Najlacnejsisport.sk Najlacnejsisport.sk 041 421 5450
Poradňa Všetko o nákupe O nás Kontakty
/
Tipy na darčeky Akcie

Ako vybrať a používať cyklotrenažéry

Milovníci cyklistiky už nemusia smutne zízať na zasnežený svet za oknami svojho domova. Kvalitnú jazdu na bicykli si totiž môžu vychutnať aj v zime, v noci a trebars v garsónke! Cvičenie na cyklotrenažéry, s jeho citlivým nastavením maximálnej záťaže, robustným rámom, so skutočným závodným sedlom, riadidlami a pedálmi, napodobňuje jazdu na bicykli tak vierohodne, že sa vám pred očami dosť možno vibrácie samotnej steny izby!

Cyklotrenažéry sú profesionálne posilňovacie stroje, ktoré ponúkajú intenzívny tréning, pri ktorom precvičíte predovšetkým partie sedacích svalov, stehien a lýtok, spálite prebytočné tuky a užijete si príjemný relax a veľa zábavy, kedykoľvek sa vám zachce!

Hoci tieto posilňovacie stroje patria medzi drahšie, na www.najlacnejsisport.sk zaobstaráte tiež cyklotrenažéry za veľmi priaznivé ceny, ktoré každý deň ešte viac znižujeme formou akčných ponúk!

Ako vybrať cyklotrenažery

Zo všetkého najskôr by ste si mali položiť otázku, či vás jazda na klasickom bicykli baví, máte s ňou skúsenosti a je pre vás príjemnou formou odpočinku. Ak áno, neváhajte a vstúpte do našej virtuálnej ponuky cyklotrenažérov!

Profesionální športovci isto ocenia naše špeciálne cyklotrenažéry až s 30 kilogramovou záťažou, oceľovým kolesom, pokročilým computerom s mnohými funkciami, závodným sedadlom a značnou nosnosťou (až 150 kg). Začiatočníci a relaxační športovci vystačia aj s jednoduchšími a lacnejšími modelmi, ktoré vždy disponujú kvalitným brzdným systémom, dostatočným záťažovým kolesom (od 18 kg), stabilným oceľovým rámom a ďalšími časticami.

Ak chcete na cyklotrenažéry chudnúť, prekračovať osobné rekordy v najazdených kilometroch alebo merať tepovú frekvenciu (odporúčame), určite vyberajte modely vybavené computerom (väčšinou), ktorý vás bude o všetkom podstatnom informovať.

Pohodlnejšie vám bude anatomicky tvarované sedadlo, pamätať by ste mali, že veľmi kvalitné čeľusťové brzdy vydávajú hluk. Rozhodne nepodceňujte váhové a výškové limity stroja. V našom veľkoobchode sú prichystané aj cyklotrenažéry s nosnosťou do 150 kilogramov, takže tieto starosti môžete hodiť za hlavu.

Ako cvičiť na cyklotrenažéry

Zo všetkého najskôr svoj cyklotrenažér prispôsobte proporciám vášho tela. To sa týka hlavne sedadla a riadidiel - pokyny sú rovnaké, ako u jazdy na bicykli a vaše nohy by mali pri dopade na pedál zostávať napäté.

Ako každý iný tréning aj jazdu na cyklotrenažéry začnite strečingom a krátkou rozcvičkou. Až naskočíte do sedadla, určite nezačnite štart ťažkou záťažou. Radšej spočiatku uberte a zvyšujte zaťaženie až po rozohriatí svalov (podobne aj celý tréning zakončujte s ľahkou záťažou).

Pre spaľovanie tukov cvičte minimálne 20 až 40 minút 3 krát až 5 krát týždenne. Intenzita tréningu by nemala prekročiť 90% maximálnej tepovej frekvencie (zobrazí computer s pomocou napr. ušného klipu). Každý tréning je vhodný zakončiť preťahovacími cvikmi na uvoľnenie svalov.

Ako používať cyklotrenažéry, už viete. Tak teda poriadne šliapnite do pedálov!

Prečítajte si tiež:

Výhody domácej posilovne

Domáca posilovna - alebo ako vybavit domácu posilovnu

Fitness pomôcky MASTER z Vás urobia naozajstných majstrov

Ako vybrať správny cyklotrenažér

Veslárske trenažéry, čo sú zač a čím sa riadiť pri ich výbere

alebo prejdite rovno k výberu cyklotrenažérov v e-shope.