Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 0918 665 685

Waveboard - skvelá alternatíva nielen pre náročných skateboardistov

Pripadá vám už jazda na klasickom skateboarde nudná? Čo keby sa zo skateboardu ubrali dve kolieska, a miesto po štyroch sa jazdilo len po dvoch? To do jazdy môže priniesť oveľa viac adrenalínu. Okrem toho sa nebudete musieť ani odrážať! Skúste waveboard.

Čo je to waveboard?

Waveboard je moderné športové vybavenie používané v skateboardingu.

Skladá sa z dvoch dosiek spojených torznou tyčou. Táto tyč je spravidla vyrobená z pružných nitovaných oceľových plátov, ktoré sú zapuzdrené v kovovej či plastovej rúrke. Môže byť tiež vyrobená z vysoko pružného nylonového plastu. Ku každej doske je pomocou takzvaného Caster upevnené jedno koliesko. Obe kolieska sú pri otáčaní na sebe nezávislé. Caster je okolo svojej osi otočný o 360 °.

Dĺžka waveboard je zvyčajne okolo 85 centimetrov a váži približne 3 kilogramy.

Princíp pohybu

Miesto odráža sa nohami od zeme sa waveboard uvádza do pohybu Krútivými pohyby vašich nôh, kedy dosky boarde v podstate napodobňujú plazivý pohyb hada a posúvajú sa vpred. Kľúčovou súčiastkou waveboard je už spomínaný Caster. Táto súčiastka je k základnej doske namontovaná v sklone 30 stupňov.

V počiatočnej pozícii je caster v jednej osi so smerom jazdy. Keď je doska waveboard jazdcom vychýlená do strany, caster sa natočí a dosku oproti povrchu zeme nepatrne nadvihne. vznikne tak potenciálna energia. Táto energia sa potom premení v silu, ktorá posunie waveboard dopredu. Výhodou jazdy na waveboard je to, že ho možno poháňať dopredu bez toho, aby sa jazdec musel odrážať nôh od zeme, a to dokonca aj do kopca.

Výhody waveboardu

Výhoda wakeboardu oproti klasickým skateboardu je predovšetkým v tom, že pri jazde zapojíte celé telo a lepšie sa pri nej zapoja všetky svaly. Waveboard vám pomáha zlepšovať rovnováhu a obratnosť, nepotrebujete sa odrážať a má intuitívne ovládanie. Naučíte sa lepšie držať rovnováhu a koordinovať svoj pohyb.

Ak ste sa rozhodli si waveboard zaobstarať, ich pomerne široký výber nájdete na našich webových stránkach v sekcii skateboardov. Prečítate si na tento účel tiež náš článok, ktorý vám pomôže pri ich výbere:

Ako vybrať waveboard