Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/
Tipy na darčeky
Bojové športy
Bojové športy
Boxovacie vrece 30 kg 104.60 € 84.10 € Detail produktu
Akcie

RescYou MAMMUT

Naša cena:
81.50 €
Bežná cena:
95.90 € s DPH
Dodacia lehota 5 pracovných dní
+ -
Doprava zdarma ? Porovnať
Výrobca:MAMMUT
Základné informácie
Poradňa
Zaradenie produktu

RescYou MAMMUT - Základné informácie

RescYou MAMMUT. Inovatívna záchranná pomôcka určená na rýchle a efektívne záchrane z trhliny s veľmi jednoduchou manipuláciou, ktorá by vo vašej výbave rozhodne nemala chýbať.

RescYou je pomôcka určená pre pohyb na ľadovci, vhodná k sebazachraneniiu alebo k vytiahnutiu člena lanového družstva, ktorý spadol do trhliny. RescYou set výrazne zjednodušuje a urýchľuje záchranu a vytiahnutie z trhliny. Šetrí čas a znižuje úsilie potrebné na vytiahnutie seba samého alebo kolegami v trhline. Tento systém je kompaktne uložený v obale, ktorý dovoľuje jednoduché nosenie na horolezeckom úväzku a je vždy takto pripravený po ruke. Pre vytiahnutie už nevyžaduje žiadne dodatočné kladky, karabíny či kladkostroje.  

Proste sa jednoducho karabínou (oválna skrutkovacia karabína s key lock), ktorá je súčasťou RescYou setu zaistí do istiaceho stanovišťa (lyže, cepín, ľadovcovú skrutku, a pod.) Na dve zvierky sa nasadí na lano. Kompaktný kladkostroj so šiestimi kladkami a pevnou REEP šnúrou poskytnú dostatočnú silu pre vytiahnutie kolegov v lanovom družstve. Tento systém umožňuje jednoduché vytiahnutie, či výstup po lane aj cez uzly.  

Hoci je systém jednoduchý a súčasťou balenia je inštruktážna kartička, odporúčame starostlivo naštudovať návod alebo prakticky vyskúšať ešte pred nástupom na túru. Rovnako tak sa oboznámiť s problematikou pohybu po ľadovci a nadväzovaním na lano. V záložke video je tiež možné vidieť originálny inštruktážny videozáznam z produkcie Mammut.

Technické dáta:
- určené pre horolezcov, skialpinistov a osoby pohybujúcich sa na ľadovci
- ľahké nosenie na úväzku v pohotovostnej pozícii
- systém s dvoma kompaktnými lanovými svorkami, 6 kladkami a jednou malou spätnou poistkou na REEP šnúre
- obsahuje inštruktážnu kartičku pre vytiahnutie z trhliny
- certifikované v súlade s normou CE EN 567 (lanové zveri)
- hmotnosť: 400 g

Potrebujete poradiť?