0918 665 685
TIP: Parkour Výpredaje
🎁 DARČEKk stolom na STOLNÝ TENIS

Ako byť svieži & fit po 50ke?

Tipy, ako udržať psychickú a fyzickú pohodu v každom vekuUdržať sa vo forme stojí s pribúdajúcim vekom čoraz viac námahy. Niet divu! Telo tuhne a ochabuje, hrozí riziko zranenia, pribúdajú rôzne zdravotné obmedzenia a hlavne sa čoraz častejšie objavujú bolesti. Práve preto je dôležitá prevencia v podobe zdravého pohybu. Ako sa ale donútiť a čo vlastne môže človek vo vyššom veku robiť? Prečítajte si pár tipov na športové aktivity, ktoré posilní telo a myseľ a sú vhodné aj pre ľudí vo vyššom veku.

Chôdza s trekingovými palicami

Chôdza je najprirodzenejší ľudský pohyb, občas ale môže z dlhej prechádzky bolieť chrbát alebo kolená, obzvlášť vo vyššom veku. Riešením sú trekingové palice, ktoré sú vďaka svojmu širokému využitiu čoraz viac obľúbené. Používajú ich mladí aj starší ľudia na hory alebo len tak na prechádzku po okolí. Trekingové palice poskytnú dostatočnú oporu, takže nie je potrebné sa báť, že sa stane nehoda a človek spadne. Navyše odľahčujú záťaž, ktorá je pri pohybe kladená na kolená. Vďaka tomu bude chôdza ľahká, bezpečná a príjemná. Trekingové palice navyše možno rýchlo a pohodlne zložiť do batohu.

Trekingové palice
poskytujú oporu, odľahčia kĺby, sú skladné
Zobraziť

Bežecký pás na chodenie

Pravdou je, že bežecký pás je primárne určený na behanie, ale prečo ho nevyužiť inak a urobiť z neho "chodiaci pás" ?!

Ako využiť pás na chodenie a aké to má výhody?

  • Nastavenie rýchlosti - umožňuje urobiť si pohodovú prechádzku v miernom tempe
  • Pásy sú odpružené - chôdza je tak šetrnejšia ku kĺbom
  • Pásy možno využiť na rehabilitácie (napr. pre seniorov po operáciách dolných končatín)
  • Chodiť možno kedykoľvek v bezpečí domova - bez ohľadu na počasie, hodinu alebo ročné obdobie
  • Nepotrebujete extra výkon - ak má byť bežecký pás používaný predovšetkým na chodenie, stačí stroj nižšej cenovej kategórie

Bezmotorový vs. motorový pás

  • Bezmotorový pás je lacnejší, ale začiatok cvičenia stojí viac námahy, pretože sa musí tzv. rozchodiť (rozbieha sa pôsobením sily používateľa)
  • Motorový pás je drahšie, ale komfortnejšie sa ovláda, rozchodí sa sám, dá sa na ňom nastaviť rýchlosť a zastavuje sa jediným stlačením tlačidla.
Bežecké pásy
ľahké, skladné, za super ceny
Zobraziť

Rotopedy na jazdenie

Pre tých, ktorí práve nie sú úplnými milovníkmi chôdze alebo po úraze nemôžu veľmi chodiť, ale chcú sa hýbať, je tu ďalší super tip - jazda na rotopede. Jazda nezaťažuje kĺby tak ako chôdza, no má rovnako dobré zdravotné účinky. Posilňuje srdce, podporuje krvný obeh, zrýchľuje metabolizmus a hlavne zlepšuje náladu. Na rotopede možno jazdiť v akomkoľvek počasí a ešte sa pri tom pozerať na TV.

Rotopedy sú vhodné aj pre rehabilitáciu, napr. po úrazoch alebo dlhodobejšom ležanie kvôli chorobe.

Na rotopede je možné nastaviť odpor, proti ktorému možno šliapať, tým pádom je možné regulovať, aké veľké úsilie človek do šliapania musí dať.

Rotopedy
nastavenie odporu pre šliapanie, šetrné ku kĺbom
Zobraziť

Ľahké preťahovanie a posilňovanie

Príjemné pretiahnutie (ideálne ráno) je skvelou prevenciou proti všetkým bolestiam a hlavne predchádza zraneniam, ktoré sú vo vyššom veku časté (napr. blokáda chrbta "houser", výhrez platničky, priškrtenie nervu, brnenie končatín a ďalšie podobné nepríjemnosti).

Odporúčame cvičiť na podložke a na cvičenie si vziať pomocníkov - gumy na cvičenie, ktoré vytvoria ľahký odpor a tým aktivujú lepšie svaly, ľahučké činky a posilňovače pre posilnenie svalov a tréning úchopu v dlani (ktorý sa s vyšším vekom oslabuje) alebo balančné podložky pre tréning rovnováhy, gymnastické lopty pre uvoľnenie chrbtice, masážne valčeky a podložky pre ľahkú masáž a lepšie prekrvenie svalov.

Podložky na cvičenie
mäkký podklad pod chrbát je základ
Vyberte si
Guma na čvičenie
odpor gumy aktivuje svaly
Vyberte si
Činky
ľahké činky pre posilňenie oslabených svalov
Vyberte si
Silič zápěstí
pre posilnenie úchopy zápästia
Vyberte si
Masážne valčeky a podložky
pre masáž a lepšie prekrvenie svalov
Vyberte si
Gymnastické lopty
pro odlehčenie kĺbov a chrbtice
Vyberte si


Všetko pre fitness

Potrebujete ešte viac informácií?

Pozrite sa na konkrétne stránky k jednotlivému vybaveniu. Nájdete tam všetky potrebné informácie a porovnávacie tabuľky jednotlivého vybavenia a modelov.


Všetko o trekingových paliciach


Čítajte viac

Porovnanie bežeckých pásov

Čítajte viac

Fitness pomôcky a stroje pre domáce použitie

Čítajte viac

Kto vlastne sme?

Sme spoločnosť Mastersport a prevádzkujeme slovenský internetový obchod (e-shop) www.nalacnejsisport.sk a český e-shop www.nejlevnejsisport.cz . Športové vybavenie predávame už od roku 2004 a máme za sebou veľa spokojných zákazníkov. V našom e-shope ponúkame vybavenie rôznych značiek a vyrábame veci pod vlastnou značkou MASTER.

Máme VLASTNÉ SKLADY a tovar, ktorý máme na e-shope skladom, odosielame do druhého dňa. Prečítajte si o nás viac.

heureka-skSme overení skutočnými zákazníkmi.
Po nákupe hodnotia zákazníci náš e-shop nezávislým dotazníkom Heuréka.

Chcete dostávať náš newsletter a mať dopravu nad 80 € ZADARMO?
Zaregistrujte sa