Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Vyberáme rakety na stolný tenis

Stolný tenis inak tiež ping pong je tak návyková hra, že sa ani nenazdáte a loptičky budú pod vašimi údermi lietať rýchlosťou svetla! Veľmi skoro zistíte, že kvalita vašej či už útočnej, či obrannej hry závisí hlavne na kvalite a správnom výbere vašej rakety na stolný tenis.

Kúpou pingpongovej rakety by teda malo predchádzať základným zoznámením s typmi, vlastnosťami a správnym použitím tejto športovej pomôcky.

Ako vyberať rakety na stolný tenis sa dočítate práve v tomto článku, kde vám tiež predstavíme niektoré rakety z nášho športového veľkoobchodu www.najlacnejsisport.sk.

Raketa na stolný tenis - profil

Každá pingpongová raketa sa skladá z dreva (dosky) a poťahu. Prirodzenou súčasťou je rukoväť, ktorá môže byť rovná, ale tiež konkávna, či inak anatomicky prispôsobená, a tým pohodlnejšie. Najmä typ a tvrdosť dreva a poťahu významne ovplyvňujú ráz vašej hry a preto sa oplatí im venovať pozornosť.

U pingpongových rakiet platí jedno pravidlo: čím väčšia rýchlosť, tým menšia je kontrola loptičky a naopak.

Pingpongové rakety pre obrannú hru (a pre začiatočníkov a mierne pokročilých) disponujú mäkším povrchom, ktorý zaručuje väčšiu ovládateľnosť a kontrolu lopty, na druhú stranu však znemožňuje naozaj rýchly úder.

Pingpongové rakety pre útočnú hru sa potom vyznačujú tvrdším, nepružným povrchom, ktorý vám zaistí rýchlu rotáciu loptičky na úkor kontroly a vykrývaniu úderov súpera.

Vyberáme pingpongové rakety podľa parametrov

Rakety na stolný tenis, ktoré nájdete v našom veľkoobchode, sú sprevádzané údajmi o ich parametroch.

Jedným z nich je hrúbka poťahu, u ktorého platí, že:
- pre univerzálne hru (a začiatočníkov) by sa mala pohybovať v rozmedzí 1,3-2 mm
- pre útočnú hru v rozmedzí 1,5 mm a viac
- pre obrannú hru v rozmedzí 1-1,5 mm

Kvalitnejšie, profesionálnejšie pingpongové rakety majú vo svojom popise tiež dôležité informácie o rotácii, kontrole a rýchlosti rakety. Tieto údaje sú vyjadrené pomocou stupnice 1 až 10, prípadne 10 až 100. Platí, že čím vyššia je číselná hodnota, tým rýchlejší, kontrolovatelnejší atď. konkrétna raketa je.

Útočnejší hráči preto ocenia napríklad model DONIC Waldner 800 , kde rotácia a rýchlosť prevyšujú kontrolu a raketa hráčovi umožňuje rýchle, smrtiace smeče. Naopak stredne pokročilým hráčom sa bude hrať lepšie s raketou SPONETA HotDrive, ktorá zaručuje vyváženosť kontroly aj rýchlosti hry.

Raketa na stolný tenis podľa typu hráča

Pingpongové rakety pre začiatočníkov kúpite aj do 8 Eur. Hodí sa začiatočníkom a rekreačným hráčom. Vhodným riešením do začiatkov môže byť tento set na stolný tenis obsahujúci dve rakety, dve loptičky, sieťku aj obal.

Ak však chcete skutočne určovať dynamiku a rýchlosť svojej hry, rozhodne odporúčame investovať pár stoviek naviac a zamerať sa na kvalitné, vyvážené rakety na stolný tenis. Nielen skutoční profesionáli ocenia najmä certifikované rakety značky DONIC Waldner, ktoré disponujú konkávne rukoväťou so systémom ABP a hlavne kvalitným povrchom a poťahom, s ktorými to bude na vašom pingpongovom stole naozaj lietať!

Rakety na stolný tenis zakúpite v našom veľkoobchode športových pomôcok za tie najlepšie ceny a v plnohodnotnej kvalite. Sledujte aktuálne zľavové akcie a vyberte si pingpongovú raketu, ktorá vám naozaj padne do ruky!

Prečítajte si tiež:

Všetko o stolnom tenise čiže ping pongu

Ako vybrať stôl na stolný tenis čiže tiež pingpongový stôl?

Ako vybrať rakety na stolný tenis

Ako vybrať sieťky na stolný tenis

Ako vybrať loptičky na stolný tenis?

Aké príslušenstvo na stolný tenis možno dokúpiť