Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/
Tipy na darčeky Akcie

Rotopedy / ergometre - posilovanie bez hraníc

Chcete nielen zdravo a efektívne posilňovať, ale zároveň mať vždy na očiach kompletné údaje o priebehu a účinku vášho tréningu? Nebaví vás pomalé, ručné prestavovanie záťaže? Nestačia vám obmedzené funkcie computeru u vášho posilňovacieho stroja?

Vaša voľba je teda jasná: rotopedy-ergometre sú multifunkčné posilňovacie stroje, ktoré ponúkajú viac, ako klasické rotopedy, ktoré každému skrátka nestačia. Rotopedy-ergometre, s ich elektronickým ovládaním záťaže, elektromagnetickým brzdným systémom, ale predovšetkým s plne nabúchaným ergometrom (merač svalovej činnosti, záťaže, kalórie a kopu ďalších informácií!).

Zakúpite za tie najlepšie ceny v našom športovom e-shope najlacnejsisport.sk ! Čítajte ďalej, ako používať rotoped-ergometer a prečo voliť práve tento posilňovací stroj.

Prečo používať rotopedy / ergometre

Odpoveď je jednoduchá: rotopedy-ergometre toho zvládnu oveľa viac, ako iné posilňovacie stroje. Funkcie, ktoré rotopedy-ergometre ponúkajú, však ocenia nielen profesionáli, ale aj ostatní z vás! Pozrime sa teda na hlavné prednosti tohto posilňovacieho stroja:

  • Multifunkčný ergometer má pri tréningu dokonale zmapovanú nielen vašu svalovú činnosť, tepovú frekvenciu (senzory na riadidlách, srdcový pás), záťaž, telesný tuk, spálené kalórie či energiu (vo wattoch!), Ale vie tiež regulovať záťaž podľa vami zadaného veku a aktuálnej tepovej frekvencie, graficky znázorniť nadchádzajúcu trasu a pod. Ergometer tiež ponúka veľa cvičebných programov, ktoré si môžete nastaviť aj vy sami! Vaše posilňovanie skrátka nebude poznať akékoľvek hranice!
  • Elektronické ovládanie záťaže je obrovskou výhodou, ktorou disponuje väčšina rotopedov-ergometrov. V praxi to pre vás znamená, že už nebudete musieť prerušovať šliapania, aby ste ručne menili záťaž, ale urobíte tak jednoduchým stlačením tlačidla na displeji ergometri! Vaše cvičenie tak bude oveľa plynulejšie, svižnejšie a hlavne efektívnejšie!
  • Adaptabilita spočíva jednak v možnosti jednoduchého prispôsobenia záťaže či tréningového programu, jednak v možnosti prednastavenia stroja pomocou rýchloupínacích skrutiek pre ďalších používateľov!

Rotopedy-ergometre sú naozaj kvalitné posilňovacie stroje, ktoré uspokoja sebenáročnejšieho profesionála. Vďaka ich funkciám a schopnostiam ich však ocenia aj starší športovci, ženy (s rotopédmi vtlačte vaším zadkom, bokom i stehnám ten správny tvar!) Alebo osoby zotavujúce sa z úrazu.

Ako používať rotopedy / ergometre

Cvičenie na rotopédoch/ergometroch sa príliš nelíši od cvičenia na klasických rotopédoch. S tým rozdielom, že rotopedy-ergometre vám vďaka vyššie uvedeným funkciám ponúkajú oveľa viac cvičebných programov, vďaka ktorým bude vaše šliapanie ešte efektívnejšie.
Zopakujme si niektoré základné odporúčania, ako cvičiť na rotopedoch-ergometroch.

Po zostavení rotopedu si váš posilňovací stroj najprv prispôsobte vášmu telu tak, aby sa vám na ňom pohodlne sedelo i šlapalo (výška sedla, poloha riadidiel atď).

Úvod aj záver tréningu by mal prebiehať s menším zaťažením a to pre počiatočné rozohriatie a záverečné uvoľnenie svalstva (regulujte s pomocou ergometra).

Doba tréningu by mala dosahovať aspoň 20 až 40 minút, po ktorých ešte len dochádza k spaľovaniu tukov. Veľmi vhodné je strážiť si svoju tepovú frekvenciu (poslúžia vám snímače rúk či hrudný pás) a neprekročenie maxima. 3 krát až 5 krát týždenne trénujte po dobu 20 až 60 minút, a uvidíte, že sa výsledky zaručene dostavia!

A rada na záver: každý tréning nezabudnite začať aj zakončiť uvoľňujúcim strečingom.

Prečítajte si tiež:

Rotopedy

Ako vybrať správny rotoped

alebo prejdite rovno k výberu rotopedov alebo ergometrov v našom e-shope.