Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/
Tipy na darčeky Akcie
Otázky a odpovede

Vzpieračský opasok SPOKEY Perun - M čierny

Tento produkt už nie je v ponuke. Prosím vyberte si iný produkt z našej ponuky.
Základné informácie
Parametre
Recenze (0)
Otázky a odpovede (0)

Vzpieračský opasok SPOKEY Perun - M čierny - Základné informácie

Fitness vzpieračský kožený opasok SPOKEY Perun

Perun je kožený opasok vhodný nielen do posilňovne a je skvelou, ba dokonca nepostrádateľnou pomôckou každého fitness cvičenca. Opasok do posilňovne SPOKEY s kovovou prackou spevní Váš chrbát a zníži riziko zranenia pri zdvíhaní ťažkých váh. Silné a dôkladné prešívanie na spodnej aj hornej strane pásu zaručuje vysokú trvanlivosť a odolnosť. Vzpieračský opasok je vyrobený z odolnej hovädzej kože z vonkajšej strany a vnútorná časť smerujúce k telu tvorí jemná, pohodlná a komfortne upravená koža.

Opasok možno povoliť či utiahnuť vďaka dvom zástrčkám umiestneným na pracke, ktoré možno zasunúť podľa potreby do celkom ôsmich otvorov na konci pása. Perun je ponúkaný v čiernom a béžovom prevedení s vytlačeným logom SPOKEY na vonkajšej strane. Na výber je z klasických veľkostí: M, L a XL.

Vzpieračský opasok je zrejme nepostrádateľným nástrojom pre každého, kto sa venuje fitnes a kulturistike. Preto by ste mali dobre vedieť, kedy opasok používať na podporu sily a na prevenciu úrazov a kedy nie. Väčšina športovcov totiž akákoľvek pravidlá užívania opasku ignoruje a nosí opasok napríklad aj na stacionárnom bicykli. Výskumníci z Mayo Clinic v Rochesteri (Minnesota) testovali vedomosti cvičencov z posilňovní, týkajúce sa zásad nosenie opaskov pri cvičení. Zistili, že viac ako 70% ich užíva nesprávne.
Nesprávne používanie opaskov však vedie k oslabovaniu dôležitých svalových partií, ako sú brušné svaly, vzpriamovače trupu a ďalších svalových skupín uložených hlbšie. To súčasne vedie k zvyšovaniu rizika zranenia. Aby ste sa tomu vyhli, riaďte sa nasledujúcimi pokynmi na užívanie opaskov.

1. Opasok si berte len vtedy, keď chcete zdvíhať maximálné závažia a alebo váhy, ktoré sa im blížia, prípadne vtedy, keď ste utrpeli nejaké zranenia alebo ste v stave, kedy vám hrozí zvýšené riziko úrazu.
2. Opasok si neberte nikdy, pokiaľ sa rozcvičujete alebo cvičíte iba s malou váhou, ktorá vás nijako nemôže ohroziť z hľadiska možnosti úrazu alebo zranenia.
3. Opasok noste pri cvikov, pri ktorých nadmerne namáhate spodnú časť chrbta, ako sú napríklad drepy, mŕtve ťahy, benchpress a príťahy naprieč cez lavičku.
4. Tým, že sa budete dôkladne venovať posilňovanie svalov brucha a bedier, ktoré stabilizujú trup, môžete do istej miery funkciu opasku nahradiť.
5. Pamätajte si, že vzpieračský opasok sa nenosí len kvôli prevencii zranenia.

Fitness opasok musí dokonale padnúť a musí zabezpečiť, že stred tela bude maximálne stiahnutý a fixovaný, aby nedochádzalo k úrazom bedrovej chrbtice a bedrového svalstva.

Technické dáta:
- použitie: vzpěračství, kulturistika, fitness
- materiál: hovädzia koža
- šírka: 10 cm
- dodávané veľkosti: M (95 cm), L (105 cm), XL (115 cm)
- dodávané farby: čierna, béžová

- hmotnosť balenia: 0.5 kg
Potrebujete poradiť?

Vzpieračský opasok SPOKEY Perun - M čierny - Parametre

Vzpieračský opasok SPOKEY Perun - M čierny - Recenze (0)

ověřený zákazník
03.07.2017

Vzpieračský opasok SPOKEY Perun - M čierny - Otázky a odpovede (0)