Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Rotopedy

Potrebujete schudnúť, zpevniť postavu, posilniť fyzickú kondíciu alebo si proste doma občas trochu zašportovať? V takých prípadoch nie je treba utrácať za dražšie rotopedy-ergometry, pretože vám bohato vystačia klasické rotopedy. Nie len prijateľná cena robí z rotopedov tak obľúbené posilovacie stroje nie len medzi izbovými, domácimi športovcami.

Dostačujúca škála záťaže, tichý chod zaistený magnetickým brzdným systémem, ergonomicky profilovaný, sedlo a riadidlá, rozumný computer, len dohliada na vašu tepovú frekvenciu, počet spálených kalorií, prejdené kilometre a pod. To sú hlavné vlastnosti rotopedov, ktoré zaisto oceníte i Vy!

Náš obchod športového tovaru je dostatočne zásobovaný kvalitnými rotopedmi za skvelé ceny. Prečítajte si ďalej, ako vyberať rotopedy a ako trénovať na rotopedoch, a potom sa len prehúpnite do našej on-line ponuky rotopedov za skvelé akčné ceny.

Ako vybrať rotoped

Pokiaľ vyberáte posilovacie stroje, vždy sa najprv uistite, či vám daný typ fyzickej námahy vyhovuje. Pokiaľ neznášate behanie, ale milujete cyklistiku, určite volte rotopedy či cyklotrenažéry, nie bežecké pásy. Rotopedy však ocení nie len náruživý cyklista a tak sa kúpe tohoto univerzálneho posilovacieho stroja nemusíte vôbec báť.

Jedným zo základných kritérií výberu sú Vaše telesné proporcie (váha, výška), tie nesmú presahovať limity konkretného rotopedu. Preto v popise každého rotopedu a každého posilovacieho stroja nájdete jeho nosnosť aj údaj o maximálnej výške športovca. Medzi našimi rotopedmi je rada modelov, ktoré využijú aj dvojmetroví, 15O kilogramov vážiaci športovci, takže sa nie je čoho báť!

Rotopedy sú z naprostej väčšiny vybavené magnetickým brzdným systémom, vďaka nemu Vaše cvičenie nebude počuť viac, než by malo.

Sedlo rotopedu by malo byť anatomicky tvarované a hlavne s nastaviteľnou výškou. Popularite sa tešia gelové sedlá. Kvalitné sedlo je vždy možné tiež naklopiť. Pokiaľ budete na rotopede robiť väčšie kusy a chcete, aby Vám čo najdlhšie vydržal, vyplatí sa investovať do profesionálnych modelov vybavených LCD computerom a guličkovými ložiskami.

Ako trénovať na rotopede

Používať rotoped a správne na ňom trénovať nie je sice žiadna veda, napriek tomu Vám niekoľko základných odporúčaní príde vhod.

Po zostavení rotopedu si Váš posilovací stroj najprv prispôsobte svojmu telu tak, aby sa Vám na ňom pohodlne sedelo aj šlapalo (výška sedla, poloha riadidiel atď.).

Klasické rotopedy nie sú vybavené prednastavenými programami a preto si záťaž a namáhavosť vášho cvičenia korigujete sami. Úvod i záver tréningu by mal prebiehať s menším zaťažením, a to pre počiatočné rozohratie a záverečné uvolnenie svalstva.

Doba tréningu by mala dosahovať aspoň 20 až 40 minút, po nich až dochádza k spaľovaniu tukov. Veľmi vhodné je strážiť si svoju tepovú frekvenciu a neprekročiť maximum. 3 krát až 5 krát týždenne trénujte po dobu 20 až 60 minút a uvidíte, že sa výsledky zaručene dostavia!

A rada na záver: každý tréning nezabudnite začať aj zakončiť uvoľňujúcim strečingom.

Rotopedy za skvelé akčné ceny na Vás čakajú na www.najlacnejsisport.sk!

Prečítajte si tiež:

Rotopedy-Ergometre - Posilovanie bez hraníc

Ako vybrať správny rotoped

alebo prejdite rovno k výberu rotopedov v našom e-shope.