Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Vyberáme rakety na stolný tenis

Stolný tenis inak tiež ping pong je tak návyková hra, že sa ani nenazdáte a loptičky budú pod vašimi údermi lietať rýchlosťou svetla! Veľmi skoro zistíte, že kvalita vašej či už útočnej, či obrannej hry závisí hlavne na kvalite a správnom výbere vašej rakety na stolný tenis.

Kúpou pingpongovej rakety by teda malo predchádzať základným zoznámením s typmi, vlastnosťami a správnym použitím tejto športovej pomôcky.

Ako vyberať rakety na stolný tenis sa dočítate práve v tomto článku, kde vám tiež predstavíme niektoré rakety z nášho športového veľkoobchodu www.najlacnejsisport.sk.

Raketa na stolný tenis - profil

Každá pingpongová raketa sa skladá z dreva (dosky) a poťahu. Prirodzenou súčasťou je rukoväť, ktorá môže byť rovná, ale tiež konkávna, či inak anatomicky prispôsobená, a tým pohodlnejšie. Najmä typ a tvrdosť dreva a poťahu významne ovplyvňujú ráz vašej hry a preto sa oplatí im venovať pozornosť.

U pingpongových rakiet platí jedno pravidlo: čím väčšia rýchlosť, tým menšia je kontrola loptičky a naopak.

Pingpongové rakety pre obrannú hru (a pre začiatočníkov a mierne pokročilých) disponujú mäkším povrchom, ktorý zaručuje väčšiu ovládateľnosť a kontrolu lopty, na druhú stranu však znemožňuje naozaj rýchly úder.

Pingpongové rakety pre útočnú hru sa potom vyznačujú tvrdším, nepružným povrchom, ktorý vám zaistí rýchlu rotáciu loptičky na úkor kontroly a vykrývaniu úderov súpera.

Vyberáme pingpongové rakety podľa parametrov

Rakety na stolný tenis, ktoré nájdete v našom veľkoobchode, sú sprevádzané údajmi o ich parametroch.

Jedným z nich je hrúbka poťahu, u ktorého platí, že:
- pre univerzálne hru (a začiatočníkov) by sa mala pohybovať v rozmedzí 1,3-2 mm
- pre útočnú hru v rozmedzí 1,5 mm a viac
- pre obrannú hru v rozmedzí 1-1,5 mm

Kvalitnejšie, profesionálnejšie pingpongové rakety majú vo svojom popise tiež dôležité informácie o rotácii, kontrole a rýchlosti rakety. Tieto údaje sú vyjadrené pomocou stupnice 1 až 10, prípadne 10 až 100. Platí, že čím vyššia je číselná hodnota, tým rýchlejší, kontrolovatelnejší atď. konkrétna raketa je.

Útočnejší hráči preto ocenia napríklad model DONIC Waldner 800 , kde rotácia a rýchlosť prevyšujú kontrolu a raketa hráčovi umožňuje rýchle, smrtiace smeče. Naopak stredne pokročilým hráčom sa bude hrať lepšie s raketou SPONETA HotDrive, ktorá zaručuje vyváženosť kontroly aj rýchlosti hry.

Raketa na stolný tenis podľa typu hráča

Pingpongové rakety pre začiatočníkov kúpite aj do 8 Eur. Hodí sa začiatočníkom a rekreačným hráčom. Vhodným riešením do začiatkov môže byť tento set na stolný tenis obsahujúci dve rakety, dve loptičky, sieťku aj obal.

Ak však chcete skutočne určovať dynamiku a rýchlosť svojej hry, rozhodne odporúčame investovať pár stoviek naviac a zamerať sa na kvalitné, vyvážené rakety na stolný tenis. Nielen skutoční profesionáli ocenia najmä certifikované rakety značky DONIC Waldner, ktoré disponujú konkávne rukoväťou so systémom ABP a hlavne kvalitným povrchom a poťahom, s ktorými to bude na vašom pingpongovom stole naozaj lietať!

Rakety na stolný tenis zakúpite v našom veľkoobchode športových pomôcok za tie najlepšie ceny a v plnohodnotnej kvalite. Sledujte aktuálne zľavové akcie a vyberte si pingpongovú raketu, ktorá vám naozaj padne do ruky!

Prečítajte si tiež:

Všetko o stolnom tenise čiže ping pongu

Ako vybrať stôl na stolný tenis čiže tiež pingpongový stôl?

Ako vybrať loptičky na stolný tenis?

Aké príslušenstvo na stolný tenis možno dokúpiť