Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685
TIP: Parkour Akcie Výpredaje

Skladacie kolobežky sú ideálnym dopravným prostriedkom pre deti

Skladacie kolobežky sa stali vhodným dopravným prostriedkom na krátke jazdy po meste či len tak pre zábavu. Hoci na nich nemôžete vyvinúť väčšiu rýchlosť, než napríklad na bicykli, tak vďaka absencii pedálov, ich malej veľkosti, skladnosti a typickému štýlu jazdy, je možné sa s nimi kamkoľvek prepraviť oveľa rýchlejšie než napríklad chôdzou pešo.

Hlavné výhody skladacích kolobežiek

Pre koho sú skladacie kolobežky

Na čo si dať pozor pri výbere skladacích kolobežiek?

Skladacie kolobežky rôznych značiek

Hlavné výhody skladacích kolobežiek

✅ majú ďaleko menšie rozmery než kolobežky s nafukovacími kolesami

✅ sú ľahko prenosné (možno ju ľahko prepravovať v mestskej hromadnej doprave, vo vlaku či autobusu; môžete si ju pribaliť len tak do kufra na dovolenku)

✅ majú nízku hmotnosť

✅ sú vhodné pre rýchlu prepravu po meste (skvelý dopravný prostriedok po meste)

✅ sú skladné (v byte Vám nezaberú príliš veľa miesta)

✅ sú vyrábané v atraktívnych dizajnoch

✅ široký výber skladacích kolobežiek

✅ sú k dostaniu v rôznych cenových kategóriách

Pre koho sú skladacie kolobežky určené?

V článku Ako vybrať správnu kolobežku boli podrobne popísané hlavné parametre, ktoré sú dôležité pri výbere vhodnej kolobežky. Keď sa zameriame konkrétne na skladacie kolobežky, zistíme, že sa veľmi často vyrábajú s nosnosťou do 100 kg. Hranica 100 kg je odporúčaná ako minimálna hodnota stroja pre dospelého človeka. Okrem samotnej váhy jedinca je nutné počítať s odrazmi a väčším zaťažením, napr. v teréne alebo pri skokoch. Preto sa väčšinou skladacie kolobežky odporúčajú pre deti.

Na čo si dať pozor pri výbere skladacej kolobežky?

Predovšetkým sa zamerajte na nosnosť skladacej kolobežky. Ponuku v našom eshope rozdeľujeme do niekoľkých podskupín:

1/ Skladacie kolobežky s nosnosťou do 20 kg, ktoré sú určené pre tie najmenšie deti

Tieto kolobežky sú nazývané trojkolky a ponúkame ich v dvoch farebných prevedeniach (zelená a ružová farba). Majú pevnú kovovú konštrukciu, dve kolieska vzadu pre väčšiu stabilitu a sú vybavené menším batohom pre uloženie všetkých dôležitých pokladov.

👧🏻 pre dievčatká: KOLOBEŽKA MONDO Frozen

👦🏻 pre chlapcov: KOLOBEŽKA MONDO TWIST AND ROLL

Neobvyklá a netradične riešená trojkolka, to je STIGA Mini Kick Quad. Je totiž vybavená dvoma prednými a dvoma zadnými kolieskami, ktoré zaručujú jej maximálnu stabilitu aj v prudších zákrutách. Kolieska sú vyrobené z polyuretánu, ktorý je ľahký a veľmi pevný a odolný.

2/ Skladacie kolobežky s nosnosťou 20 až 80 kg

Tieto kolobežky sú vyrábané buď s oceľovým rámom, hliníkovým rámom alebo ich kombináciou. Všetky skladacie kolobežky v tejto kategórii obsahujú zadnú nášľapnú brzdu pre lepšiu bezpečnosť dieťaťa.

Aj v tejto kategórii nájdeme jednu trojkolku - MONDO Twist and Roll, ktorá má dve predné kolieska a ovláda sa pomocou náklonu riadidiel. Skvelá záležitosť pre fanúšikov rozprávok Superman, Mimoni a Autá. Kolobežky MONDO ALU 181 ponúkame v rozprávkových dizajnoch: Autá, Mimoni, Barbie, Lietadlá, Paw Patrola. Sú ľahké a jednoducho zložiteľné, majú pohodlné penové madla a hliníkovu konštrukciu. Špecialitou je potom kolobežka STREET SURFING City Kicker. Zaujme Vás svojím futuristickým vzhľadom a prekvapí nášlapom z javorového dreva s protišmykovou páskou. Odporúča sa od 8 rokov.

3/ Skladacie kolobežky s nosnosťou nad 80 kg

Najrozsiahlejšia skupina kolobežiek. Tieto kolobežky sú určené predovšetkým pre staršie deti a mládež. Ide o kolobežky s pevnejšou konštrukciou, ktorých rámy sú vyrábané väčšinou z odľahčeného materiálu (hliníka). Do tejto skupiny kolobežiek sú zaradené tiež freestylové kolobežky, ktoré sú vyrobené z robustného hliníkového rámu.

Skladacie kolobežky rôznych značiek

V našom obchode si môžete vybrať z celej rady značiek výrobcov skladacích kolobežiek:

➡️ MASTER

➡️ MONDO

➡️ NILS

➡️ SPARTAN SPORT

➡️ STIGA

➡️ STREET SURFING

Z takto rozsiahlej ponuky nášho eshopu Najlacnejsisport.sk si iste vyberiete. Preskúmajte naše skladacie kolobežky.

Prečítajte si tiež:

Aké sú základné dôvody, kvôli ktorým si ľudia kupujú kolobežku

Kupujeme základné príslušenstvo a doplnky pre kolobežky

Kolobežky MASTER