Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Tipy na badmintonové tašky

Vybavenie pro badminton nie je len o správnom výbere badmintonové rakety či badmintonových loptičiek. Ďalšou dôležitou súčasťou celého badmintonového vybavenia sú badmintonové tašky.

Tašky na badminton slúžia prevažne na uchovanie vašich drahých badmintonových rakiet, loptičiek, športového oblečenia a ďalších osobných vecí, ktoré počas hry potrebujete.

Športové tašky sú veľmi často nazývané ako "BAG", z anglického slova bag = taška a patrí do základného vybavenia všetkých raketových športov.Ak si myslíte, že vám postačí buď obyčajná "igelitka", alebo nejaká menšia cestovná taška a batoh, ste na omyle. Tieto nevhodné alternatívy rozhodne nie sú adekvátnou náhradou badmintonových tašiek a nikdy neposkytnú výhody, ktoré táto taška má.

Aby vaše bedmintonové vybavenie bolo v bezpečí a chránené, neváhajte a kúpte si kvalitné badmintonovú tašku. Väčšina športových bagov sú určené nielen pre badminton, ale určite sa tiež môžu hodiť pre squash či tenis, lebo väčšina športových bagov sú univerzálne a sú určené pre všetky raketové športy. Kritériá výberu badmintonové tašky - na aké parametre sa zamerať:

Ak si chcete zaobstarať naozaj kvalitné badmintonovú tašku, potom si môžete byť naozaj istí, že je vaša bedmintonové vybavenie vrátane vášho športového oblečenia a osobných vecí bezpečne uskladnené. Všetky kvalitné bedmintonové tašky sú totiž natoľko funkčné, že všetok obsah ochráni pred nepriaznivými vplyvmi okolitých teplôt či iných prírodných živlov (napr. Voda, vlhkosť, vysoká či nízka teplota).

Medzi hlavné kritériá výberu badmintonové tašky patrí:

Účel badmintonovej tašky

V obchodoch či e-shopoch nájdete určite širokú ponuku badmintonových tašiek - tašky rôznych veľkostí, farieb a nadštandardných a praktických prvkov, tak tašky s bežnými a jednoduchými funkciami.

Hlavným kritériom výberu badmintonové tašky je jej účel, je potrebné si uvedomiť, k akému účelu badmintonovú tašku potrebujete a čo všetko v nej budete nosiť. Niekomu stačí obyčajná a jednoduchá taška na bedminton so základnými funkciami. Niekto iný zase vyžaduje, aby jeho taška mala tie najlepšie funkcie, bola z tých najlepších materiálov, bola vybavená najlepšou výbavou a polstrovaným chrbtovým systémom.

Materiál badmintonovej tašky

Kvalitné bedmintonové tašky sa vyrábajú z vysoko kvalitného thermoizolačního a vodoodpudivého materiálu. Tento materiál dokáže zabrániť poškodenie badmintonového vybavenie napríklad vplyvom priameho slnka.

Chrbtové popruhy badmintonové tašky.

Ďalším dôležitým parametrom sú chrbtové popruhy. Chrbtové popruhy oceníte hlavne pri dlhších dochádzkových trasách, pri jazde na bicykli a pod. Je potrebné si uvedomiť, že si badmintonovú tašku nekupujete na pár mesiacov. Výhodou je, že chrbtové popruhy možno odopnúť a uschovať v prípade potreby v budúcnosti.

Samostatný priestor tašky pre umiestnenie obuvi

1

Bedmintonová taška ponúka aj samostatný vak či priestor, ktorý je určený pre uskladnenie športovej obuvi. Tento samostatný priestor určite oceníte. Konštrukcia tašky na badminton

Bedmintonová taška by mala mať dostatočne pevnú konštrukciu. Pevná konštrukcia zaistí dostatočnú ochranu vašej bedmintonovej rakety. Stredové ručné a bočné ucho badmintonové tašky Pre lepšiu manipuláciu je vhodné si zaobstarať takú tašku, ktorá je vybavená stredovým ručným a bočným uchom. Bočné ucho je dobré v prípade, že staviate tašku na bočnú hranu.

Doporučujeme tieto badmintonové tašky v našom e-shope:

Tenisová taška MERCO Tournament Line T12

Tenisová taška MERCO Tournament Bag Pro

Prečítajte si tiež:

Tenis, squash, badminton a ďalšie raketové športy

Všetko o bedmintone a jeho vybavenie

Ako vybrať badmintonové loptičky

Ako vybrať správnu badmintonovú raketu

Badmintonové sety sa vyplatia a neztratia

Alebo prejdite rovno do kategórie Badmintonové tašky v našom e-shope.