majú výbornú stabilitu. Tieto kajaky sú určené pre všetkých, ktorí plánujú dovolenku pri vode či pre začínajúcich vodákov.

Do tejto kategórie možno zaradiť nafukovací rekreačný kajak SEVYLOR Riviera, ktorý je určený pre 2 dospelé osoby a je ideálny pre plavbu po jazerách, pokojných riekach a v blízkosti morskej pláže. Súčasne možno Riviéru používať ako kajak aj ako kanoe. K tomuto kajaku dostanete aj jedno hliníkové pádlo a sadu na opravy. Tento nafukovací kajak je vyrobený z húževnatého a trvanlivého PVC, má dve pohodlné sedačky vrátane opierok. Nafukovací kajak Riviera je vybavený piatimi nezávislými nafukovacími komorami (pre väčšiu bezpečnosť), ďalej vysoko kvalitnými ventilmi, držadlami pre prenášanie kajaku, uzatvárateľným odtokovým kanálikom.

Ďalším typom je veľmi obľúbený nafukovací rekreačný kajak SEVYLOR Tahiti Plus, ktorý je určený pre jedno dieťa a dve dospelé osoby. Tento kajak je vyrobený z vysoko odolného materiálu PVC. Zásadnou prednosťou sú veľmi pohodlné nafukovacie sedačky a chrbtové opierky, ktoré vám zaistia pohodlnú jazdu po vodnej hladine. Tento kajak je ideálny pre plavbu na jazerách a kľudných riekach, je vybavený unikátnym Roll & Pack systémom pre ľahké zbalenie kajaku. Súčasne k tomuto kajaku dostanete sadu na opravy a cvičný Kite.

Plánujete divokú jazdu na vode?

Kajaky a kánoe pre divokú vodu

Pre tento účel doporučujeme nafukovaciu kanoe GUMOTEX Palava. Nafukovacie kánoe Palava značky GUMOTEX je obľúbená univerzálna nafukovacia kánoe, ktorá je určená pre niekoľkodňové plavby po rieke alebo zjazdy na divokej rieke do stupňa obtiažnosti WW3.

Pre veľmi ťažké podmienky na vode je vhodný nafukovací kajak MASTER K2, ktorý je tiež určený pre prevádzkovateľa kajakingu, pre športové centrá a vodácke kluby. Tento kajak má výborné riešenie uchytenia nafukovacieho dna medzi bočnými valcami a zaisťuje výbornú stabilitu na vodnej hladine.

Výrobci nafukovacích kajakov a kánoí

Pozrite sa na našu ponuku výrobcov nafukovacích kajakov v našom e-shope:

nafukovacie kajaky a kánoe INTEX

nafukovacie kajaky a kánoe MASTER

nafukovacie kajaky a kánoe SEVYLOR

nafukovacie kajaky a kánoe GUMOTEX


Prečítajte si tiež:

Nafukovací čln, kajak, kánoe, alebo raft. Poradíme vám, na čom vyraziť na vodu.

U nás najdete nafukovací člun na moře, na rybník i řeku - tak jaký si vyberete

Ako vybrať správny typ a ďiaľku pádla


alebo prejdite do kategórie kajaky a kánoe v našom e-shope.