Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/

Ako vybra a používa cyklotrenažéry

Milovníci cyklistiky už nemusia smutne zíza na zasnežený svet za oknami svojho domova. Kvalitnú jazdu na bicykli si totiž môžu vychutna aj v zime, v noci a trebars v garsónke! Cvičenie na cyklotrenažéry, s jeho citlivým nastavením maximálnej záaže, robustným rámom, so skutočným závodným sedlom, riadidlami a pedálmi, napodobňuje jazdu na bicykli tak vierohodne, že sa vám pred očami dos možno vibrácie samotnej steny izby!

Cyklotrenažéry sú profesionálne posilňovacie stroje, ktoré ponúkajú intenzívny tréning, pri ktorom precvičíte predovšetkým partie sedacích svalov, stehien a lýtok, spálite prebytočné tuky a užijete si príjemný relax a veža zábavy, kedykožvek sa vám zachce!

Hoci tieto posilňovacie stroje patria medzi drahšie, na www.najlacnejsisport.sk zaobstaráte tiež cyklotrenažéry za vežmi priaznivé ceny, ktoré každý deň ešte viac znižujeme formou akčných ponúk!

Ako vybra cyklotrenažery

Zo všetkého najskôr by ste si mali položi otázku, či vás jazda na klasickom bicykli baví, máte s ňou skúsenosti a je pre vás príjemnou formou odpočinku. Ak áno, neváhajte a vstúpte do našej virtuálnej ponuky cyklotrenažérov!

Profesionální športovci isto ocenia naše špeciálne cyklotrenažéry až s 30 kilogramovou záažou, ocežovým kolesom, pokročilým computerom s mnohými funkciami, závodným sedadlom a značnou nosnosou (až 150 kg). Začiatočníci a relaxační športovci vystačia aj s jednoduchšími a lacnejšími modelmi, ktoré vždy disponujú kvalitným brzdným systémom, dostatočným záažovým kolesom (od 18 kg), stabilným ocežovým rámom a ďalšími časticami.

Ak chcete na cyklotrenažéry chudnú, prekračova osobné rekordy v najazdených kilometroch alebo mera tepovú frekvenciu (odporúčame), určite vyberajte modely vybavené computerom (väčšinou), ktorý vás bude o všetkom podstatnom informova.

Pohodlnejšie vám bude anatomicky tvarované sedadlo, pamäta by ste mali, že vežmi kvalitné čežusové brzdy vydávajú hluk. Rozhodne nepodceňujte váhové a výškové limity stroja. V našom vežkoobchode sú prichystané aj cyklotrenažéry s nosnosou do 150 kilogramov, takže tieto starosti môžete hodi za hlavu.

Ako cviči na cyklotrenažéry

Zo všetkého najskôr svoj cyklotrenažér prispôsobte proporciám vášho tela. To sa týka hlavne sedadla a riadidiel - pokyny sú rovnaké, ako u jazdy na bicykli a vaše nohy by mali pri dopade na pedál zostáva napäté.

Ako každý iný tréning aj jazdu na cyklotrenažéry začnite strečingom a krátkou rozcvičkou. Až naskočíte do sedadla, určite nezačnite štart ažkou záažou. Radšej spočiatku uberte a zvyšujte zaaženie až po rozohriatí svalov (podobne aj celý tréning zakončujte s žahkou záažou).

Pre spažovanie tukov cvičte minimálne 20 až 40 minút 3 krát až 5 krát týždenne. Intenzita tréningu by nemala prekroči 90% maximálnej tepovej frekvencie (zobrazí computer s pomocou napr. ušného klipu). Každý tréning je vhodný zakonči preahovacími cvikmi na uvožnenie svalov.

Ako používa cyklotrenažéry, už viete. Tak teda poriadne šliapnite do pedálov!

Prečítajte si tiež:

Výhody domácej posilovne

Domáca posilovna - alebo ako vybavit domácu posilovnu

Fitness pomôcky MASTER z Vás urobia naozajstných majstrov

Ako vybra správny cyklotrenažér

Veslárske trenažéry, čo sú zač a čím sa riadi pri ich výbere

alebo prejdite rovno k výberu cyklotrenažérov v e-shope.