Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/

Skladacie kolobežky sú ideálnym dopravným prostriedkom pre deti

Prečo sú skladacie kolobežky ideálnym dopravným prostriedkom detí?

Skladacie kolobežky sa stali fenoménom v oblasti kolobežiek. A to prevažne preto, že aj keď na nich nie je možné vyvinúť väčšiu rýchlosť, než napríklad na bicykli, vďaka absencii šlapadiel, jej malej veľkosti, skladnosti a typickému štýlu jazdy, je možné sa kamkoľvek ďaleko rýchlejšie prepraviť než napríklad chôdzou pešo.

Jednoducho povedané, skladacie kolobežky sú ideálnym dopravným prostriedkom na krátke jazdy po meste, či len tak pre zábavu.

Hlavné výhody skladacích kolobežiek

Ešte stále neviete, prečo si ľudia kupujú skladacie kolobežky? Zhrnieme si teda jej hlavné výhody.

Skladacie kolobežky:

  • majú ďaleko menšie rozmery než kolobežky s nafukovacími kolesami,
  • sú skladné (v byte vám nezaberú príliš veľa miesta),
  • sú ľahko prenositeľné (možno ju ľahko prepravovať v mestskej hromadnej preprave, vo vlaku či autobuse; môžete si ju pribaliť len tak do kufra na dovolenku)
  • majú nízku hmotnosť,
  • sú vhodné pre rýchlu prepravu po meste (skvelý dopravný prostriedok po meste),
  • sú vyrábané v atraktívnych dizajnoch,
  • široký výber skladacích kolobežiek,
  • zakúpite za veľmi prijateľnú cenu pre každého.

Pre koho sú skladacie kolobežky určené?

V článku Ako vybrať správnu kolobežku som podrobne opisovala hlavné parametre, ktoré sú dôležité pri výbere správnej kolobežky. Keď sa zameriame konkrétne na skladacie kolobežky, tak sa môžete stretnúť, že sa veľmi často vyrábajú s nosnosťou do 100 kg. Je táto nosnosť kolobežky vhodná pre dospelého človeka alebo skôr pre deti?

Nehovorím, že sa na skladacej kolobežke nemôžete previesť, životnosť skladacej kolobežky však záleží na tom, akú váhu máte a ako intenzívne budete kolobežku používať.

Avšak ak budete skladaciu kolobežku s nosnosťou do 100 kg dlhodobo používať, kolobežka sa onedlho opotrebuje a môžete sa s ňou za chvíľu rozlúčiť. Týmto sa môže tiež stať, že si pôžitok z jazdy či samotného športu na kolobežke môžete celkom sprotiviť a ku kolobežke sa už nevrátite. Čo by bola veľká škoda. Preto sa väčšinou skladacie kolobežky odporúčajú pre deti.

Na čo si dať pozor pri výbere skladacej kolobežky!

Hlavne sa zamerajte na nosnosť skladacej kolobežky.

V našom obchode si môžete skladacie kolobežky rozdeliť podľa nosnosti, a to na:

Skladacie kolobežky s nosnosťou do 40 kg, ktoré sú určené pre tie najmenšie deti.

Ak vyberáte kolobežku pre najmenšie deti, odporúčam sa zamerať na skupinu skladacích kolobežiek s nosnosťou do 40 kg. Tieto kolobežky sú nazývané trojkolky a ponúkame ich v dvoch farebných prevedeniach (modrá a ružová farba), takže si pokojne môžete zakúpiť skladaciu kolobežku podľa pohlavia vášho dieťaťa.

Chcete kúpiť kolobežku pre chlapčeka?

Odporúčam zakúpiť skladaciu kolobežku SPARTAN Tri (trojkolka) v modrej farbe, ktorá je určená pre chlapčekov s nosnosťou do 40 kg.

Ak máte ešte menšie dieťatko, potom sa vám bude určite páčiť skladacia kolobežka MONDO - trojkolka - Šmolko. Táto modrá skladacia kolobežka je určená pre chlapčekov do 20 kg. Súčasťou tejto kolobežky je aj taštička, ktorú možno ľahko pripevniť na riadidlá kolobežky.

Obe skladacie kolobežky, trojkolky, sú vyrobené z oceľového rámu a obsahujú tri PU kolieska, jedno predné koliesko a dve zadné kolieska, ktoré sú určené pre zvýšenie stability dieťaťa.

Chcete kúpiť kolobežku pre dievčatko?

Tak sa Vám určite bude páčiť táto ružová skladacia kolobežka MONDO - trojkolka - Barbie, ktorá je určená pre dievčatká s maximálnou nosnosťou do 20 kg, teda naozaj pre veľmi malé deti. Súčasťou tejto kolobežky je tiež taštička, ktorú možno ľahko upevniť na riadidlá kolobežky.

Zapáčila sa Vám však skladacia kolobežka SPARTAN Tri (trojkolka)? Túto kolobežku ponúkame tiež v ružovej farbe, ktora je vhodná pre deti s nosnosťou do 40 kg.

Pozrite sa na celú ponuku skladacích kolobežiek s nosnosťou do 40 kg.

Skladacie kolobežky s nosnosťou do 80 kg sú určené pre väčšie deti.

Ak máte doma staršie dieťa, ktoré túži po skladacej kolobežke, kúpte mu kolobežku, ktoré sa nachádzajú v kategórii s nosnosťou do 80 kg. Tieto kolobežky sú určené pre deti s hmotnosťou cca do 40 - 50 kg. Tieto kolobežky sa vyrábajú buď z oceľového rámu, hliníkového rámu alebo kombinácia oboch. Všetky skladacie kolobežky v tejto kategórii obsahujú zadnú nášľapnú brzdu pre lepšiu bezpečnosť dieťaťa.

Pozrite sa na celú ponuku skladacích kolobežiek s nosnosťou do 80 kg.

Skladacie kolobežky s nosnosťou do 100 kg sú určené pre odrastené deti i dospelých

Tieto kolobežky sú určené ako pre odrastenejšie deti, tak aj pre dospelého človeka s nižšou váhou. Jedná sa o kolobežky s obyvateľnejšou konštrukciou, to znamená, že ich rámy sú vyrábané väčšinou z odľahčeného materiálu, tzv. hliníka. Do tejto skupiny kolobežiek sú zaradené tiež tzv. freestylové kolobežky, ktoré sú vyrobené z robustného hliníkového rámu.

Pozrite sem na celú ponuku skladacích kolobežiek s nosnosťou do 100 kg.

Skladacie kolobežky rôznych značiek

V našom obchode si môžete vybrať z celej rady značiek výrobcov skladacích kolobežiek:

Skladacie kolobežky značky JD BUG

Skladacie kolobežky značky MASTER

Skladacie kolobežky značky SEDCO

Skladacie kolobežky značky SPARTAN SPORT

Skladacie kolobežky značky SPOKEY

Dúfam, že tento článok bol pre váš výber správnej skladacej kolobežky užitočný. Ak máte nejakú otázku ohľadne skladacích kolobežiek, či konkrétne k tomuto článku, neváhajte ma kontaktovať.


Prečítajte si tiež:

Ako vybrať správnu kolobežku

Aké sú základné dôvody, kvôli ktorým si ľudia kupujú kolobežku

Kupujeme základné príslušenstvo a doplnky pre kolobežky

Kolobežky pre dospelých zaručujú zábavu a adrenalín v jednom!

Kolobežky pre dospelých do mesta aj do terénu

Kolobežky MASTER


alebo prejdite rovno k výberu skladacie kolobežky v e-shope.